Sari la conținut
Forum Roportal
Utopia

Cea mai mare realizare din viata unui om

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Părerea "generală" a căror oameni? A celor 6 miliarde, aşa-i? :roll:

Permite-mi să-ţi spun că acum chiar baţi c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Părerea "generală" a căror oameni? A celor 6 miliarde, aşa-i? :P

Permite-mi să-ţi spun că acum chiar baţi c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, o are pipernicita. Sau in raport cu ceea ce il inconjoara.

Si nu este vorba de ceea ce iti doresti, ci de ceea ce faci .

Oamenii isi doresc lucruri pe care stiu ca le pot indeplini.

Noi vorbim obiectiv despre care este ceea mai mare realizare posibila in viata unui om.

Si cum poti spune tu ca eu bat campii, dar in acelasi timp imi explici ca ideea difera de la om la om ? :roll:

Si am spus mai devreme ca ideea difera, dar pe plan personal, nu pe plan general.

 

Tu chiar crezi că pe un anahoret, un căutător de ecouri dumnezeieşti, un fuckin' guru, unu' care FUGE de lume pt a trăi doar el cu Sf

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu chiar crezi că pe un anahoret, un căutător de ecouri dumnezeieşti, un fuckin' guru, unu' care FUGE de lume pt a trăi doar el cu Sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi ca exista cineva care isi doreste sa nu isi mai aminteasca nimeni de el ?

 

Eu.

 

Deci prin analogie si acea Marie cu 6 copii isi doreste ca sa isi aminteasca cineva de ea dupa ce nu va mai fi.

Daca va reusi acest lucru, prin familia care si-o intemeiaza sau lucrurile care le savarseste in timpul vieti, putem spune ca este o mare realizare.

 

Mă-nclin preaplecat şi cu somn pe pleoape, dar la ce-mi foloseşte să răm

Editat de diclona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu.

Mă-nclin preaplecat şi cu somn pe pleoape, dar la ce-mi foloseşte să răm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi..tu chiar daca nu iti doresti..in amintirea mea tot vei ramane. :P

Si am spus ca exprimarea este la modul general. Nu particular.

Fiindca persoanele de fata se exclud. :P

Somn usor .

 

Da, dar problema este că eu poate nu văd asta ca fiind o realizare, aici e clenciul. :roll:

Somn uşor şi ţie! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care este aceasta, dupa parerea voastra?

 

Multi dintre noi gandim ca suntem o picatura infima, intr-un ocean infinit, dar sa nu uitam ca orice picatura creeaza in jurul ei anumite unde ... Din punctul meu de vedere, nu stiu daca cea mai mare, dar o realizare importanta este sa ne "trezim" sa ne dam seama ca suntem mult mai mult decat un simplu trup intr-o lume materiala, in noi salasluiesc si spiritul si sufletul si fiecaruia trebuie sa-i acordam la fel de multa atentie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
O familie se face in doi la inceput si in mai multi dupa aceea.Degeaba tragi tu sa tii familia,daca pe restul nu-i mai intereseaza.

 

Ce legatura are loteria cu realizarea? :unsure: Loteria tine de pur NOROC,asta daca macar joci binenteles. :doh:

 

Tu iti faci familia ca sa te mandresti ca ai reusit sa-ti tii familia unita si fericita?

da ,da noroc,asta tine deja de domeniul fanteziei,noroc poti sa ai la loterie sa castigi 1000 lei dar nu mai mult,anumecapacitatea de a mentine o familie unita ,pentru mine asta e o mare realizare,tu crezi ca e usor sa tii niste persoane cu caractere diferite impreuna,pentru asta trebuie sa sacrifici cate ceva,iar capacitatea omului de a se sacrifica in numele familiei ,pentru tine nu inseamna nimic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar capacitatea omului de a se sacrifica in numele familiei ,pentru tine nu inseamna nimic?

 

Nu,pt. ca nu l-a obligat nimeni sa-si intemeieze o familie.De ce a mai intemeiat(omul) o familie daca dupa aceea trebuie sa se sacrifice? Adica vrea si cariera si timp si familie.Sa se hotarasca ce vrea mai mult.

 

Deja cand zici ca te sacrifici pare ca familia e un fel de povara.

Editat de Jet Black

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×