Sari la conținut
Forum Roportal
k7vlad

Visual Basic 2008

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!

As dori sa pun o intrebare celor care se pricep :good: : Am facut un programel care are mai multe fisiere de care "nu se poate desprinde" (.jpg, .swf etc.) Cum as putea face ca programelul sa "ia" cu el si acele fisiere sau cum as putea sa il fac sa nu le mai ceara dintr-un anumit disk, ci dintr-un anumti folder?

 

 

O zi buna,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!

As dori sa pun o intrebare celor care se pricep :good: : Am facut un programel care are mai multe fisiere de care "nu se poate desprinde" (.jpg, .swf etc.) Cum as putea face ca programelul sa "ia" cu el si acele fisiere sau cum as putea sa il fac sa nu le mai ceara dintr-un anumit disk, ci dintr-un anumti folder?

 

 

O zi buna,

am facut si eu programul asta,dar nu am avut probleme de genu...pai fa-ti un disc, si iti faci o oglinda noua si asa ar trebuii sa mearga cu totul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu me refeream la faptul sa imi mearga mie, ci sa mearga si la altii (nu poti sti niciodata in ce disk il pun ei)

 

O zi buna,

pai daca tu nu ai probleme cu el...atunci nu inteleg de ce intrebi....

si rapun sul ar fi la fel pentru toti....

cum in ce disk il pun ei :good: ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La mine acele fisiere de care are neoie programul sunt puse in diskul D iar daca le schimb locatia (de exmplu I sau ce vreti voi) programul nu mai merge. Eu doresc sa aflu cum pot sa le skimb in alt disk fara ca programul sa fie afectat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

numai daca acel program nu are fisiere de configurare in care tu sa poti edita path-ul catre acele resurse(poze, flash files, etc).

 

altfel numai din codul sursa, daca programul e cu licenta.

 

daca e fara licenta, adica free, atunci exista solutia numita reverse engineering. insa e greoi, si necesita multa pricepere.

 

despre ce program e totusi vorba?

 

numa bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate fisierele se pun in acelasi director cu executabilul, iar referinta catre ele in codul sursa nu trebuie sa contina decat numele fisierului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci..., eu am facut un programel care contine o fereastra care arata o pagina web aflata pe PCul meu, iar eu daca mut acel fisier in alta parte (chiar daca programul este salvat in acelasi folder cu pagina web) nu mi-l mai vede. Cum se poate face ca programul sa gaseasca singur acel fisier sau cum sa il fac sa le "tina" dupa el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×