Sari la conținut
Forum Roportal
lord vader

Tratamentul cu interferon

Postări Recomandate

Salut,am intrat mai demult,mama mea are hepatita C,a fost la Cluj si si-a facut punctia si viremia.Doctorul de acolo i--a spus ca nu ii poate da tratament cu interferon ca boala este la punctul 5 si ca sa-si faca inca o punctie peste 3 luni.Adica sa astepte sa-i avanseze boala?mi se pare absurd.Sau astepta celebrul stimulent balcanic(spaga) desi sa poti face asa ceva cand e vorba de viata unui om trebuie sa fii un monstru.Astept raspunsurile vostre Merci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna lord vader...

 

ce vrea sa spuna prin punctul 5?!? Prea devreme nu este niciodata pentru. tratament. Cu cat mai devreme cu atat mai bine, nu stiu ce este cu prostia asta de a spune ca mai trebuie asteptat. E cea mai mare prostie! Ce grad de fibroza ia iesit si prin ce metoda sa determinat ? (IsAca, canodell..etc?). Eu zic sa mai consultati si parerea unui alt medic. ...

Daca ai la indemana rezultatele poti sa le scrii aici si incercam sa le descifram

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Lord.. Daca are hepatita C si a facut punctia e pacat sa stea sa mai piarda timpul.Cereti parerea si altui dr. Crezi ca punctiile repetate sunt bune la ficat? Eu am facut punctia acum 3ani (am facut atunci tratam cu interferon) si acum mi sa-a propus sa fac din nou tratamentul,dar pentru ca trebuie sa fac o noua punctie am renuntat monentan la tratam cu interferon.Si asa punctia e valabila o anumita perioada,daca mama ta vrea sa faca tratamentul cu interferon nu mai pierdeti timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×