Sari la conținut
Forum Roportal
iuliana13

Ce spuneti despre folosirea OB-urilor?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna fetelor.... Eu am inceput de putin timp sa folosesc OB-uri dar am citit pe net nu pareri foarte bune despre ele... pana sa le folosesc si eu eram sceptica in privinta lor. Am inceput sa le folosesc si consider ca sunt foarte practice... nici nu iti dai seama ca ai menstruatie... Sunt super tari... Astept si parerea voastra... :) va poop :derisive:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu mai folosesc.. ob-urile fac rani. si de la ranile netratate pot aparea complicatii. si nu vreau sa mai iau pastile.

eu ma gandesc serios sa iau cupa menstruala.. am auzit ca e buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista un topic despre asta. Cred ca se cheama Absorbante vs tampoane. Iti poate fi util.

 

Nu e indicat sa folosesti tampoanele in prima zi de menstruatie, pentru ca e mai abundenta. Ori sa le schimbi ff des. Oricum e indicat sa le schimbi ft des. De asemenea, nu e indicat sa le folosesti in timpul somnului.

 

Personal, le folosesc doar daca am nevoie, adica daca e musai sa ma imbrac in ceva deschis la culoare sau stramt. Si nu folosesc OB, ci numai Tampax, pentru ca au si aplicator. Sunt mai igienice si ai siguranta ca.... s-a dus unde trebuie. :derisive:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Personal nu am o parere deloc buna despre ele...mi se par cam periculoase....le folosesc numai atunci cand am neaparat nevoie...pentru cateva zile acolo cat dureaza menstruatia merg aborbantele clasice :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu mai folosesc.. ob-urile fac rani. si de la ranile netratate pot aparea complicatii. si nu vreau sa mai iau pastile.

eu ma gandesc serios sa iau cupa menstruala.. am auzit ca e buna

 

 

Baaai, cupa menstruala, zici :lol2: ? Si cand esti la scoala sau la serviciu, ce faci? Scoti cupa, o versi si apoi o pui la loc :airkiss: ?

Turbez cand aud de cupa menstruala.Alta inventie care sa umple buzunarele altora, pe seama naivitatii unora!

 

Ob-urile...hmmm, eu le folosesc, kiar daca se spun multe despre ele.Decat kiloti cu maneca matlasata :lol2: ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le folosesc de la 16 ani si nu am avut niciodata motive de nemultumire. Daca nu ai dureri, uiti efectiv ca esti la menstruatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×