Sari la conținut
Forum Roportal
Josh Me

Doctore , tu esti speranta mea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ACum ceva vreme . in jur de un an . am intalnit o fata care m-a fermecat .M-am indragostit as putea

 

spune pe loc de ea. A urmat apoi o relatie destul de scurta dupa care a inceput sa se poarte

 

ciudat. Dupa ceva vreme mi-a spus ca nu mai poate sa stam impreuna, lucru ce m-a facut sa sufar

 

enorm. Am incercat sa o impac deoarece totul mergea bine intre noi, nu am suparat-o niciodata .

 

I-am facut cadouri originale , hand - made , i-am scris si niste poezii, niste chestii super pe

 

care i le-am dat cadou de craciun . Initial nu a vrut sa le primeasca , dar i-am spus ca ce e acolo

 

e ceva din suflet pt ea .(inclusiv un cd cu niste filmulete facute de mine continand poze cu mine si ea

 

, cu o piesa de dragoste pe fundal si niste randuri foarte frumos scrise la fiecare poza) . N-am

 

dormit 2 zile ca sa reusesc ce imi propusesem cu aceste lucrui. A 2-a zi , ma int cu ea , si imi

 

spune ca am fost original si romantic insa ca ea nu merita asta.Nu am inteles de ce si nu m-a facut

 

nici pe mine sa inteleg. Totusi nu m-am oprit aici, am incercat sa o scot in oras sa vb cu ea dar

 

nimic. Apoi la revelion i-am propus sa il facem impreuna. Ok a zis , pana acolo cand a venit la mine

 

cu un tip cu un CLK :| . A pupat-o in fata mea , desi ea nu prea vroia .. oricum nu am inteles

 

care era faza cu el . deci mi-a stricat tot revelionu. Am zis sa ma distrez si asa.a stat cu mine

 

si-a cerut scuze . Apoi in loculul respectiv erau niste LCD-uri pe pereti . L-am rugat pe angajatul

 

responsabil cu mesajele de pe ele sa imi scrie si mie Te iubesc Claudia (asa o cheama pe ea)

 

.Razvan (eu) ....

 

Mi-a spus ca apreciaza dar nu se poate asa ceva. Nu pot spune decat ca nu m-am simtit niciodata

 

atat de prost la un revelion cum am facut-o anul trecut . Dar nu inteleg de ce a mai venit cu mine

 

daca nu vroia sa ne impacam sau ceva.

 

In fine . Urmatoarele zile mi-a dat ignore pe messenger nici la scoala nu mai vorbea cu mine.

 

Ignoranta ei ma omora , dar i-am trimis un mail si i-am spus niste lucruri gen de ce nu mai

 

vorbeste cu mine , ce i-am facut etc , pt ca eu ar trebui sa fiu cel suparat nu ea.

 

De atunci nu am mai vorbit cu ea. Dupa aproximativ 5 luni m-a scos de la ignore. SI dupa vreo 3

 

zile a inceput sa vb cu mine. M-a intrebat ce mai fac , pe unde am intrat la facultate etc .si imi

 

spune ceva gen :" am vrut sa te sun sa vad ce mai faci ". (ok din partea mea dar de ce nu a

 

facut-o? ) . Am continuat sa nu o bag in seama desi eu vorbeam cu ea ca nu sunt genul de om care sa

 

poarte pica . Dupa 2 sapt ma intreaba pe mess ca ce mai fac, cum ma mai simt se purta cu mine ca si

 

cum am fi foarte buni amici sau chiar iubiti . i-am zis : de ce ma intrebi asta? si ea: de ce ? nu

 

am voie sa te intreb? punand niste smileuri d'alea cu limba scoasa. Apoi imi zice daca am niste

 

carti sa ii dau sa invete si ea de pe ele ca e a 12-a si are bacul , eu terminand cu un an inainte.

 

M-am gandit ca asta e un pretext ceva ca sa ma vada . Nu stiu ce sa cred.De-aia apelez la dvs. I-am

 

zis ca ii dau si ca o sa trec pe la scoala sa i le duc.

