Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
rmd

adresa dupa IP

Rate this topic

Recommended Posts

Sal, nu am stiut concret unde sa postez intrebarea asa ca daca am gresit locatia imi cer scuze. si acu intrebarea: Pot afla o adresa (de ex. bloc, strada ) daca stiu Ip-ul acelei persoane si orasul unde sta?

sper sa stie cineva sa-mi raspunda.

Poti, dar trebuie sa reprezinti Politia romana, si sa ai dovezi de infractionalitate informatica.

Şi chiar şi-atunci, te trimit la plimbare dacă nu ai mandat sau dacă nu eşti destul de convingător

sa presupunem ca persoana a carei adresa vreau sa o aflu e abonata la o retea de cartier ,prin bucuresti sunt multe astfel de ...firme :D si tipul cu reteaua imi e prieten ...oare nu as putea afla adresa ? :P

sa presupunem ca persoana a carei adresa vreau sa o aflu e abonata la o retea de cartier ,prin bucuresti sunt multe astfel de ...firme :) si tipul cu reteaua imi e prieten ...oare nu as putea afla adresa ? :D

Din cate stiu daca esti la o retea de cartier nu ai ip routabil, deci se schimba des ip-ul, deci nu.

Alte pareri?

Din cate stiu daca esti la o retea de cartier nu ai ip routabil, deci se schimba des ip-ul, deci nu.

Alte pareri?

eu cat am fost abonat am avut acelasi ip,dar nu te contrazic ca nu-s in tema

Alte pareri?

Adresa IP pe care o vezi pe internet este adresa IP publica. Daca respectivul primeste internet de la o retea de cartier care ofera conexiune printr-un router, pe internet vei vedea IP-ul routerului, nu IP-ul abonatului.

Nu are nici o legatura faptul ca IP-ul este static sau dinamic cu faptul ca e IP public sau privat.