Sari la conținut
Forum Roportal
Justine_

De ce iertam?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca e mai bine sa iertam decat sa ne razbunam, asa nu ajungem la nimic bun. Dar exista riscul ca persoanele iertate sa nu inteleaga nimic din asta, ba chiar sa ne ia de fraieri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca e mai bine sa iertam decat sa ne razbunam, asa nu ajungem la nimic bun. Dar exista riscul ca persoanele iertate sa nu inteleaga nimic din asta, ba chiar sa ne ia de fraieri.

 

Exact, la asta ma refeream

 

Pai de ce stai linga o persoana care iti provoaca doar rau...e bine s ierti dar mai depinde si de persoana

 

Am explicat in primul post de ce: nu reusesc sa ma desprind petru ca mi se face mila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am explicat in primul post de ce: nu reusesc sa ma desprind petru ca mi se face mila

Pai te inteleg foarte bine....dar de tine nu ti-e mila ca te face s suferi si s fii suparata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru a fi iertati

si noi la randul nostru

corect, :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi care sunteti acesti oameni plini de mila si plini de iertare... Iertam pentru ca tinem la o persoana. Daca afectiunea e reciproca nu va repeta greseala... Acu' depinde si de greseala, si de cat tinem la persoana si de ce anume reprezinta respectiva persoana (prieten, prietena, mama, tata, frate etc.). Pe forum e usor sa o dam in sentimentalisme, dar in realitate oare cate persoane iarta ? Oare cati dintre noi iertam cu adevarat ?

Editat de alone4ever

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si iertarea e scrisa-n legile omenesti ...iert ,dar nu uit :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×