Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Paranormal

Postări Recomandate

Mie de exemplu imi place foarte mult sa visez :stars: Pot sa ma trezesc si daca stiu ca visul mi-a placut ma culc si il continui...asa pot sa dorm ore in sir...Tin minte odata am dormit 16 ore, ma trezeam si pur si simplu nu aveam chef sa ma scol din pat, sa ma trezesc...inchideam ochii si continuam visul. Am citi ca majoritatea oamenilor care se sinucid dorm foarte mult :wub: Oare se refera chestia asta si la mine????

Nu e vorba de sinucidere ci de inselaciune. Poti avea unele vise atat de frumoase ca nu ti-ai dori sa te mai trezesti niciodata :stars: ceea ce duce la moarte in final. :cheer: Cred ca tuturor li s-a intamplat sa viseze ceva frumos, sa fie trezit si sa isi fi dorit sa mai doarma putin ca sa reia firul actiunilor din vis...si ai o parere de rau ca de ce te-a trezit acel cineva cand tu puteai sa mai dormi putin si sa te bucuri de vis... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu visez in culori de cand ma stiu :good: (se spunea ca cei schizofrenici viseaza colorat!!!Brrr!!! :spiteful: )

Visez uneori ca recit poezii sau le compun.M-am trezit odata si am scris doua randuri ...restul nu mi-am mai amintit!!! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm..eu cred ca visez color dar in orice sunt ff.estompate si neclare,parca s-ar intrepatrunde..Apropo,mie mi se intampla o chestie destul de ciudata cand visez:am mereu impresia, in timpul visului ca am ochii deschisi si totusi nu pot sa vad, e ca atunci cand te uitzi insistent la soare si incep sa te usture ochii.Probabil eu incerc sa deschid ochii in timpul somnului si logic k nu reusesc...e groaznic de frustranta chestia asta.Aaa..si inca ceva..voi putetzi sa va uitatzi in sus in vis?Ca si cum v-ati uita la soare..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totdeauna am fost fascinat de paranormal. Presupun ca si voi.

Am gasit astazi in EVZ un articol despre o fetita care poate depista bolile oamenilor.

Ea are un sistem de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca topicul e 'ce puteri va doriti',ma mai uit odata,da' e interesant si subiectul cu visele.Eu visez si deseori sunt constienta in visele mele.Uneori ma mir in vis,uite ca ma inselam asupra acestei persoane,sau uite unde stam si vorbim...ma rog,consideratiile ar fi mai multe.Important este ca in ultima vreme persone cu care am relatii crincene in viata reala mi se revela in vis blinde si iubitoare,si-mi dau seama atunci ca perspectiva mea e gresita.

Dar cel mai interesant vis al meu,eram prea mica pentru a sti ce sa fac si cum sa actionez(si voi descrie si conjunctura pentru ca era tensionata pentru mine): eram la Bucuresti inainte de admiterea la facultate,acum multi ani si dormeam.In vis,am vazut un barbat intrind in camera,blond-roscat,inalt,ochi albastri,barba.Nu-mi amitesc hainele pentru ca eram prea socata in vis.S-a asezat pe pat linga mine,in fund,a dat un colt al paturii la o parte.Eu il vedeam de undeva,nu stiu de unde.Dupa faza cu patura,am inceput sa tip,am tipat real,pentru ca uneori tip in visele mele dar nu se aude,m-am trezit tipind...si am picat :flowers: la facultate.

Dar cel mai important ,deseori in visele mele,spatiul nu este atit de apasator si energia este mult mai usoara,lucrurile se petrec simplu si totul este usor,ca greutate,ca realizare,mi-e greu sa exprim.

Iar ca puteri,as vrea sa am puterea sa-i primesc pe toti in inima mea,sa nu-i judec si sa-i iubesc,poate e un stereotip ce spun,dar poate atunci viata ar fi usoara ca in visele mele.Neapasatoare,'cum apare,ca o boare', asta imi vine in minte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de evenimente stresante (tot felul de examene, admitere, asteptarea unei vesti importante) de obicei apar visele pline de semnificatii. Eu consider totusi ca e o masura a stresului si a temerilor. Cel putin asa e la mine :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inainte de evenimente stresante (tot felul de examene, admitere, asteptarea unei vesti importante) de obicei apar visele pline de semnificatii. Eu consider totusi ca e o masura a stresului si a temerilor. Cel putin asa e la mine ;)

Nu neaparat inaintea unor examene sau a altor evenimente de aceste gen. ;)

La mine se intampla fara vreo ocazie speciala, de multe ori visez anumite lucruri carora le gasesc semnificatia abia peste un anumit interval de timp. De multe ori ma trezesc spunand "ce s-a intamplat acum am visat acum 2 saptamani" sau mai stiu eu cum... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×