Sari la conținut
Forum Roportal
Kristina A.

Imi e teama ca va face o prostie :((

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

stiu ca e cam mult dar va rog mult de tot cititi!! :doh:

am un prieten de o sapt si 2 zile.as zice ca e dragoste la prima vadere dar obisnuiam sa nu cred in asta.ne desparte vre-o 50 km in cursul saptamanii pt ca el invata la un alt liceu.dar ne vedem de vinerea pana duminica.mi-a promis ca nu ma inseala si pana acum m-a facut sa il cred

samabata ne-am cunoscut si ne-am placut mult.am aflat unele lucruri despre noi nu foarte multe.lunea seara m-a socat cand el m-a sunat si plangea la tel pt ca ii este dor de mine.am crezut ca isi bate joc de mine pt ca am mai patit dar nu am zis nimic.pe moment am ramas fara cuvinte.stateam in tel si auzeam cum plange fara sa pot sa fac nimic.nu il judec pt ca a plans pt ca stiu cat de bine era cand puteam sa ma descarc.in fine vineri la scoala am aflat ca noi 2 avem acelasi nume de familie(nu am obiceiul sa intreb asta cand cunosc pe cineva) si din regiunea in care locuieste el este si tatal meu.l-am intrebat daca suntem neamuri dar el a zis scurt "nu".toata ziua a fost prost dispus dar nu a vrut sa imi zica de ce.seara a venit pe la mine si vorbind cu mamaie deducea ca am fi neamuri (veri)..am inchis discutia cu mamaie si fiind doar noi am inceput sa discutam.se vedea ca nu e inregula deloc.a sunat-o pe mamaia lui si a intrebat-o daca suntem neamuri si ea a zis ca "da".a inceput sa se balbaie si i-a dat-o la tel pe mamaia mea.el a plecat in camera la mine si a inceput sa planga.mi-am dat seama ca nici luni nu a facut misto pt ca era exact aceeasi voce.am incercat sa il tin in brate sa il inpac dar nu am stiut ce altceva sa fac...o auzeam pe mamaie din alta camera vorbind la tel si se intelegea ca suntem si nu glumesc.dupa ce a inchis a vorbit cu noi si pana la urma am aflat ca suntem veri dar de prea departe.ne-am bucurat enorm.am crezut ca acum vom fi fericiti dar astazi la scoala am primit un sms cum ca s-a certat rau cu mama lui si ca nu stie ce sa mai faca...ca ar vrea sa moara si ca scape.si ca o sa ma pazeasca de "sus"...am iesit afara si l-am sunat.nu a vrut sa imi zica nimic mai mult de ce a zis in sms.era in autobuz si plangea.l-am rugat de multe ori sa imi promita ca nu se sinucide dar nu a vrut.insa a ramas ca vorbim pe seara si imi spune.am intarziat si la ora si mi-a facut profa o morala cat scoala...toata ziua l-am zapacit cu bipuri sa stiu ca e in viata.dupa ce am iesit de la scoala am vorbit si mi-a zis ca nu se mai intoarce acasa!! cel putin nu mai plangea...

 

m-am indragostit de mirosul zambetul si vocea lui as dar orice sa le am mereu...daca se sinucide el o fac si eu.vreau sa il scot din starea asta dar nu mai stiu cum.e dearte si poate sa o faca oricand

ce ma fac??? va implor ajutati-ma!!!

 

