Sari la conținut
Forum Roportal
Laleaua Negra

cum se poarta un barbat cand ii e dor de prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Neata oameni buni,

 

am si eu o intrebare, si anume cum se poarta un barbat care este plecat intr-o alta tara cu prietena lui daca ii e dor de ea ?

 

adik, ii zice direct: mi-e dor de tine, sau e o chestiune pe care el o ascunde (din orgoliu).

 

De ex: el pleaca pt 6-8 saptamani in strainatate, in interes de serviciu, impreuna cu un grup de alte 5 persoane, din care doar 1 baiat, restul fete. de atunci au trecut 3 saptamani, iar el nu spune formula "magica" ... desi vb cu prietena lui pe mess

 

ce parere aveti ?

 

va pup si o zi buna :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista barbati smiorcaiti care nu stiu altceva decat "mi-e dor de tine"... fie ca intr-adevar le e, fie ca nu, dar nu toti sunt asa. altii demonstreaza ca le e dor prin gesturile lor. daca nu are probleme serioase in a-si arata sentimentele (nu punem la socoteala orgoliul masculin care e normal) o sa stii cu singuranta daca ii e dor. nu va trece o zi fara sa primesti un semn de la el, sau daca chiar nu poate sa ia legatura cu tine, va recupera!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am patit-o si eu dar nu tocmai in strainatate

si da! ajuta mai mult sa spui un "mi-e dor de tine" decat sa tii totul in tine...ii aduce si ei mai mare siguranta pentru ca stie ca nici tie nu ti-e usor fara ea alaturi si, in plus, dispar toate banuielile ei pentru ca ,la un moment dat, o sa apara daca nu ii impartasesti ceea ce simti si ceea ce ea vrea sa auda!...

MAI ALES ca in grupul tau sunt numai fete!!! lasa orgoliul deoparte ca o sa ai de pierdut altfel! in ziua de azi e greu sa ai incredere iar tu,pentru asta, trebuie sa ai grija sa nu si-o piarda!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca depinde de persoana. Acum tu il cunosti, stii bine cum era inainte sa plece, deci tu poti sa tragi concluzia ca daca e normal comportamentul lui sau nu.

Uite, si eu am fost oarecum in situatia ta. Iubitul meu a fost plecat 6 luni in Luxemburg ca si voluntar anul trecut. Era inconjurat nu numai de 5 persoane, ci de zeci de persoane, majoritatea fete.

Insa el e genul de persoana care mereu isi exprima deschis sentimentele. Nu a fost cu nimic diferit fata de cand era acasa. Mie-mi zicea ca ii e dor de mine. Mereu imi amintea cat isi doreste sa ma aiba langa el. Sa-ti zic sincer, eu am fost aia care s-a indepartat mai mult. Eu am fost altfel, nu el. Cand l-am vazut dupa 3 luni (am fost la el 1 luna jumate), ziceai ca-mi e strain. Stii de ce? Am uitat ce inseamna sa ai "suport material". Vorbeam doar pe messenger si la telefon. Uitasem cum e sa-l am langa mine. Dar mi-am revenit dupa prima ora :yahoo: .

Stii ce cred eu? Ti-e frica sa nu cumva sa fi "calcat stramb", avand in vedere ca e inconjurat de altele. Tu ai vrea dovezi, ai vrea sa-ti demonstreze ca e doar pt. tine, indiferent de distanta.

De cat timp sunteti impreuna?

 

(...) trebuie sa ai grija sa nu si-o piarda!

Perfect de acord! Daca el e genul care nu se manifesta, fa-o tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa stii ca depinde de persoana. Acum tu il cunosti, stii bine cum era inainte sa plece, deci tu poti sa tragi concluzia ca daca e normal comportamentul lui sau nu.

Uite, si eu am fost oarecum in situatia ta. Iubitul meu a fost plecat 6 luni in Luxemburg ca si voluntar anul trecut. Era inconjurat nu numai de 5 persoane, ci de zeci de persoane, majoritatea fete.

Insa el e genul de persoana care mereu isi exprima deschis sentimentele. Nu a fost cu nimic diferit fata de cand era acasa. Mie-mi zicea ca ii e dor de mine. Mereu imi amintea cat isi doreste sa ma aiba langa el. Sa-ti zic sincer, eu am fost aia care s-a indepartat mai mult. Eu am fost altfel, nu el. Cand l-am vazut dupa 3 luni (am fost la el 1 luna jumate), ziceai ca-mi e strain. Stii de ce? Am uitat ce inseamna sa ai "suport material". Vorbeam doar pe messenger si la telefon. Uitasem cum e sa-l am langa mine. Dar mi-am revenit dupa prima ora :yahoo: .

