Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Paranormal

Postări Recomandate

Vi sa-a intamplat vreodata sa visati obsedant un loc anume pe care nu la-ati vazut niciodata si apoi, intr-o excursie eventual sa-la recunoasteti?

Mie da, eram mica si visam mereu un loc de la munte cu o stanca in peretele versantului...niste scari in pamant. In fine....visam locul asta cam de doua ori pe saptamana. Mai tarziu am fost intr-o excursie si la-am recunoscut. Nu-mi venea sa cred (aveam vreo 14 ani). Acum nu mai visez..ma culc prea obosita si nu mai am vise.  :)

[snapbacca]30388[/snapbacca]

yap mi sa-a intamplat si mie dar eu visasem doar o data locul...si mi sa-a parut tare ciudat :blinca: .eu nu cred in descifrarea viselor. cred ca totul tine de subconstient dar visul acela caiar m-a marcat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am observat la mai multe persoane ca in perioade de stress (sesiune, proiecte, bacalaureat, capacitate) apar visele-premonitii. E un lucru dovedit - puteti sa va aduceti aminte in ce conditii ati avut ultimul vis-premonitie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am observat la mai multe persoane ca in perioade de stress (sesiune, proiecte, bacalaureat, capacitate) apar visele-premonitii. E un lucru dovedit - puteti sa va aduceti aminte in ce conditii ati avut ultimul vis-premonitie?

[snapbacca]32017[/snapbacca]

 

N-aveam treaba... eram prea mica si pentru examene si pentru stress. :) Aveam 13 ani. Dar...a fost once in a lifetime, nici macar nu am apucat sa ma simt "speciala". :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori mi sa-a intamplat asta!Merg la Predeal in concediu intr-o care la intrare are un tablou care prima data cand am ajuns acolo, mi sa :roll: -a parut extrem de familiar si nu numai tabloul;casa,curtea imensa,amanunte din casa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am scris aiurea.Era vorba de o casa care are la intrare... :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cautam un subiect cu telepatia si-am intrat pe asta asa ca vreau sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie acumn cativa ani legat de ce zicea nenea roportal legat de aura umana la inceput...

Ma simteam tot mai rau si a ajuns la urechile mele informatia ca o tipa din Rusia, Tamara, vindeca cu ajutorul bioenergiei, precum si cei doi fii ai ei.A trebuit sa fac multe sedinte, mi-a spus afectiunile mi-a citit si aura.Se pare ca aveam multe goluri :)) La inceput nu prea imi dadeam seama ce se intampla si simtea mmai nimic dar mai tarziu simteam efectiv cum patrunde in mine si ma umple de energie. Mi-a spus la ultima sedinta ca "o sa-ti activez si rinichii sa se curete" ,mama si efectiv am simtit ca ma gidila la rinichi ca am inceput sa si rad. De cum intram in casa ei ma cuprindea o liniste inexplicabila si imi raspundea la intrebarile ce le-aveam eu prin minte fara macar sa intreb .Era minunat. Dupa o vreme m-a trimis la control. Ei, nu credeam eu in minuni dar de data asta radiografia mi-a iesit curata.

A disparut fara sa stiu si ...mi-e dor de ea. Sper s-o mai intalnesc .

 

 

Si acum o sa fac topicul de telepatie pe care il cautam :lol2: :cry:

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tare rau de tot...de cand ma stiu am fost pasionata de paranormal si pot spune k chiar am inclinatii paranormale, dar nu intr`atat incat sa detectez boli umane.. pot vedea ce se poate intampla in viitorul apropiat, am presentimente care se adeveresc, si bune si rele, talent la ghicit in carti si deci pot spune k sunt pasionata de aceste lucruri... :thumbsup: hmm, e foarte interesant articolul, ce sa mai :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu color. Cica nu se poate, dar poate totusi lucreaza emisfera aia. Ah, da, si nu reuseam niciodata sa citesc in vis. Acum se pare ca se destrama chestia asta. De fapt visez mai rar de o data la saptamana, asa ca...

Poti sa visezi si color si alb-negru...cel putin asa sunt eu.Iar de citit in vis mi sa-a intamplat de cateva ori...foarte misto...sa citesti o carte intreaga in cateva minute cat tine visul si sa o si tii minte...numai ca dupa ceva timp uitam continutul ei...dar am visat ca citesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa visezi si color si alb-negru...cel putin asa sunt eu.Iar de citit in vis mi sa-a intamplat de cateva ori...foarte misto...sa citesti o carte intreaga in cateva minute cat tine visul si sa o si tii minte...numai ca dupa ceva timp uitam continutul ei...dar am visat ca citesc.

Ce citesti in vis si cum? Detaliaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma atrage de mic si mai ales ce este legat de puteri paranormale la om!! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×