Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Suntem bolnavi?

Evaluează acest topic

?  

11 membri au votat

  1. 1. suntem?

    • da
      4
    • nu
      4
    • da si imi place
      3
    • 0


Postări Recomandate

pentru ca nu e bine, nu e crestineste, nu e moral, nu e normal, nu e conform cu ideile lor despre sex, nu stiu, nu vor, nu pot.

Mai interesant este cum isi face instinctul mereu datoria. Sooner or later.

Singurele lucruri pe care nu le inteleg sunt scatofilia si ondinismul. Poate acolo as indrazni sa-i spun boala, dar pana la urma depinde de la om la om...

Atunci orice nu e conform cu preferintele noastre sexuale trebuie sa fie boala.

Rezon?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci orice nu e conform cu preferintele noastre sexuale trebuie sa fie boala.

Rezon?

Nu. Eu am dat un exemplu, din punctul meu de vedere. Doar aia eu nu reusesc sa o inteleg. Atat.

 

LE sunt multe alte lucruri care nu se incadreaza in preferintele mele, dar in nici un caz nu le consider boala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pascal Bruckner - Luni de fiere.

O carte in care personajele se caca si se pisa pe ele.Literalmente.

Citit si eu.

 

Nu,nu suntem bolnavi. Esti bolnava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie BDSM mi se pare o perversiune...si toate manifestarile care decurg din.

Ideea ca suferinta unuia poate fi placerea altuia...ca dezgustul,revolta,durerea,umilirea cuiva(fie si a ta insuti)pot fii traite ca ceva placut...asta este pervers.

Cred ca e o forma de boala psihica...sau mai pe sleau: o rautate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unde va este, dragilor pudibonderia de care dadeati dovada in alte discutii, in care erati care mai de care sfiosi ca vaaaai, citesc si copii de 11-12 ani?!

 

catherinedeneuve, ori ca atasezi imagini, ori ca expui atat de explicit ceea ce te intereseaza pe tine, in legatura cu acest subiect, e acelasi lucru, ori noi nu promovam violenta. Pentru ca asta reprezinta prima postare, violenta.

 

Apoi, chestionarul este facut total aiurea. Care este diferenta dintre da si da, si imi place? Plus ca este o generalizare grosolana. Tu vorbesti in topicul ala despre oameni cu comportamente deviante, oameni cu probleme. Ne intrebi daca aia sunt bolnavi sau daca suntem noi bolnavi?! Sau daca se afla astfel de oameni pe forum?!

 

Conform dictionarului perversiunea este o deviere p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare capul. Scuze Arcangelo, daca bdsm e boala, atunci hoosexualitatea ce e. Nu e atac personal, dar ma mira gandirea asta, pt ca majoritatea oamenilor ce considera bdsm boala, baga si homosexualitatea acolo.

 

 

Lupoaica, e chiar un topic serios, nu ma intereseaza cat de not sick te consideri tu, dar nu mai fa judecati de valoare, pt ca nu cred ca esti in masura sa le faci, pt ca nu esti maica terezq si pana la urma esti o pustoaica de varsta mea cu "printipii".

 

Darriano ma plictisesti, daca vrei explicatii, cauta sa intelegi ce scrie omul, daca nu, inchide topicul, ce vrei de la viata mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Lupoaica, e chiar un topic serios, nu ma intereseaza cat de not sick te consideri tu, dar nu mai fa judecati de valoare, pt ca nu cred ca esti in masura sa le faci, pt ca nu esti maica terezq si pana la urma esti o pustoaica de varsta mea cu "printipii".

Este un topic serios? No shit :)

 

Mai fetito,pune dracu mana pe o carte,un dictionar,maturizeaza-te si apoi mai discutam despre "printipii". Cu toate ca ma indoiesc sincer ca ai printipiile astea despre care vorbesti,in fond,esti ce ai zis chiar tu, o pustoaica...una fara creier, as adauga. Gandesti cu pasarica.

Editat de lupoaica*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×