Stii ce cred eu? Ti-e frica sa nu cumva sa fi "calcat stramb", avand in vedere ca e inconjurat de altele. Tu ai vrea dovezi, ai vrea sa-ti demonstreze ca e doar pt. tine, indiferent de distanta.

De cat timp sunteti impreuna?

 

 

Perfect de acord! Daca el e genul care nu se manifesta, fa-o tu.

 

buna, in primul rand , fetelor vreau sa va multumesc pt raspunsuri. suntem de 9 luni impreuna (nu am mai fost despartiti atata timp) el va implini in noiembrie 26 de ani, eu 23 in ianuarie. nu e el genul care calca stramb .. are o moralitate f bien "dezvoltata" ... si ca tot ai zis de ce imi e frica, am sa iti zic banuielile mele: imi e frica ca sentimentele lui fata de mine sa nu isi piarda in intesitate, din cauza distantei ... sa nu fie orbit de tara in care se afla, si de stilul de viata de acolo: merge la sv cu masina, ceea ce in Ro nu isi permite, merge prin muzee, viziteaza, etc. ma tem sa nu il fi orbit chestia asta ... si inca ceva: imi zicea ca din toata cele 5 persoane, doar cu o fata se intelege bine ... ca celelalte sunt usuratice, si vb urat, injura, se imbata etc, doar o sg fata e mai "decenta" ... adik ca doar cu ea se intelege bine ..si atunci, daca vrea sa iasa in oras, nu iese cu tot grupul, ci doar cu ea, pt ca in prezenta celorlalte fete nu poate sta voluntar (asta e un fel de citat din replicile lui) .. credeti ca e ok ce face: adik doar vrea sa exploreze orasul/tara cu ea , ca sa nu fie singur, sau e ceva mai mult decat atata (o inselare) ? ... tin sa va spun ca acu o sapt mi-a scris o "scrisoare" cum ca ar fi mai bine daca am lua-o pe cai diefrite in viata .... eu am reactionat de parca m-ar fi lovit cineva in moalele capului ... l-am sunat si i-am zis ca ce s-a intamplat, el a zis ca gandim diferit, avem mentalitati diferite etc .... si ca o sa mai discutam pe subiexctul asta in urmatoareel sapt cat mai e el acolo ... apoi la acteva ore, mi-a dat uns sms , cum ca viziteaza nush ce muzeu .... il incheia zicandu-mi ca ma strange strans in brate si ca ma pupa .... dupa aia, eu nu am mai intrat pe mess, pt ca imi doream sa isi clarifice el sentimentele, sa vada daca mai tine la mine, daca mai vrea sa continuam etc, si am zis ca poate e mai bine sa il las in pace, evtl sa imi simta lipsa ... apoi, in a2a seara de absenta pe mess, mi-a zis ca nu am mai intrat pe mess, dar nu intreba de ce ... apoi, vreo 2 seri mai incolo a zis ca de acum nu mai are rost sa intre pe mess (probabil vazand ca eu nu intru) ...si ultima faza, vineri dimieata, imi trimite pe mail, prima noastra conversatie pe mess, din ziua in care ne-am cunoscut, din noiembrie 2007 .... eu sunt total confuza, nush ce sa fac ...

 

va multumesc, si scuze ca am scris asa mult, dar am zis ca mai bine va dau toata infos ca sa fiti in cunostiinta de cauza.

 