in timp ce scriam postul m-a sunat.parea cat decat ok dar era racit rau...stiu ca mai sunt cazuri in care cand pare ca se simte mai bine cu putin inainte sa se sinucida...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai la 16 ani sa aveti asa ganduri,gandeste-te logic , ai toata viata inainte si nu e el ultimul baiat din lume,la fel ar trebui sa se gandesa si el,daca nu puteti fi impreuna atunci fiti buni prieteni,eu am incercat si la mine astamerge,la 16 ani totul abia incepe dar sa o termini asa tragic,mai ales ca va cunoasteti de putin timp,e o alegere pripita si total aiurea zic eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu...sunteti prea tineri ca sa intelegeti multe.Spunei ca iubirea nu consta intr-o relatie amoroasa.Ca iubirea ii ceva mai mult decat sa te saruti cu prietena.Poti sa iubesti si altfel decat fizic si asta ii mai placut si mai suprem ca oricare altfel fel de iubire.Daca te strange in brate si te mangaie pe frunte cu iubire face mai mult decat orice .Puteti avea o relatie de iubire ...poate ca e bine de stiut asta si pentru tine si pentru el.Iubire nu consta in saruturi sau mai stiu ce ...consta in trairile interioare pe care le aveti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai la 16 ani sa aveti asa ganduri,gandeste-te logic , ai toata viata inainte si nu e el ultimul baiat din lume,la fel ar trebui sa se gandesa si el,daca nu puteti fi impreuna atunci fiti buni prieteni,eu am incercat si la mine astamerge,la 16 ani totul abia incepe dar sa o termini asa tragic,mai ales ca va cunoasteti de putin timp,e o alegere pripita si total aiurea zic eu

eu am realizat asta dar de f putin timp...insa el inca nu si imi fac griji pt el nu pt mine

 

deocamdata cred ca primul pas ar fi sa il conving sa se intoarca acasa.asta pana vineri cand pleaca de la camin.am incercat dar nu vrea...nu stiu cum sa il iau sa nu il supar.deja l-am luat putin cam tare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca e un baiat cu un caracter tare va intelege si va accepta problema,tu incearca sa-i explici si eu cred ca va intelege,chiar daca la inceput doare totul o sa treaca,timpul le rezolva e toate si s-a r pute sa treaca pasiunea dintre voi mult mai rapid decat credeati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu...sunteti prea tineri ca sa intelegeti multe.Spunei ca iubirea nu consta intr-o relatie amoroasa.Ca iubirea ii ceva mai mult decat sa te saruti cu prietena.Poti sa iubesti si altfel decat fizic si asta ii mai placut si mai suprem ca oricare altfel fel de iubire.Daca te strange in brate si te mangaie pe frunte cu iubire face mai mult decat orice .Puteti avea o relatie de iubire ...poate ca e bine de stiut asta si pentru tine si pentru el.Iubire nu consta in saruturi sau mai stiu ce ...consta in trairile interioare pe care le aveti.

cred ca daca ii spun asta o sa inteleaga ca vreau sa il parasesc :doh: si imi tot spune sa nu ma parasesti.sunt atenta la fiecare cuvant pe care il scot pe gura ca sa nu il supar si mai tare.eu sunt sigura ca il iubesc si fizic(nu va ganditi la prostii) si din inima si cred ca e reciproc.niciodata nu sti adevarul din inima cuiva de aceea spun "cred"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca problema e cu parintii lui...cu familia...a fugit de-acasa,asta e un indiciu convingator.

M-a intristat toata povestea...el are nevoie sa se iubeasca pe sine,si tu nu poti sa inlocuiesti acea iubire,cu iubirea ta...

Nu zic ca nu ajuta, iubirea ta...dar el are nevoie de iubirea lui.

Probabil ca a fost invatat sa se urasca...un psiholog l-ar putea ajuta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca e un baiat cu un caracter tare va intelege si va accepta problema,tu incearca sa-i explici si eu cred ca va intelege,chiar daca la inceput doare totul o sa treaca,timpul le rezolva e toate si s-a r pute sa treaca pasiunea dintre voi mult mai rapid decat credeati

 

Probabil ca problema e cu parintii lui...cu familia...a fugit de-acasa,asta e un indiciu convingator.

M-a intristat toata povestea...el are nevoie sa se iubeasca pe sine,si tu nu poti sa inlocuiesti acea iubire,cu iubirea ta...

Nu zic ca nu ajuta, iubirea ta...dar el are nevoie de iubirea lui.

Probabil ca a fost invatat sa se urasca...un psiholog l-ar putea ajuta...

 

in caracterul lui ma regasesc pe mine acum vre-o jumatate de an.si inteleg ca nu este de gluma.e slabit si asa eram si eu.acum caracterul meu e mai tare ca al lui cel putin in afara.a fost un moment crucial peste care am trecut si am vazut lucrurile altfel

nu ar accepta sa mearga la psiholog dar o sa incerc sa ii spun astea intr-un fel bun si incet...

multumesc pt sfaturi!

Editat de Kristina A.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×