 

Ieri am fost la scoala si m-am intalnit cu ea. Mi-a zis ca are acele carti pe care i le adusesem dar a

 

zis sa mai stam de vorba pe banca. M-a intrebat ce mai fac , cum e la facultate daca ma simt bine ,

 

daca sunt toate bune. Intrebari care mi se par stupide. Nu stiu de ce ar interesa-o pe ea acestea.

 

Am stat de vorba cu ea vreo 25 de min, apoi mi-a zis ca se duce la ora. Si imi zice hai sa te pup.

 

Iar eu i-am intors obrazul uitandu-ma la ea si am observat ca s-a oprit o secunda cand se intindea

 

spre mine iar apoi m-a pupat pe obraz.

 

Nu stiu ce sa cred.Uneori pare ca ar vrea sa stam iar impreuna. Nici eu nu am intrebat-o de ce m-a

 

scos de la ignore, nu mi-a venit nimic in minte pt ca eram prea fericit ca eram cu ea acolo si

 

vorbeam amandoi pe banca. Va rog sa ma ajutati si pe mine , o iubesc enorm , chiar daca a trecut

 

ceva timp. nu imi vine sa o sun sau sa ii dau un mesaj sa iesim pentru ca nu stiu daca are pe

 

cineva si nu as vrea sa zica, ca iar ma tin dupa ea. Astept un raspuns din partea dvs. Multumesc

 

mult!

Cu

 

stima , Razvan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm complicat e la prima vedere.... dar hai sa stam sa ne gandim....tu stii ce simtii in momentul asta pentru ea...iti cunostii sentimentele? dupa trebuie sa te gandesti foarte bine si sa iei in calcul toate posibilitatile ce pot aparea in cazul in care te impaci cu donsoara, tot timpul apar complicatii pe parcurs....insa cel mai important e sa discutati sa rezolvatii problemele...si sa ii spui asta din start daca vrei sa ai vreo sansa sa ii poti rezolva problema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate fata, stiind ca tu pleci la facultate, a vrut sa evite o relatie la distanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmmm complicat e la prima vedere.... dar hai sa stam sa ne gandim....tu stii ce simtii in momentul asta pentru ea...iti cunostii sentimentele? dupa trebuie sa te gandesti foarte bine si sa iei in calcul toate posibilitatile ce pot aparea in cazul in care te impaci cu donsoara, tot timpul apar complicatii pe parcurs....insa cel mai important e sa discutati sa rezolvatii problemele...si sa ii spui asta din start daca vrei sa ai vreo sansa sa ii poti rezolva problema

 

 

as vrea sa vorbesc cu ea .. dar nu mai stiu cum sa fac.. nu stiu cum sa ii zic .. nu imi vine nici sa o sun ... am facut prea multe incercari care au esuat.. si nu prea mai am curaj.

 

Poate fata, stiind ca tu pleci la facultate, a vrut sa evite o relatie la distanta.

 

 

Invatzam in acelasi liceu , iar facultatea o fac in acelasi oras. Nu vad care ar fi problema. Ce am observat eu e ca ea e mai mult dupa bani . Lucru ce nu ma avantajeaza foarte mult . Nu am timp sa lucrez momentan si ai mei nu sunt plini de bani. DUc o viata decenta

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va trebuii sa iti inima in dintii si sa o inviti pentru a discuta pentru a clarifica situatia...si daca donsoara e atat de superficiala incat sa umble dupa banii mai bine fugiiiii cat te tin picioarele de ea si next......doar e plina lumea de femeii si dragoste o sa mai fie :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea pot sa o invit nicaieri de teama unui refuz

 

Măcar ştii care-i treaba. Te refuză -

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va trebuii sa iti inima in dintii si sa o inviti pentru a discuta pentru a clarifica situatia...si daca donsoara e atat de superficiala incat sa umble dupa banii mai bine fugiiiii cat te tin picioarele de ea si next......doar e plina lumea de femeii si dragoste o sa mai fie :P

 

 

asta o sa fac ... mai intai :-s sa vb cu ea... si apoi God Knows.. Multumesc de sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×