va pup.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna, in primul rand , fetelor vreau sa va multumesc pt raspunsuri. suntem de 9 luni impreuna (nu am mai fost despartiti atata timp) el va implini in noiembrie 26 de ani, eu 23 in ianuarie. nu e el genul care calca stramb .. are o moralitate f bien "dezvoltata" ... si ca tot ai zis de ce imi e frica, am sa iti zic banuielile mele: imi e frica ca sentimentele lui fata de mine sa nu isi piarda in intesitate, din cauza distantei ... sa nu fie orbit de tara in care se afla, si de stilul de viata de acolo: merge la sv cu masina, ceea ce in Ro nu isi permite, merge prin muzee, viziteaza, etc. ma tem sa nu il fi orbit chestia asta ... si inca ceva: imi zicea ca din toata cele 5 persoane, doar cu o fata se intelege bine ... ca celelalte sunt usuratice, si vb urat, injura, se imbata etc, doar o sg fata e mai "decenta" ... adik ca doar cu ea se intelege bine ..si atunci, daca vrea sa iasa in oras, nu iese cu tot grupul, ci doar cu ea, pt ca in prezenta celorlalte fete nu poate sta voluntar (asta e un fel de citat din replicile lui) .. credeti ca e ok ce face: adik doar vrea sa exploreze orasul/tara cu ea , ca sa nu fie singur, sau e ceva mai mult decat atata (o inselare) ? ... tin sa va spun ca acu o sapt mi-a scris o "scrisoare" cum ca ar fi mai bine daca am lua-o pe cai diefrite in viata .... eu am reactionat de parca m-ar fi lovit cineva in moalele capului ... l-am sunat si i-am zis ca ce s-a intamplat, el a zis ca gandim diferit, avem mentalitati diferite etc .... si ca o sa mai discutam pe subiexctul asta in urmatoareel sapt cat mai e el acolo ... apoi la acteva ore, mi-a dat uns sms , cum ca viziteaza nush ce muzeu .... il incheia zicandu-mi ca ma strange strans in brate si ca ma pupa .... dupa aia, eu nu am mai intrat pe mess, pt ca imi doream sa isi clarifice el sentimentele, sa vada daca mai tine la mine, daca mai vrea sa continuam etc, si am zis ca poate e mai bine sa il las in pace, evtl sa imi simta lipsa ... apoi, in a2a seara de absenta pe mess, mi-a zis ca nu am mai intrat pe mess, dar nu intreba de ce ... apoi, vreo 2 seri mai incolo a zis ca de acum nu mai are rost sa intre pe mess (probabil vazand ca eu nu intru) ...si ultima faza, vineri dimieata, imi trimite pe mail, prima noastra conversatie pe mess, din ziua in care ne-am cunoscut, din noiembrie 2007 .... eu sunt total confuza, nush ce sa fac ...

 

va multumesc, si scuze ca am scris asa mult, dar am zis ca mai bine va dau toata infos ca sa fiti in cunostiinta de cauza.

 

va pup.

Cred că nu numai tu eşti confuză, ci şi el.

Sincer, eu tind să cred că acea fată cu care a ieşit i-a tulburat un pic sentimentele. Dacă sunteţi de nouă luni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred că nu numai tu eşti confuză, ci şi el.

Sincer, eu tind să cred că acea fată cu care a ieşit i-a tulburat un pic sentimentele. Dacă sunteţi de nouă luni

Editat de Laleaua Negra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
l-am intrebat daca simte ceva pt ea (poate ca am facut rau) si el a zis ca nu ... sincer, fata dpdv fizic, nu corespunde idealului feminin, adik, intre mine si ea, eu il reprezint mai mult :bye:

simt si eu oarecum ca nu mai tine asa mult la mine ..sa fie oare si lipsa contactului vizual si distanta (eu nu l-am vizitat in astea 3 sapt) ?

si pe mine m-s socat faza ca si-a dat seama abea dupa 9 luni ca suntem diferiti .... dar cocluzia asta a tras-o dupa discutii de genul: "daca ne casatorim, si nu avem bani sa luam un pat? .... nu vreau sa zici ca nu esti fericitam ca nu ai o casnicie fericita cu mine, din cauza lipsurilor materiale" ...in fine....mie mi s-au parut exagerate, cum sa nu ai bani sa iei un pat ?? ..pai atunci iei salteaua, ca e mai ieftina si dormi pe ea .... am descoperit in dialogul acela ca ii place sa ma contrazica si sa se piarda in detalii ... lucrul cu contrzisul nu prea il face cand era in romania .. aici poate tb sa mentionez: imi zicea la un moment dat, da prezenta mea fizica ii da un ton de supunere .... in acea scrisoare de adio, imi zicea ca el isi doreste o fata, sa fie un fel d lider al cuplului ... si ca eu, desi am inceract sa fiu, nu am reusit pt ca si eu la randul meu tb sa fiu invatata sa fiu lider ...

 

acasa vine peste cel putin 3 sapt .... nu pot trai atata cu sentimentul nesigurantei in mine ... :doh:

 

anyway ... mersi fainpt ca ma ascultati 8)

Poţi fi surprinsă cu ce hidoşenii te poate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×