Sari la conținut
Forum Roportal
cristinaflo

Credit imobiliar de la CEC. Ce parere aveti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa iau un credit imobiliar, de aceea am cautat week-end-ul trecut informatii despre creditele imobiliare de pe piata. Mi-a atras atentia CEC-ul, cu atat mai mult cu cat isi fac reclama si la TV. Mi se pare interesanta oferta lor: dobanda fixa de 7,5% in primul an, apoi 10% variabila, se iau in calcul veniturile familiei, ipoteca pe apartamentul cumparat, finantarea comisioanelor din credit, avans intre 0 - 15%. Ar fi Volksbank cu o dobanda mai mica (6,59% variabila) si 0% avans insa pun prag minim pe venit de 2.250 auro pe familie. Eu si sotul meu avem 1600 euro/luna. Cum vi se pare creditul de la CEC? Daca stiti o oferta mai buna, va rog sa-mi spuneti. Astept si sfaturi din partea voastra. Orice parere pe tema creditelor imobiliare e bine venita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intreaba de DAE.adica suma totala a costurilor intretinere cont +comisioane +.dobanda ..si la safarsit o sa vezi adevarata dobanda lunara pe care trebuie sa o platesti,este total diferita de cea spusa la tv sau care ti-o spun agentii.Pentru imobiliare intreaba si la raiffeisen casa ta,nu la sucursala raiffeisen,a nu se confunda.Ai grija la dobanda flexibila.Alege una fixa,(parerea mea).Cea flexibila este mica la inceput si dupa ce expira termenul de creditate fixa ti-o cam umfla de te indoaie.Citeste bine contractul,mai ales ceea ce scrie mic sau foarte mic.Poti sa pierzi anumite aspecte ale contractului nefavorabile tie.Mult succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa iau un credit imobiliar, de aceea am cautat week-end-ul trecut informatii despre creditele imobiliare de pe piata. Mi-a atras atentia CEC-ul, cu atat mai mult cu cat isi fac reclama si la TV. Mi se pare interesanta oferta lor: dobanda fixa de 7,5% in primul an, apoi 10% variabila, se iau in calcul veniturile familiei, ipoteca pe apartamentul cumparat, finantarea comisioanelor din credit, avans intre 0 - 15%. Ar fi Volksbank cu o dobanda mai mica (6,59% variabila) si 0% avans insa pun prag minim pe venit de 2.250 auro pe familie. Eu si sotul meu avem 1600 euro/luna. Cum vi se pare creditul de la CEC? Daca stiti o oferta mai buna, va rog sa-mi spuneti. Astept si sfaturi din partea voastra. Orice parere pe tema creditelor imobiliare e bine venita.

te sfatuies sa stai cuminte

macar o vreme pana se linistesc apele pe piata bancara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei au un comision aniversar de care eu am aflat abia la doua saptamani dupa ce am luat creditul.

ai grija!

multa bafta!

ia in considerare ce a spus puiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oferta CEC la credite imobiliare pare cea mai buna. Unde mai pui ca CEC-ul este inca o banca de stat care nu e disperata dupa profit, asa ca nu cred ca au comisioane prea mari. E de studiat. Bafta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×