Sari la conținut
Forum Roportal
realPlayer

probleme in relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iubesti...dar apar probleme...care cateodata par de nerezovat,cat de repede tre sa renuntam?este bine sa ne dam batuti?sau pana unde sa tot luptam?cate lupte se dau defapt?:orgolii sentimente....etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum eu nu stiu ce sa iti spun..eu nu m-am luptat sa ajung la un baiat si nu stiu cate sanse sunt sa o fac pentru ca nu e in firea mea

 

dar actualul meu prieten se tot agita ca se omoara daca sunt eu fericita si chestii de genu..dupa ceva timp si dupa ce si-a mais chimbat din atitudine am inceput o relatie..pritena mea stiind de reactiile lui de inainte de relatie la intrebat intr-o zi cat ar mai insistat cu toate ca zicea el ca tine enorm la mine si el a raspuns ca nu mai mult de o luna..acum merg lucrurile bine si tine foarte mult la mine si a trecut 1 an si jumatate de atunci dar daca eu nu as fi stiut ce sa spun la un moment dat ca sa il fac sa inteleaga ca nu imi place atitudinea nu sa-ar fi ajuns pana aici...

 

pana la urma la inceput eu am fost doar un orgoliu???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubesti...dar apar probleme...care cateodata par de nerezovat,cat de repede tre sa renuntam?este bine sa ne dam batuti?sau pana unde sa tot luptam?cate lupte se dau defapt?:orgolii sentimente....etc

[snapbacca]65982[/snapbacca]

 

Pai nu renunti, iubesti in continuare...dar lasi loc de respiratie in relatie, atat cat cere partenerul. Si nu trebuie sa lupti, doar sa iubesti si sa-ti urmezi instinctele in gesturile pe care le faci vis sa vis de persoana respectiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu crezi ca merita sa lupti pentru ACEL CINEVA , atunci nu ar trebui sa te opresti...si aici nu discutam de orgoliu si de incapatanare..pur si simplu de persoana care te-a facut sa crezi ca este aleasa pentru a-ti fi jumatate...

Asadar...caeep Walcaing!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...deci sincer...eu cred ca ii aleasa mea,daca pot sa ma exprim asa...dar mai sunt si realist si stiu cau ca tot ce are inceput are si sfasit(asta paoe fi o luna sau 10 ,20 de ani...depinde..)..dar cat timp simt ceva asa de frumos pt ea... nu vreau sa renunt...si nu ii vb de...faptul ca ea nu ma place...asta ii problema..cea mai mare...ca dc ar fi asa...atuncea...as incerca cat as incerca si mas opri la un moment dat....,dar asa ca stiu ca sentimentele sunt reciproce....:cry:...problema ii in felul urmator...,cred ca este una tipica..pt ca ii vb de parintii ei...si mai ales..ca ea acuma ii cu bacul si etc..si nici nu ii din aceasi localitate :)..dar peste asta am trecut deja..pt ca ma deplasez eu :lol2:....nu situ ce sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ofof...daca tu crezi ca merita toate eforturile, nu ezita sa le faci..fiindca orice lucru nefacut la timpul lui va atrage o gramada de regrete mai tarziu..si nu vrei asta, crede-ma..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merita sau nu efortul,decat sa te trezesti peste un timp ca iti pare rau si ca vrei sa intorci timpul,mai bine fa acum totul!si daca simti k merita sa dai totul,fa`o fara regrete,kiar daca poate simti uneori ca omul de langa tine nu iti ofera nici pe jumatate din cate ai vrea tu....o kestie nu am inteles`o eu niciodata si nu sunt de acord cu ea:de ce intotdeauna vrem rasplata,de ce vrem sa primim inapoi pentru cel mai minor lucru kiar?trebuie sa dai din tot sufletul,fara sa iti pese de urmari,pentru k stii k ai facut ceea ce ai simtit,k nu ai fost las,k ai stiut sa lupti si sa mergi pana la capat! ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se dau cele mai crancene lupte. in primul rand, este lupta cu tine insuti, cu orgoliul tau, cu sentimentele tale...ideea e k atunci cand iubesti trebuie sa lupti, nu sa te dai batut

dak te dai batut, pierzi ocazia de a fii iubit...si fericit :tease:

post-9381-1128166885_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca iti doresti sa faci ceva alaturi de cineva ... eu cred ca poti reusi .. totul tzine de vointa si de a renuntza la orgoliu ... poate nu instant .. pe moment... insa orice problema are rezolvare ... si daca nu ar exista acele probleme .... ar deveni o viata anosta ... plictisitoare .. :spiteful:

 

 

cateodata "raul" este necesar ... si oricum trebuie sa fim constienti ca nu traim intr`o lume ideala condusa de oameni plini de respect si ideali .. deci ... free will .. live your life or die trying

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×