Sari la conținut
Forum Roportal
Cupidon_2oo8

Discutii libere despre dragoste.....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iti urmezi sentimentele sau ratiunea?

 

Cateodata esti pus in postura sa alegi ,sa faci ce-ti dicteaza sufletul sau sa faci ce-ti spune "mintea''

Sunt multe situatii in care inima iti spune DA ,iar in acelasi timp ratiunea iti spune NU.In aceste circumstante ce faceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragoste la prima vedere sau CHIMIE la prima vedere?

 

Dragostea la prima vedere exista cu adevarat? sau e doar o reactie chimica si hormonala care are loc spontan la contactul (nu va ganditi la prostii...inca! ) cu o persoana? ...eu cred ca de fapt totul se intampla ca urmare a CHIMIEI, atractia nefiind decat fizica, intr-o prima faza...astept argumente pro si contra! oricum, o relatie inceputa intr-un mod furtunos, in care partenerii sa-au "indragostit" la prima vedere are prea putine sanse sa supravietuiasca...e nevoie de timp sa cunosti un om si sa reusesti sa fii fericit(a) langa el sau ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ce barbatii nu pot fi stabili intr-o relatie?

 

intr-o relatie faci ca totul sa fie bine si cand vezi ca totul se destrama te gandesti oare el a gresit sau tu ai gresit

oare cine este vinovat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oare mai exista "doar" prietenie???

 

De ce in momentul in care spui ca doresti sa cunosti diverse persoane(de ambele sexe) pentru prietenie, in mintea celorlalti trec tot felul de ganduri,care mai de care(nici unul inocent ce sa mai zic de decent ).

Poate aflu cateva pareri de la voi,poate mi-o voi schimba pe a mea...cine stie..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rautatea la femei

 

Observ, ma gandesc si ma mir......... "de unde atata rautate la femei"

Ca sunt rele cu barbatii ar fi de inteles : "instinct de conservare" insa mai sunt rele si intre ele, poate chiar mai rele decat cu barbatii.

Gresesc eu sau nu? Astept opiniile si poate lamuririle voastre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce barbatii vor un singur lucru SEX

de ce barbatii vor un singur lucru,sexul,si pe urma nu te mai cunosc si mai si vb peste tot despre experienta lor.

[snapbacca]66005[/snapbacca]

 

cupidonule,sau cupidoana poate?

am suficiente exemple de femei care vor acelasi lucru!

hai sa nu-i mai punem pe toti in aceeasi oala,ca de fapt dincolo de falsa ipocrizie suntem cam la fel... :lol2:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu sunt asa....dupa sex....:De

[snapbacca]66012[/snapbacca]

 

aha...sa inteleg ca esti inainte? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti urmezi sentimentele sau ratiunea?

 

Cateodata esti pus in postura sa alegi ,sa faci ce-ti dicteaza sufletul sau sa faci ce-ti spune "mintea''

Sunt multe situatii in care inima iti spune DA ,iar in acelasi timp ratiunea iti spune NU.In aceste circumstante ce faceti?

[snapbacca]66000[/snapbacca]

 

 

sentimentele au prioritate ...fie ca vreau fie ca nu :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×