Sari la conținut
Forum Roportal
rmd

adresa dupa IP

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sal, nu am stiut concret unde sa postez intrebarea asa ca daca am gresit locatia imi cer scuze. si acu intrebarea: Pot afla o adresa (de ex. bloc, strada ) daca stiu Ip-ul acelei persoane si orasul unde sta?

sper sa stie cineva sa-mi raspunda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti, dar trebuie sa reprezinti Politia romana, si sa ai dovezi de infractionalitate informatica.

Şi chiar şi-atunci, te trimit la plimbare dacă nu ai mandat sau dacă nu eşti destul de convingător

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa presupunem ca persoana a carei adresa vreau sa o aflu e abonata la o retea de cartier ,prin bucuresti sunt multe astfel de ...firme :D si tipul cu reteaua imi e prieten ...oare nu as putea afla adresa ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa presupunem ca persoana a carei adresa vreau sa o aflu e abonata la o retea de cartier ,prin bucuresti sunt multe astfel de ...firme :) si tipul cu reteaua imi e prieten ...oare nu as putea afla adresa ? :D

 

Din cate stiu daca esti la o retea de cartier nu ai ip routabil, deci se schimba des ip-ul, deci nu.

Alte pareri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu daca esti la o retea de cartier nu ai ip routabil, deci se schimba des ip-ul, deci nu.

Alte pareri?

 

eu cat am fost abonat am avut acelasi ip,dar nu te contrazic ca nu-s in tema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cate stiu daca esti la o retea de cartier nu ai ip routabil, deci se schimba des ip-ul, deci nu.

Alte pareri?

Adresa IP pe care o vezi pe internet este adresa IP publica. Daca respectivul primeste internet de la o retea de cartier care ofera conexiune printr-un router, pe internet vei vedea IP-ul routerului, nu IP-ul abonatului.

Nu are nici o legatura faptul ca IP-ul este static sau dinamic cu faptul ca e IP public sau privat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×