Sari la conținut
Forum Roportal
ASLAN22

Reducerea masei musculare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Suna aiurea stiiu dar asta e problema mea am facut sport de mica :beee: iar acest lucru a avut un impact asupra corpului meu tesutul meu este tare stiiu ca multi si ar dorii sa aiba un asemenea corp dar mie nu imi place mi-am dorit un posterior ca cel al negreselor precum o budinca dar am obtinut unul ca piatra si asa mai departe.Exista diete sau exercitii ce pot diminua aceste lucruri .Va rog sa imi raspundeti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Dietele severe, care zdruncina organismul, au ca rezultat pierderea rapida in greutate, insa aceasta pierdere se datoreaza reducerii masei musculare si a nivelului de apa din organism, si nicidecum reducerii stratului adipos. In urma unui asemenea program de slabit se va observa o castigare rapida a kilogramelor tocmai pierdute, insa in grasime si nu in masa musculara."

 

Se stie ca prima sursa de energie sunt glucidele, pe urma lipidele si in ultimul caz proteinele. Deci trebuie sa nu mananci ca sa scapi, dar nu recomand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suna aiurea stiiu dar asta e problema mea am facut sport de mica :yahoo: iar acest lucru a avut un impact asupra corpului meu tesutul meu este tare stiiu ca multi si ar dorii sa aiba un asemenea corp dar mie nu imi place mi-am dorit un posterior ca cel al negreselor precum o budinca dar am obtinut unul ca piatra si asa mai departe.Exista diete sau exercitii ce pot diminua aceste lucruri .Va rog sa imi raspundeti

 

Continui sa faci sport?Daca te vei opri,cu timpul masa musculara va scadea de la sine...din pacate,zic eu...

 

Posteriorul prea tare imediat se modeleaza dupa forma scaunului,aproape dispare,daca iti gasesti un job static. :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×