Sari la conținut
Forum Roportal
kayman

Cum sa ii spun ca tin foarte mult la ea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salutare tuturor! habar nu am cum sa va spun, dar de ceva vreme(1 an si jumatate) imi place de o fata, ca orice om, dar nu am avut curajul sa ii spun asta. eu sunt in clasa XII-a si ea in clasa IX-a la licee diferite. acum vreo 11 luni dupa ce i-am facut rost de id-ul de mess, totul decurdea de minune pana intr-o seara cand nus' ce am facut, dar nu a mai vrut sa vb cu mine, desi dupa o perioada de vreo 3 luni vb asa doar banalitati, cum ar fi: -Buna! -Buna si doar atat, discutie incheiata. chiar daca ea nu a mai vrut sa vb cu mine, eu inca tin foarte mult la ea si nu mi-o pot scoate din cap :P . mai tot timpul ma gandesc la ea si cand o vad, totul devine mai frumos, nimic nu mai conteaza, sunt in stare de orice in acel moment, numai ca nu pot sa ma duc la ea sa ii spun acest lucru. de ce ma tem asa de tare? este un refuz, sa nu imi pierd curajul sa mai vb cu ea sau cu o alta fata.

 

Mai Kaimane

tu vrei sa ramai pe veci virgin.?

daca nu - inchide messu... iesi din casa si du-te la vre-o cantina studenteasca! :P Gasesti tu vreo demuazela dornica sa te initieze in "arta conversatiei" pe viu! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare tuturor! habar nu am cum sa va spun, dar de ceva vreme(1 an si jumatate) imi place de o fata, ca orice om, dar nu am avut curajul sa ii spun asta.

Si asta ce inseamna ? :blink:

Si faptul ca spun doar buna si buna ?

 

- Buna Amarena. :P

 

Nimeni, laure, numai tu. Tu vezi cel mai bine.

Ha ha ha ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salutare tuturor! habar nu am cum sa va spun, dar de ceva vreme(1 an si jumatate) imi place de o fata, ca orice om, dar nu am avut curajul sa ii spun asta. eu sunt in clasa XII-a si ea in clasa IX-a la licee diferite. acum vreo 11 luni dupa ce i-am facut rost de id-ul de mess, totul decurdea de minune pana intr-o seara cand nus' ce am facut, dar nu a mai vrut sa vb cu mine, desi dupa o perioada de vreo 3 luni vb asa doar banalitati, cum ar fi: -Buna! -Buna si doar atat, discutie incheiata. chiar daca ea nu a mai vrut sa vb cu mine, eu inca tin foarte mult la ea si nu mi-o pot scoate din cap :blink: . mai tot timpul ma gandesc la ea si cand o vad, totul devine mai frumos, nimic nu mai conteaza, sunt in stare de orice in acel moment, numai ca nu pot sa ma duc la ea sa ii spun acest lucru. de ce ma tem asa de tare? este un refuz, sa nu imi pierd curajul sa mai vb cu ea sau cu o alta fata.

 

Clasic. :P Kayman, exista o vorba: cu rusinea mori de foame. Lasa naibii mess-ul si incearca sa vb cu ea live. Si ce ii cel mai important: nu va fi prima nici ultima fata pentru care vei simti ce zici ca simti... D-aia daca reusesti ceva bravo, daca nu cauta pe altcineva:P.

 

Oricum ideea e sa vb fata in fata cu ea.Sfatul asta toata lumea ti-l da.

 

P.S. Moarte combinatiilor pe Y!M ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

baga-te in seama...nu direct la ea,dar fa in asa fel sa te observe si sa isi de-a seama de intentiile tale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred ca ar trebui sa iesi din lumea messengerului si sa vorbesti cu ea fata in fata. la un moment dat nu mai ai ce discuta pe mess, nu e acelasi lucru ca in viata reala.

nu va inteleg pe voi astia care va traiti viata pe messenger... nimic nu se compara cu viata reala.

primul pas e sa vorbesti cu ea fata in fata si apoi o sa-ti fie mai usor sa ii spui ce simti.

sincer sa fiu nu am zis ca toata ziua stau pe mees sau in fata pc-ului, la ce ma refeream era ca ea nu sta foarte aproape de mine ci la o distanta destul de mare. de asta am zis ca am stat de vb cu ea pe mess. ca sa stau de vb cu ea fata in fata nu e nici o problema dar ma tem de un refuz.

 

 

