Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Paranormal

Postări Recomandate

Ce citesti in vis si cum? Detaliaza...

Adica te visezi citind o carte. Si mie mi s-a intamplat. Ma visam ca aveam o carte in maini, mai exact un roman cu coperti foarte vechi si citeam din el. Nu mai tin minte ce carte era sau ce citeam, dar stiu ca erau pagini alb-negru, fara poze. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica te visezi citind o carte. Si mie mi s-a intamplat. Ma visam ca aveam o carte in maini, mai exact un roman cu coperti foarte vechi si citeam din el. Nu mai tin minte ce carte era sau ce citeam, dar stiu ca erau pagini alb-negru, fara poze. ^_^

E mult mai frumos cand visezi ca citesti o carte si o si termini pana dimineata.Si culmea ramai si cu tot ce era in ea....dar pentru scurt timp! Va dati seama ce s-ar intampla daca toti romanii ar visa ca citesc cate o carte in fiecare noapte si ar ramane si cu informatiile din ea? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visele in care citim carti sunt foarte ciudate. Si de asemenea sunt foarte bogate in informatii despre cititor si legaturile sale astrale. A reusi sa citesti in vis logic o carte noua - poate care nu s-a scris inca - este o capacitate puternica. Mai ales atunci cand putem controla un astfel de fenomen putem spune ca am depasit cu un procent doua nivelul maxim de activitate cerebrala intalnit la om in prezent. E foarte important si faptul ca 'cititorul in vis' ramane cu informatiile respective si in plan constient. Asta arata gradul ridicat de legatura intre constient si subconstient. De asemenea, o importanta deosebita o au si cauzele care duc la un astfel de vis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce naspa. Nu cred ca e bine sa ai puteri paranormale, inseamna ca esti diferit si oamenii te vad altfel.

asta crezi tu,pentru ca nu le ai.....si dupa cum se observa iti este putin frica de acestea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut vise ciudate... si de obicei color... daca ma gandesc mai bine, numai color... si eu culeg atatea informatii din vise, incat ma opresc la un monent dat si ma intreb.. asta oare chiar s-a intamplat? sau am visat? :) dar e rar... oricum si eu am vise ale caror actiuni sau sentimente le intalnesc peste ceva timp in realitate. De multe ori, ma opresc, captez imaginea din fata mea.. si imi dau seama ca s-a mai intamplat ceva cu mine in locul respectiv.. sau am participat la ceva... imi amintesc imaginea ffffff clar! parca am mai trait-o! :o: apropos, super subiectu' :o: .. si eu sunt fascinata de paranormal si de tot ceea ce nu inteleg sau nu inteleg altii... intamplari inexplicabile... chiar imi plac si caut sa le inteleg si sa aflu mai multe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit vorbindu-se ca cei care viseaza alb - negru au nivelul de constiinta predominant pe unul din cei primii trei centri de forta (considerati inferiori), iar cei care viseaza color pe unul din urmatorii patru centrii (considerati superiori).

 

Prin multe carti se scrie ca de fiecare data cand dormim cu totii visam, doar ca nu toti ne amintim visele la trezire.

 

Personal, sunt multe dimineti in care imi amintesc cel putin un vis avut, alteori sunt perioade cand nu imi amintesc nici un vis. Si visez color. In culori foarte frumoase de multe ori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie de exemplu imi place foarte mult sa visez :blink: Pot sa ma trezesc si daca stiu ca visul mi-a placut ma culc si il continui...asa pot sa dorm ore in sir...Tin minte odata am dormit 16 ore, ma trezeam si pur si simplu nu aveam chef sa ma scol din pat, sa ma trezesc...inchideam ochii si continuam visul. Am citi ca majoritatea oamenilor care se sinucid dorm foarte mult :spiteful: Oare se refera chestia asta si la mine????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×