Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Destin sau Coincidenta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ma intrebam..de ce isi pune omul atatea probleme existentiale

 

Pentru ca omul este cuprins de o sete de cunoastere care-l arde pe dinauntru.Avem nevoie de informatii,de raspunsuri la intrebarile noastre pe care incercam de multe ori sa le aflam singuri.Vrem sa ne depasim conditia.Asta ne face umani:vrem sa fim mai buni....si incercam sa fim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca omul este cuprins de o sete de cunoastere care-l arde pe dinauntru.Avem nevoie de informatii,de raspunsuri la intrebarile noastre pe care incercam de multe ori sa le aflam singuri.Vrem sa ne depasim conditia.Asta ne face umani:vrem sa fim mai buni....si incercam sa fim.

 

"ne-am nascut pentru a fi,nu pentru a cunoaste,pentru a exista,nu pentru a ne afirma,dar setea de putere,ascutindu-ne simturile ne duce inoxerabil la pierzanie" cioran

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic asa... Coincidenta este atunci cand intalnesti pe cineva care te face sa suferi shi de care, intr-un sfarsit , ajungi sa te desparti...

Destinul isi intra in rol atunci cand intalnesti pe cineva si ... urmeaza sa-ti petreci restul vietii impreuna cu persoana respectiva.

:dwarf: c`est tres difficile... :cat2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floating around accidental-like on a breeze, but I, I think maybe it's both. Maybe both is happening at the same time" Forrest Gump..

 

e exact parerea mea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"I don't know if we each have a destiny, or if we're all just floating around accidental-like on a breeze, but I, I think maybe it's both. Maybe both is happening at the same time" Forrest Gump..

 

e exact parerea mea !

Frumos citat....sunt de acord.....poate k in fond suntem niste "unelte" bine construite......poate k avem un rol bine stabilit.....poate k asta e destinul nostru....

;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred asa ceva :sorry: ...fiecare om isi face propriul lui destin. dumnezeu ii deschide mai multe usi, iar omul alege intotdeauna intrarea pe care o considera potrivita...este implicata si divinitatea, dar fiecare om are posibilitatea sa aleaga. :tease:

parerea mea :luck:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu cred in lucruri predestinate... in ceva ce asa a fost dat sa fie...

Dumnezeu ne`a dat putere sa alegem... bine sau rau... rasplata va fi multa (buna sau rea) la sf... :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici eu nu cred in lucruri predestinate... in ceva ce asa a fost dat sa fie...

Dumnezeu ne`a dat putere sa alegem... bine sau rau... rasplata va fi multa (buna sau rea) la sf... :evil:

Eu cred in destin....Dumnezeu ne`a dat puterea de a alege,sa discernem intre bine si rau,dar soarta e implacabila....orice ai face ajungi in acelasi punct...cel care iti este dat sa fie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×