Salt la continut

Fotografie

Gestatie/lactatie false

• Te rog sa te conectezi pentru a raspunde
4 replici la acest subiect

#1 Mamaitza

Mamaitza

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 207 mesaje

Scris 21 October 2008 - 09:08 AM

Buna! Am o catelusa metis, un yorkshire terrier cu pechinez, asta nu ar fi nici o problema, ca tare-i dulce. Problema este ca refuza imperecherea, devine extrem de rea in perioada fertila si nu se poate atinge de ea nici un mascul. Acum are, pentru a doua oara, gestatie falsa si nu gasesc un medicament, de care as avea nevoie pentru rezolvarea problemei, GALASTOP se numeste. Ma poate ajuta cineva?
  • 0

#2 Alexeevna

Alexeevna

Ronald McDonald

• Advanced Member
  • StricaStricaStricaStricaStricaStrica
  • 1574 mesaje

Scris 21 October 2008 - 11:57 AM

Ar trebui să găseşti cu uşurinţă Galastop, la aproape orice cabinet(cabinet,nu pet shop),nu este ceva care se găseşte rar.E Ón jur de 50 RON.Dacă nu,comandă-l de pe internet,din străinătate ,dar nu ar trebui să fie cazul,nu ştiu cum nu l-ai găsit :blink:

(...)nu gasesc un medicament, de care as avea nevoie pentru rezolvarea problemei, GALASTOP se numeste. (...)

Galastop dă rezultate bune temporar,dar nu rezolva problema.După un timp,de regulă, reapare.
  • 0

#3 Mamaitza

Mamaitza

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 207 mesaje

Scris 21 October 2008 - 06:36 PM

Ar trebui să găseşti cu uşurinţă Galastop, la aproape orice cabinet(cabinet,nu pet shop),nu este ceva care se găseşte rar.E Ón jur de 50 RON.Dacă nu,comandă-l de pe internet,din străinătate ,dar nu ar trebui să fie cazul,nu ştiu cum nu l-ai găsit :spiteful:

Galastop dă rezultate bune temporar,dar nu rezolva problema.După un timp,de regulă, reapare.

Locuiesc in provincie, "medicul" nostru din oras nu are cabinet si nici medicamente, iar cel care e medicul curant al animalutelor mele nu mai are si a comandat, dar va primi flacoane mari, pentru caini mari...logic, care costa vreo 250 de lei. Si nici nu mai am ce face cu flaconul dupa ce il desfac, nu e valabil decat 28 de zile dupa desigilare.

Ar trebui să găseşti cu uşurinţă Galastop, la aproape orice cabinet(cabinet,nu pet shop),nu este ceva care se găseşte rar.E Ón jur de 50 RON.Dacă nu,comandă-l de pe internet,din străinătate ,dar nu ar trebui să fie cazul,nu ştiu cum nu l-ai găsit 8)

Pai stiu...fiindca e a doua oara, numai ca nu stiu ce sa fac, altceva decat sa castrez cainele. As fi vrut sa faca puiuti, dar nu vrea si pace. Am dus-o la toti cateii cu putinta, la cei ce ii sunt amicuti cand nu e in calduri, dar cand e in perioada de top, musca tot, nu se poate apropia un mascul de ea. Cat e de mica, atat e de bestie.
  • 0

#4 lavvinya

lavvinya

Lalea

• Full Members
  • StricaStricaStrica
  • 194 mesaje

Scris 11 November 2008 - 02:54 PM

in acest caz, nu are rost sa o chinui nici pe ea nici pe tine.

daca refuza imperecherea, mai bine recurgi la sterilizare, e cel mai bun lucru pe care il poti face.

si mai e posibil ca dupa 5-6 ani sa faca cancer mamar, asta in cazul in care ramne nesterilizata si intra in calduri de 2 ori/an.
  • 0

#5 georgiana_lus

georgiana_lus

Boboc

• Full Members
  • Strica
  • 6 mesaje

Scris 29 June 2009 - 07:51 PM

Buna seara,
In 2 saptamani o sa-mi fete catelusa dar as vrea sa stiu care sunt reactiile dinainte de fatare (eu cum imi dau seama cand e momentul acela). Am vorbit cu o vecina care are si ea o catelusa si mi-a spus ca fata un pui la o ora si ca nu sta intr-un loc ci se tot plimba si poate face puii in diferite locuri si ca e posibil ca prima data sa-i omoare este adevarat? Si inca o problema care ma cam ingrijoreaza doarme tot timpul se trezeste doar sa manance si sa iasa afara e normal?
Multumesc anticipat.
  • 0