Sari la conținut
Forum Roportal
verushka_b

Arta goblenului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In cele cateva ore libere ale unei zile, cel mai mult ma relaxeaza sa cos goblen.dar asta nu asa, oricum.numai unicate, create si adaptate numai de mine.mi-ar placea sa gasesc parteneri de discutzie pe aceasta tema. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IYOHEDCL1LGTFQVXY7SKLW5IZ.jpg

7S4XP2C7LS32BA0GFI07I988R.jpg

 

iata si pictura dupa care a fost prelucrat

 

Q1NQQJWWDO77JG2A1UBDA83BM.jpg

 

acum lucrez, printre picaturi, la o pictura a lui emile vernon, tanara fata cu trandafiri

 

KSWZHZJSQG8RTJ17WX7A9EO2N.jpg

 

sper ca nu am plictisit prea mult si ca nu am incarcat prea mult spatziul :good:

 

9P6QKXN1JAMVP1O5YOT8OYZ65.jpg

asa artata la ultima ,,sedintz foto,,.acum ,mai am un pic si este gata.

 

itzi raspund aici, daca nu te superi.se ia o poza , potrivita ca nr de pixelli, luminozitate, contrast,etc, si se prelucreaza pana cand obtzii ceva satisfacator.nu este perfect, este cam greu, recunosc, dar satisfactzia reusitei este imensa.daca atasezi o poza aici , itzi fac o prelucrare, ca sa vezi cum ar iesi .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

C5B4N8A21TAQLXFOCHO3OD95Q.jpguite o poza si prelucrarea ei in pattern , cu 40 de culori

 

4DOFDR63ADKKOUZ1180SAPY1D.jpg

 

programul itzi scoate o schitza cu simboluri dupa care lucrezi ca la un goblen cumparat.ai lucrat vreodata sau ai vazut la cineva cum se face?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tot manual se coase si asta, dar in loc sa cumpar dintre cele de serie din magazine, mi le fac eu .am mai avansat si noi si nici nu este prea greu, doar costisitor... :good:

 

daca dai clic pe poza de sus , cea mai inchisa la culoare, se va deschide si daca maresti din bara de jos , la 200, vei vedea punctele.fiecare punctuletz reprezinta un punct de goblen.sunt numai in petit point.

tzie ce teme itzi plac cel mai mult?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×