Sari la conținut
Forum Roportal
Andruta*

Destin sau Coincidenta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intotdeauna am crezut in DESTIN,sunt convinsa ca soarta fiecarui om e scrisa intr-o Carte Mare la care noi nu vom avea niciodata acces,cel putin nu in viata asta....iar in ceea ce priveste dragostea,si acolo e ceva mai presus de noi si de principiile noastre de viata,il/o vezi si ti se pune valul....e mana destinului!

Voi ce credeti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ar fi prea sec asa !

eu cred ca fiecare isi face propriul destin... fiecare se -joaca' cu imprejurarile pentru asi face viata intr`un fel anume..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ar fi prea sec asa ! 

eu cred ca fiecare isi face propriul destin... fiecare se -joaca' cu imprejurarile pentru asi face viata intr`un fel anume..

[snapbacca]65933[/snapbacca]

Ne jucam cu imprejurarile,pentru ca ne este permis...asta nu inseamna ca ne facem viata...stii vorba aia de duh:"Dumnezeu iti da,dar nu-ti baga-n traista!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred in coincidente.Cred ca totul se intampla cu un scop.Fiecare om are destinul sau si sta in puterea lui sa intervina si sa`si depaseasca conditia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea cred in destin...in schimb cred ca interactionam si ne influentam unii pe altii...daca ai face un calcul, orice gest al tau afecteaza actiunile altor oameni..care la randul lor actioneaza influentand ep altii..si etc..deci traim intr-un mediu in care depindem unii de altii...destinul este destul de greu sa ti-la faci tu..ti-la fac de cele mai mult eori altii....

gandeste-te ca educatia iti este facuta de cei care te inconjoara..deci din start esti dirijat pe o drum in viata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu prea cred in destin...in schimb cred ca interactionam si ne influentam unii pe altii...daca ai face un calcul, orice gest al tau afecteaza actiunile altor oameni..care la randul lor actioneaza influentand ep altii..si etc..deci traim intr-un mediu in care depindem unii de altii...destinul este destul de greu sa ti-l faci tu..ti-l fac de cele mai mult eori altii....

gandeste-te ca educatia iti este facuta de cei care te inconjoara..deci din start esti dirijat pe o drum in viata..

Nu crezi in destin dar in acelasi timp spui k e imposibil sa iti faci singur destinul,pt k esti dirijat de Cineva pe o directie....deci te contrazici....so...crezi in destin,dar nu o admiti!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2: IN VIATA ASTA NIMIC NU ESTE INRAMPLATOR DECI.....DESTIN SAU CE?

Lucrurile intamplatoare nu sunt totuna cu destinul....exista coincidente,chestii care se intampla pur si simplu fara voia noastra,cu un anumit scop....si noi le dam curs,le alimentam....asta nu inseamna k spui:gata,e destin!pentru ca desi exista astfel de lucruri,intr`un final totul duce undeva,pe o cale bine stiuta de Cineva!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andruta tati......nu am cum sa numesc altfel interactiunea asta dintre oameni...dar eu nu cred in Destinul ala imposibil de schimbat, tipul acela mioritic de destin...deci nu confunda notiunile...destinul este un drum care iti este ales initial si care de putine ori poate fi schimbat si numai prin niste evenimente extraordinare....

Eu cred ca tipul ala de destin care se schimba non-stop si care nu este scris nicaieri...fiecare fila a lui scrisa numai in prezent...nu exista viitor prognozabil..doar un viitor incert determinat de actiunile altora....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred in coincidente intentionate.... nu stiu daca e destin, whateva'! Iti poti dori atat de mult ceva, incat sa se indeplineasca, uneori apare ca o coincidenta, alteori....NU! Se pare ca pe langa ceea ce este scris, avem si noi o contributie serioasa... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×