Sari la conținut
Forum Roportal
Aalyna35

Am innebunit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am 35 ani si un sot care vrea sex si-atat. De ani de zile nici nu mai stiu ce-i aia tandrete si saruturi. Ii zic in fiecare zi ca sunt si eu om si am nevoie si nu-l intereseaza, ma respinge. Eu nu mai pot asa. Dar ce sa fac? M-am indragostit de un coleg mai mic cu 15 ani care intamplator......m-a luat in brate. Acum ma gandesc numai la asta si ...mai vreau. Cum sa-i spun? Si-a dat seama ca e ceva in neregula cu mine, in continuare eu am nevoie de dragoste. Offffffffff, imi bate inima tare............

n-ai innebunit deloc. sa-i spui e simplu.ce vine dupa e mai complicat. gandeste-te daca esti dispusa si daca esti genul care poate juca acea carte cu ''traieste clipa''.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai ca ma duc in patul.......rece si gol, noapte buna si mersi tuturor, revin curand

 

cum e rece si gol? da' sotul unde e?

 

Mai degraba ca o pasarica infierbantata: ai spune orice, numai sa vina odata ora 8 dimineata sa te duci la birou.

 

Si o relatie tandra.

 

kontro, nu fii rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am indragostit de un coleg mai mic cu 15 ani care intamplator......m-a luat in brate.

 

Adica de un coleg de doar 20 de ani? Ce noroc pe el sau disperare.

 

ca "ma poate ajuta in acest sens", e un dragut, neegoist

 

Neegoist doar pare,dar fara secs nu stiu cat mai poate sta sau a vazut in tine imaginea mamei.

 

cum e rece si gol? da' sotul unde e?

 

Nu ai citit ca sotul e o bruta care face sex fara preludiu?

 

 

E o realitate.

 

True.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi incepe cu o serie de " :o: ", adica: :) :) :) :P :P

 

Probabil ca in momentul de fata e o ameteala totala in capul tau si nu ai idee ce iti doresti... Dar cum esti o persoana matura si responsabila, vei lua in consideratie urmatoarele aspecte:

 

pai vroiam sotu`, dar daca nu vrea, apelez la altu`

 

Corect, apelezi la altul, dar in niciun caz la unul de 20 de ani, pentru ca e doar un copil, oricat de matur ar arata. 20 de ani inseamna cam anul 2 de facultate, adica abia scapat de un an de sub supravegherea stricta a parintilor si inca destul de confuz sentimental. Am intalnit mai multe tipuri de baieti de 20 de ani (cand aveam si eu varsta asta): care aveau o relatie cu iubita din liceu, care nu aveau si nu-si cautau - ieseau numai in gasca, "cu baietii", si care mai incercau cate ceva din cand in cand...

 

Nu ti s-ar parea un pic ciudat chiar sa petreci o noapte cu un pusti de 20 de ani? Nu te-ai simti ca si cum ai face ceva interzis, ceva imoral? Daca totul e OK pentru tine si nu esti genul care isi bate prea mult capul, go ahead! Dar mai gandeste-te si la el: ce salata crezi ca ai starni in capul lui?

 

Singura data cand am iesit cu cineva mai mic decat mine a fost la 22 de ani. El era doar cu doi ani mai mic, dar mie mi s-a parut o diferenta enorma, pentru ca parea doar un copil. Era diferenta mica de varsta, dar se vedea a naibii de bine si nu ma puteam imagina intr-o situatie romantica cu el pentru ca mai mult ca sigur ar fi fost foarte stanjenit si neindemanatic - era genul care pana atunci iesise doar "cu baietii", in gasca si nu avea prea multa experienta cu fetele. Dar nu asta m-a deranjat, ci faptul ca la nivel emotional nu rezonam aproape deloc.

 

Question: daca eu la 22 de ani am considerat ca un tip de 20 e nepotrivit, tu la 35 ce gandesti despre unul de 20? :P

 

nu divortez, am un copil superb

 

Pai ce-si face omul cu mana lui se cheama "lucru manual"... :o:

 

Scuze ca te "categorisesc" intrucatva, dar ceea ce scrii aici mi se pare genul tipic de casnicie romaneasca traditionala: cei doi nu se impaca de nici o culoare, dar stau impreuna si sufera "de dragul copiilor", se fac martiri ai neamului care mai tarziu ii sparg capul copilului cu "cate sacrificii am facut pentru tine", desi nimeni nu le-a cerut asa ceva si e alegere proprie...

 

Eu una nu pot intelege asa ceva - de ce ti-e frica? Ori incerci sa schimbi situatia si ii spui exact ce te deranjeaaza, ori daca tot nu esti multumita, o termini si gata! De ce esti sadica si vrei sa chinui copilul cu prezenta fortata a ambilor arinti in viata lui, care nu se inteleg? Eu am trecut prin asa ceva, parintii mei au ramas impreuna doar de dragul meu si am asistat la certuri infinite. Crezi ca mi-a facut bine? NU. Si nu o sa scriu aici de ce, pentru ca topicul nu este despre problemele mele... :bye:

 

In concluzie: THINK!

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prea bine spus tot...si eu am zis sa divorteze daca nu e multumita si o sarit lumea in capul meu

 

si eu am fost in situatia ta Malkia si regret ca parintii mei nu s-au despartit atunci,dar acum totu e bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact! Tot la locul de munca s-a intamplat daravela.

QED.

 

Pai daca la munca stai mai mult decat stai acasa... :P

 

 

Tu nu esti indragostita de colegut. S-a intamplat doar ca el sa fie acolo atunci cand tu aveai nevoie de o imbratisare. Putea sa fie si paznicu', ca tot aia trezea in tine.

Daca tot vrei sa continui relatia cu sotul, mai bine iti gasesti un amant de varsta ta. Eventual si in situatia ta, ca sa eviti mai usor complicatiile ce pot aparea in viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am 35 ani si un sot care vrea sex si-atat. De ani de zile nici nu mai stiu ce-i aia tandrete si saruturi. Ii zic in fiecare zi ca sunt si eu om si am nevoie si nu-l intereseaza, ma respinge. Eu nu mai pot asa. Dar ce sa fac? M-am indragostit de un coleg mai mic cu 15 ani care intamplator......m-a luat in brate. Acum ma gandesc numai la asta si ...mai vreau. Cum sa-i spun? Si-a dat seama ca e ceva in neregula cu mine, in continuare eu am nevoie de dragoste. Offffffffff, imi bate inima tare............

vb cu el...si dreseazal daca vezi ca nu merge tine-l la respect nu ii dai sex pana nu primesgtii si tu ce vrei...daca nu accepta inseamna ca e un egoist si nu te merita

 

nu divortez, am un copil superb

oare de ce cred eu ca e cea mai mare prostie sa stai cu sotul pentru copil?tu nu crezi ca el nu simte aceasta tensiune dintre voi? inca cum si se sim te cam bagat la mijloc....deci tre sa vezi ce si cum vei face sa te simtiki bine si tu si copilul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa comunici cu sotul,sa-i spui ceea ce simti si ce doresti.Daca nu ajungi la niciun rezultat,asa cum multi au spus,nu are niciun rost aceasta casnicie.

In ce priveste copilul,tu crezi ca el va fi fericit cu o mama nefericita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×