Sari la conținut
Forum Roportal
Kirodut

Intrebare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stie cineva cum as putea sa conectez DVD Playerul la Calculator si in acelasi timp la TV?

 

PC-DVD Player-TV

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca ai tv tuner, poti. Cu un cablu "scart" la tv si cu acel cablu cu 3 mufe intr-o parte si 3 in alta...alea de au culorile: alb, rosu si galben (nu stiu cum se numeste acel timp de cablu).

Numai ca daca tu vrei sa vezi si pe pc si pe tv ce e pe dvd nu cred ca reusesti, cel putin nu am incercat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca depine ce tip de placa video ai ,si ce tip de iesiri si intrari ai pe plca video. Sunt multe tipuri de cabluri cu mufe de toate felurile ,depinde ce iti trebuie .Asta numai tu poti sa vezi si sa cauti .Vezi si ce iesiri are DVD player-ul.

 

Sau o mufa sumatoare de semnal , iei semnal din PC si din DVD si introduci inTV-Sa fie completa mufa- adica si semnal in si out . Sau poti conecta DVD-ul la PC si din placa video sa conectezi TV-ul ,dar asta cred ca presupune si folosirea calculatorului prea mult. Eu unul am ars o placa video incercand tipuri diferite de conectare ,dar sa stii ca nu tote mufele sunt conectate la fel (de ex. dela PC la TV este o conectare mai speciala)deci ,oricum depinde de tipul placii video si de in-out sistemelor pe care le ai. Dupa cum spunea si RHS ori Euroscart sau-si RCA ori Svideo ,etc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×