Sari la conținut
Forum Roportal
Ma

Omul defineste varsta? Sau varsta este definitorie pentru om?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"O femeie are varsta pe care o merita" - Coco Chanel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt momente in viata in care capitulezi si ai tendinta de a "preda armele" pentru ca ai sentimentul ca nu mai ai pentru ce "lupta". Viata nu este intotdeauna asa cum vrem si atunci lucrul acesta isi lasa amprenta asupra psihicului si automat asupra felului in care arati .

 

Si eu sunt de parere ca omul este cel care defineste varsta, dar sunt atat de multe persoane a caror varsta este definitorie pentru ei ca si mod de viata .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere cea mai faina perioada este peste 30 ani.

Nu mai esti privit ca un copil, stii exact ce vrei, implinirile si realizarile sunt mult mai mari, te poti intelege cu copiii la un nivel mai inalt, devi mai tolerant, mai ascultator la cei din jur, mai intelept....

 

In interiorul nostru cu siguranta nu ne vom simti batrani, sufletul ramane tanar, doar ca organismul poate nu ne va mai ajuta la fel de mult, oboseala e resimtita mai tare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu sunt bravuri de femeie care vrea sa insele varsta, sunt doar eu ... O femeie de 40 de ani. care pentru prima oara are probleme cu varsta ...

E doar o cifra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul defineste varsta ? Sau varsta este definitorie pentru om ?

 

 

In mod normal, varsta il defineste pe om si nu invers. Omul nu poate defini sau influenta timpul, timpul insa poate si o face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×