Sari la conținut
Forum Roportal
forgotten child

ce ar trebui sa fac?

Postări Recomandate

povestea mea e cam mare... acum aproximativ un an de zile s-au despartit parintii mei... eu fiind minora (16 ani) am ramas in grija tatalui.. toate bune si frumoase.. mi-am facut prieten.. mare greseala! el 22 eu 16 diferenta cam mare... la aproximativ 3 saptamani de relatie.. el imi zice hai sa bem o cafea ... ora fiind tarzie.. am cam ocolit.. intr-un final am mers.. dar.. surpriza in loc sa mergem in club cum era normal.. ajung pe un camp deschis... "sa vedem luminile orasului".. ajunsi in pustietate.. tipu' a inceput sa traga de mine.. am fugit din masina.. m-a prins.. a profitat de mine... m-a adus inapoi acasa.. la ora 4 jumatate dimineatza... de atunci ma tot hartuieste si ma suna.. eu nu ii raspund.. imi trimite mesaje de amenintare.. mentionez ca nu am facut nicio plangere.. cu mama nu tin legatura.. cu tata nu pot discuta ca e o persoana foarte rece.. prieteni nu am.. nu stiu cum sa fac sa scap de el... tipul e umblat.. e cunoscut in oras de aproape toata lumea.. si absolut toti asculta de el.. mi-e teama sa vorbesc cu el... nu-mi imaginez ce i-as putea spune.. mi-e teama sa nu puna pe cineva sa-mi faca rau asa cum a facut el... va rog sa ma ajutati.. nu am la cine sa apelez..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
povestea mea e cam mare... acum aproximativ un an de zile s-au despartit parintii mei... eu fiind minora (16 ani) am ramas in grija tatalui.. toate bune si frumoase.. mi-am facut prieten.. mare greseala! el 22 eu 16 diferenta cam mare... la aproximativ 3 saptamani de relatie.. el imi zice hai sa bem o cafea ... ora fiind tarzie.. am cam ocolit.. intr-un final am mers.. dar.. surpriza in loc sa mergem in club cum era normal.. ajung pe un camp deschis... "sa vedem luminile orasului".. ajunsi in pustietate.. tipu' a inceput sa traga de mine.. am fugit din masina.. m-a prins.. a profitat de mine... m-a adus inapoi acasa.. la ora 4 jumatate dimineatza... de atunci ma tot hartuieste si ma suna.. eu nu ii raspund.. imi trimite mesaje de amenintare.. mentionez ca nu am facut nicio plangere.. cu mama nu tin legatura.. cu tata nu pot discuta ca e o persoana foarte rece.. prieteni nu am.. nu stiu cum sa fac sa scap de el... tipul e umblat.. e cunoscut in oras de aproape toata lumea.. si absolut toti asculta de el.. mi-e teama sa vorbesc cu el... nu-mi imaginez ce i-as putea spune.. mi-e teama sa nu puna pe cineva sa-mi faca rau asa cum a facut el... va rog sa ma ajutati.. nu am la cine sa apelez..

cel mai bun lucru pe care ai putea sa-l faci e sa-ti anunti tatal si sa mergeti la politie si sa depuneti o plangere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singura nu cred ca te vei descurca cu un astfel de individ, cred ca e indicat sa vorbesti cu tatal tau,sa te ajute, sa vedeti impreuna ce e de facut. Chiar daca e o persoana rece, acum e ceva serios.Trebuie sa poata sa-i vina si cineva acelui individ de hac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singura nu cred ca te vei descurca cu un astfel de individ, cred ca e indicat sa vorbesti cu tatal tau,sa te ajute, sa vedeti impreuna ce e de facut. Chiar daca e o persoana rece, acum e ceva serios.Trebuie sa poata sa-i vina si cineva acelui individ de hac

chestia e ca tatalui nu-i pasa.. o sa imi zica exact acelasi lucru ca de fiecare data cand am avut vreo problema "e vina ta" si in plus am zis ca mi-e teama ca ar putea pune pe altcineva sa imi faca rau... parintii niciodata nu mi-au dat un sfat nu mi-au zis ce e bine si ce e rau.. asa ca am facut totul de capul meu fara sa realizez ca ar putea avea asemenea urmari... oare pentru ce mi-au mai dat viata? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama? Sa nu-i pese chiar deloc de tine?

Trebuie sa vorbesti cu unul din parinti sau bunici. Nu lasa lucrurile asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa discti totusi cu cineva despre asta. Daca nu cu parintii, macar cu un profesor de la scoala, cineva de incredere, un vecin, un adult responsabil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mama? Sa nu-i pese chiar deloc de tine?

Trebuie sa vorbesti cu unul din parinti sau bunici. Nu lasa lucrurile asa.

Mama?? tocmai ce s-a recasatorit cu un barbat mai tanar ca ea.. care pe deasupra nu ma suporta.. daca o sun.. pur si simplu imi zice atat "Ai 17 ani,esti mare.. poti sa te descurci si singura!" la raspunsu' asta oare mai are rost sa o caut??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai tu nu ai nici o persoana mai apropiata in care sa ai incredere?

cea mai buna prietena a mea e chiar verisoara acelui indivit.. in niciun caz nu pot discuta cu ea.. cea mai buna solutie ar fi sa discut cu sora mea care e mai mare.. dar nu cred ca am puterea sa fac asta.. pe de-o parte sunt vinovata ca am avut incredere in acel baiat.pe langa el sunt doar un copil.a stiut cum sa ma ia de minti :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
povestea mea e cam mare... ... va rog sa ma ajutati.. nu am la cine sa apelez..

 

din ce oras esti ?

incearca sa-i povestesti tatalui tau...ca-i convine sau nu asta-i alta problema...spune-i ca daca nu-i alaturi de tine vei merge si vei face plangere la politie...si poate chiar ar trebui sa faci...cred ca-i singurul mod in care poti scapa de insistentele tipului...

 

din tot ce ai povestit reiese ca te-a violat...oare de ce este tipul atat de sigur pe el, incat nu poti scapa de el,...de ce este convins ca n-ai facut plangere la politie ???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×