scrie te rog corect romaneste! fara "k", "sh", "tz" etc. multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paiii... nu-i spune, ca nu rezolvi nimic. Pune mana frumusel si iesi cu ea in oras, in parc sau la o terasa de bun simt. Acolo vorbeste cu ea, vezi ce teme de discutie o stimuleaza emotional si divagheaza pe ele. Dupa ce ai spart gheata, tiptil, apropie-te de ea, continuand sa fii simpatic si sa vorbesti pe temele amintite. Usor, usor intinzi mana dreapta pe dupa umerii ei - daca ai avut succes in conversatie te percepe pozitiv si va reactiona bine, in principiu va sta cuminte - dar fii finut. Continua-ti conversatia, avand grija din timp in timp sa strecori cate un mic compliment, de genu' "ce draguta esti cand zambesti asa" sau ce ti-o trece tie prin cap, dar sa corespunda cu ce face ea si sa nu exagerezi ca se prinde imediat, intre timp intinzi usurel mana stanga si cuprinzi o mana a ei. Starea emotionala(care trebuie sa ai grija sa fie pozitiva si ascendenta ca intensitate - te orientezi in functie de reactiile ei - atentie la orice detaliu !) cauzata de discutiile purtate intre voi va face ca ea sa accepte gestul asta de tandrete. De aici mai departe continui si la momentul oportun, cand pare foarte deschisa, blanda si vesela cauta sa o saruti, deja esti foarte aproape de tinta - observa cu atentie reactiile, cand ti-ai apropiat suficient fata de fata ei si observi ca gestul e perceput pozitiv - go for it ! Dupa, miscati-va putin, faceti o mica plimbarica - e preferabil parcul sau o terasa intr-un parc, sa ai unde te plimba (se presupune ca e vreme buna). Pe durata plimbaricii se intelege ca va veti tine de mana - conversatia e importanta (nu te plimbi tinandu-te de mana ca martalogu', ca nu mergi cu bunica, mergi cu fata de care iti place). Mai pupati-va o data, dupa o vreme destul de scurta va veni si a treia oara - clar si acolo poti sa utilizezi un "sarut frantuzesc" - o sa constati ca sta. Ca sa pui in practica ce ti-am explicat eu ai nevoie de mult calm, mult sange rece - nu te infierbanti si nu sari calu' - daca isi da seama ca esti disperat se distanteaza imediat - asa ca sentimentelor tale, chiar daca sunt greu de controlat, pune-le capac pe moment. Durata activitatii e cam de 2-3 ore. Grija mare la dozarea detaliilor si la timing - unele mici greselute sunt acceptate daca reusesti sa le repari rapid si nu bat la ochi. E de la sine inteles ca: vei purta niste haine mai rasarite pe tine (nu costum de nunta, haine normale, dar de bun gust si foarte curate), vei avea o cantitate suficienta de bani (e bine sa ii ai, asta nu inseamna obligatoriu sa ii folosesti - tine minte !), vei fi proaspat imbaiat si frumos mirositor (dar sa nu iti dai cu un kil de parfum - dai cu cat e nevoie ca sa se simta cam la 1 metru in jurul tau), unghiile taiate si curate (foarte important), dintii curati, respiratie frumos mirositoare (spala-te de 5 ori pe dinti si mananca 2 cutiute de Tic Tac sau nu stiu, te descurci tu, dar ai inteles ideea), parul aranjat (asta nu inseamna sa iti dai cu o tona de gel - de preferat sa nu iti dai cu nimic, dar daca e musai, foloseste fixativ), proaspat barbierit (daca e cazul). Afiseaza incredere in tine si destindere, relaxare (chiar daca tu in momentul ala ai un morcov in fund cat Casa Poporului din cauza ca emotiile incearca sa te determine sa te porti ca un copil mic si esti plin de teama sa nu te refuze - nu te gandi ca te refuza ! - gandeste-te ca vei reusi !!). O data ce s-a terminat aceasta prima intalnire cauta la o distanta de 2-3 zile sa iesiti din nou - daca iese (fara formulari de genul - "hai sa iesim prin oras, daca vrei", ci "hai pe-afara" direct si intr-o forma diplomatica, dar ferma, nu te rogi de ea) you're in bussiness ! Daca pana in 2-3 zile te cauta ea sa iesiti e si mai bine. Eu iti urez bafta !

Editat de alone4ever

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer sa fiu nu am zis ca toata ziua stau pe mees sau in fata pc-ului, la ce ma refeream era ca ea nu sta foarte aproape de mine ci la o distanta destul de mare. de asta am zis ca am stat de vb cu ea pe mess. ca sa stau de vb cu ea fata in fata nu e nici o problema dar ma tem de un refuz.

 

 

scrie te rog corect romaneste! fara "k", "sh", "tz" etc. multumesc!

 

Inteleg ca te temi de refuz, dar altfel, stand asa, ce rezolvi? Nimic. Te poate uita intre timp sau ramane situatia neclara ca nu veti sti nici unul ce-a fost asta. Mai bine incearca sa discuti putin cu ea, macar sa stii la ce sa te astepti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

mama, da i-ai tinut o intreaga prelegere si fata nici nu vrea sa vorbeasca cu el! Cum s-o invite de la bun inceput?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stimate kayman, ideea e ca realist vbind n-ai prea multe sanse. daca tu totusi crezi in a ta ideea e ca NU "trebuie sa-i spui ca tii foarte mult la ea". cu femeile e complicata, daca nu le-ai lovit unde trebuie din prima, slabe sperante... oricat de bun manierat gentleman baiat ai fi tu.

 

Mai Kaimane

tu vrei sa ramai pe veci virgin.?

daca nu - inchide messu... iesi din casa si du-te la vre-o cantina studenteasca! :blink: Gasesti tu vreo demuazela dornica sa te initieze in "arta conversatiei" pe viu! :flowers:

asta-i genu' de sfat care nu ajuta cu absolut nimic, aruncat asa din tigara.

daca ar fi luat lucrurile in modul asta lejer nu mai venea pe forum sa intrebe ce-a intrebat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×