Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma numesc Andrei sunt rezident temporar in Norvegia lucrez aici impreuna cu sotia me Ana, si vreau sa fac o marturisire

tuturor romanilor care desfasoara activitati in Scandinavia sau ma rog in alta parte in afara Romaniei, ca am intalnit un grupusor de romani pe-aici pe-aproape de Stavanger care dupa o sedere de ceva vreme pe-aici prin aceste locuri pietroase si de altele, ca vor sa se stabileasca in Norvegia nu mai vor sa se intoarca in tara de bastina si prin aceasta si-au exprimat dorinta de a deveni vikingi.Au declarat ca Romania nu le-a oferit si ca au gasit totul aici :au uitat laptele praf dupa ce au intzarcat de la tzatza mamii sau lichidarea precara a tatalui care le suplinea schimbarea unor pingele noi pantofilor inaintea sarbatorilor pascale...

Da de ce ba baieti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma numesc Andrei sunt rezident temporar in Norvegia lucrez aici impreuna cu sotia me Ana, si vreau sa fac o marturisire

tuturor romanilor care desfasoara activitati in Scandinavia sau ma rog in alta parte in afara Romaniei, ca am intalnit un grupusor de romani pe-aici pe-aproape de Stavanger care dupa o sedere de ceva vreme pe-aici prin aceste locuri pietroase si de altele, ca vor sa se stabileasca in Norvegia nu mai vor sa se intoarca in tara de bastina si prin aceasta si-au exprimat dorinta de a deveni vikingi.Au declarat ca Romania nu le-a oferit si ca au gasit totul aici :au uitat laptele praf dupa ce au intzarcat de la tzatza mamii sau lichidarea precara a tatalui care le suplinea schimbarea unor pingele noi pantofilor inaintea sarbatorilor pascale...

Da de ce ba baieti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Io-s curioasa tu de ce esti in Norvegia? de bine ce iti era in ro ai plecat? normal ca ii iubesc pe frumosii astia atata vreme cat platesc, nu uita ca dragostea trece prin stomac. Jegul, coruptia, ipocrizia, salariu minim pe economie, salariu care nu iti ajunge de la luna la luna, plicul cu banuti pe care-i dai la dr, la politie si la popa, ce dracu sa ii atraga? poate sa-i atraga mirosu de mici si sarmale, dar nu-i bai, e ieftin beletu de avion..cu salariu de viking iti permiti N-spe drumuri in Ro si zeci de mii de mititei.

tie ti-e dor de Romania si nu stii cum sa-i zici nevestei...asa-i? :P

Naspa...sa intri in "gura" Amperei...mai bine pleci si te joci cu cateii, decat sa te iei de ea...nu ca ar fi rea, dar asa are o placere sa-ti spuna in fata, verde, adevarul, de unora nu le mai trebuie a doua oara...:o:)

Adevar graiesti...parca-mi citesti mintea:)

La mine, cel mai greu din lume, dar tot mai bine decat acasa:))Trag astia cu tot ce pot in koroana islandeza, interdictii la schimbat valuta si trimis afara din Islanda, etc...si tot mai sper ca va fi bine:)

Muncim mai mult...chiar, oare cat poate salahori o fiinta umana, ca ore/zi??? :o: ...Dar nu dau bir cu fugitii ....doar ca , daca mi s-ar ivi ocazia aia REALA...mama ei de ocazie, tot as pune un picior in Norvegia...Despre asta, in alt capitol!

Cascati ochii , oameni !Ce e cu atatea afirmatii stupide si lipsite de logica?"Astia nu se mai dau intorsi in tara!",..."Nu vor sa mai traiasca in rahatul de acolo!"...Pai, logic, nene care ai scris asa ceva.Nu repet cuvintele Amperei, ca ma plesneste si sunt , inca, cu obraz educat:)

Dar, chiar nu vad rostul timpului pierdut pe net ptr. a insirui niste bazaconii numite "ganduri"...hai, mai bine , sa fim productivi in chestii reale, care sa-i ajute pe cei din jur si, CLAR, si pe noi.

V-am pupat, un pic nervos...am terminat ginul tonic!:bye:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place metalul vikingilor :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma numesc Andrei sunt rezident temporar in Norvegia lucrez aici impreuna cu sotia me Ana, si vreau sa fac o marturisire

tuturor romanilor care desfasoara activitati in Scandinavia sau ma rog in alta parte in afara Romaniei, ca am intalnit un grupusor de romani pe-aici pe-aproape de Stavanger care dupa o sedere de ceva vreme pe-aici prin aceste locuri pietroase si de altele, ca vor sa se stabileasca in Norvegia nu mai vor sa se intoarca in tara de bastina si prin aceasta si-au exprimat dorinta de a deveni vikingi.Au declarat ca Romania nu le-a oferit si ca au gasit totul aici :au uitat laptele praf dupa ce au intzarcat de la tzatza mamii sau lichidarea precara a tatalui care le suplinea schimbarea unor pingele noi pantofilor inaintea sarbatorilor pascale...

Da de ce ba baieti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, Andrei

Sunt Cristina si locuiesc in Sandnes. Sunt aici cu prietenul de cateva luni si cautam romani in zona, ca n-am vazut nici picior pana acum. Am dat peste site-ul asta, si-am vazut ca locuiesti in aproiere de Stavanger. Da-mi un semn, daca poti, si o sa discutam mai multe.

 

Bine ai venit in Norvegia.

Ti ai gasit de munca ?Ai reusit sa incepi un curs de limba norvegiana?

Mult noroc amandorura si sa faceti copii cat mai multi ...sa ne sporiti si noua profilor de pe aci veniturile...glumeam...no offence

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×