Sari la conținut
Forum Roportal
afterglow

teoria conspiratiei

Postări Recomandate

tocmai am vazut documentarul 'zeigeist'(in traducere ar fi 'spiritul timpului')

 

ideea in mare e ca exista o conspiratie care se manifesta la diferite nivele-economic,politic si mergand cu ipoteza mai departe conspiratia este atat de ampla incat insusi spiritul timpului este dictat de conspiratori..cu alte cuvinte mentalitatea oamenilor,viziunea lor actuala despre lume este indusa de alti oameni care lucreaza in spatele scenei...scopul lor? - sa detina putearea si implicit controlul absolut asupra lumii

acest spirit al timpului este chiar crestinismul,pentru ca religia sa dovedit a fi cel mai eficient mijloc de manipulare a maselor

 

la vizionarea filmului am avut senzatia pe moment ca intradevar adevarul a fost mistificat-argumentele sunt destul de solide-dar am mai vazut si ca e un amalgam de wow-uri montate a.i. sa iasa un filmulet care 'sa trezeasca',sa convinga...de ceva timp tot incearca unii si altii sa ne deschida ochii,dar spre ce anume nu se stie exact..

 

de aceea eu sunt intro pozitie neutra,usor confuza...adica intradevar crestinismul face parte din ampla asta conspiratie??,chiar am fost mintiti? sau crestinismul este expresia cautarii lui dumnezeu,asa cum stiam si pana acum??,,,

oare aceasta teorie se va dovedi valabila in timp? poate ea sa combata 2000 d ani de crestinism?

astept si parerile voastre,poate ma mai lamuresc..:)

 

puteti vedea aici filmul

http://video.google.com/videoplay?docid=9072119975796993477

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×