Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Tipologia otaku-ului

Postări Recomandate

Din pacate sau din fericire sunt si eu un fan anime. Imi plac pt ca sunt perverse. Dar acesti otaku pe mine cam "depasesc", in ziua de azi otaku sunt niste copii, care habar nu au sa scrie, si nu cred ca stiu cand s-au unit Tara Romaneasca cu Moldava. Cam urati, totusi sa fim seriosi, numai frustrati stau si se uita la anime-uri. Odata eram sa iau bataie ca am zis ca Layla din Kaleido Star e a bitch, dar chiar e. Au impresia daca se uita la anime-uri, sunt cum zice un asistent de al meu "jmekeri". Vor sa se faca mangaka, dar ei nici macar nu stiu sa scrie. Totusi ca sa afci o manga, trebuie sa stii si tu despre istorie, mitologie. Ma intreb daca au habar de Era Meji, dar toti zic cat de tare a fost Samurai X.

 

Voi ce parere aveti?

 

PS: Picimanilor, va dau un sfat, puneti mana si cititi, lasati Sasuke gay, pe Orochimaru pedofil, incesturile si violurile care sunt prezentate normal in manga/anime-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm eu nu am consider otaku desi mi s-a mai spus asa...am citit mai multe carti decat manga si stiu sa scriu :)) haha

am intrat la cel mai bun liceu din vestul tarii, si nu pt ca am bani ca majoritatea celor de acolo. Recunosc vreau sa am fac mangaka si stiu sa desenez, am desenat un fel de manga pe care o public lunar in revista scolii (un comic). Stiu vorbi rusa (am locuit in Moldova) franceza, engleza si acum invat japoneza ....dar... majoritatea persoanelor otaku sunt proaste...aici nu te pot contrazice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am crescut cu ele..mai bine zis cu manga..o matusa de-a mea locuieste in japonia/tokyo si imi trimite reviste cu diferite manga (shojou majoritatea) desi sunt in japoneza si abia inteleg fiecare al 3-lea cuvant din fraza, dar le citesc traduse in english pe onemanga.com sau mangafox.com

si da sunt perverse/twisted/uneori sick sunt un mod de a pierde timpul la japonezi cum sunt telenovelele la noi si sid-comurile la americani. :) (>^.^)><(^.^<)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am crescut cu ele..mai bine zis cu manga..o matusa de-a mea locuieste in japonia/tokyo si imi trimite reviste cu diferite manga (shojou majoritatea) desi sunt in japoneza si abia inteleg fiecare al 3-lea cuvant din fraza, dar le citesc traduse in english pe onemanga.com sau mangafox.com

si da sunt perverse/twisted/uneori sick sunt un mod de a pierde timpul la japonezi cum sunt telenovelele la noi si sid-comurile la americani. :) (>^.^)><(^.^<)

 

Pentru japonezi e un stil de viata, pt ca sunt un popor asuprit de normele sociale si au codurile lor stupide, si isi refuleaza toate nemultumirile in perversiuni.

 

si sunt multi otaci din astia?

 

Prea multi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hahah "otaci"

cam da...sunt un nou curent ca "emo" ai sa auzi de ei curand la stiri...un otaku nu se "taie" ca un emo dar face 'costplay' (adica se imbraca ca personajul sau preferat din manga/anime)

uite cateva poze (Naruto)...in japonia chestia asta e foarte la moda

Sakura_Cosplay_nyan_by_saahKISSchan.jpgSakura

shikamaru_cosplay_by_megamihinata.jpgShikamaru

Gaara_cosplay___megacon2007_by_ereptor.jpgGaara

Una_is_Temari_by_kaseyu.jpgTemari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×