Sari la conținut
Forum Roportal
Summer Dream

Putin ajutor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma rog , nu o sa stau sa va povestesc romanul vietii mele ... O sa incerc sa spun totul pe scurt ... Sunt o pustoaica de 14 ani si pana acum nu m-au prea preocupat deloc baietii ... Ma rog , am cunoscut acum ceva timp un baiat pe messanger si am tot inceput sa vorbesc cu el.El e mai mare cu 4 ani ca mine si este dintr-un oras la o distanta destul de mare de orasul in care locuiesc (400 de km mai exact).

Oricum , din vorba in vorba mi-am dat seama ca baiatul ma place si pe atunci aveam si eu putin impresia ca imi place de el ... La aproape o luna dupa ce ne-am cunoscut m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si eu am zis ca DA ... Ma rog ... pe urma neam planificat sa ne intalnim in vacanta de vara , undeva la mare.Oricum , a fost destul de placuta aceasta prietenie , cu toate ca multe dintre colegele mele erau de parere ca nu poti avea incredere in oricine pe care cunosti pe messanger ...

In cele din urma am ajuns la concluzia ca baiatul asta era pur si simplu ma adora ... Atunci cand ne-am certat prima data m-a amenintat ca se sinucide (si chiar in credean in stare) ... Ne-am impacat in cele din urma , dar bineinteles , ne-am certat iar ... Si tot asa , pana a venit vara ... Eu deja ma simteam ca naiba , mai ales ca imi dadusem seama ca relatia asta nu-i de mine , ca diferenta de varsta dintre noi e prea mare si ca nu semanam chiar deloc !Mie imi place sa dansez , sa ies in oras , sa stau cu prietenii si sunt o fata foarte vorbareata , pe cand el ... e melancolic si cu toate ca are 18 ani nu a calcat in viata lui intrun club ... Nu mai zic ca sta foarte retras , nu are prieteni , etc etc.

Oricum , in cele din urma ne-am intalnit insa ... 8) ca sa vedeti si voi ce panarama ... Au venit si parintii mei si parintii lui ... Eu am vrut sa fac o impresie cat mai buna , am ivorbit , a raspuns la intrebari etc etc.El in schimb a tacut si mai mult de buna ziua si la revedere nu cred ca a zis ...

Ne-am mai intalnit si ziua urmatoare , insa atunci am ramas doa cu el si am discutat ... Oricum , cert este ca atunci mi-am dat seama ca nu merge deloc intre noi !Eu sunt inalta (chiar si fara tocuri) , vesela si in plus sunt model ... El e scund (era cam cu 7 cm. mai mic decat mine) , singuratic si ... ca sa recunosc ... nu prea era dragut ...

Oricum , am hotarat sa o termin cu el , asa ca nu am mai vrut sa-i raspund da mesaje sau la telefoane ... Parintii mei totusi au zis sa fiu si eu corecta sa sa ii explic baiatului in fata , fara sa ma enervez , fara sa tip si sa ma crizez ... Asa ca in ziua urmatoare , timp de 2 ore mi-am batut gura si l-am invartit pe plaja , tot exlicandu-i ca noi nu ne potrivim , ca nu il plac etc etc.Chiar si mama a incercat sa ii explice ca eu nu vreau un prieten la varsta asta , ca stam prea departe unul de altul , ca e diferenta prea mare de varsta ... Oricum , atunci creeam ca a intees ...

Insa !Cand am ajuns inapoi acasa si am intrat pe messanger a inceput sa ma asalteze cu "Imi cer scuze , te iubesc atat de mult" "Te rog , accepta si fi cu mine" "Stiu ca nu ma iubesti , dar fi cu mine pentru ca te ador" etc etc.S-a plans tuturor prietenilor comuni de pe messanger si m-am trezit cu toata lumea pe cat "Am auzit ca te-ai certat cu cineva care te iubeste mult" , "Iarata-l te rog , pentru mine ..." si alte lucruri din astea ...

Pe urma i-am dat ignore , dar m-a amenintat ca imi distruge ID-ul si alte lucruri ... M-a stresat , imi venea sa ma urc pe pereti din cauza lui , si nu mai stiam cum sa scap de el !

Imi poate da cineva un sfat ?Adica ... sunt totusi un copil de 14 ani si nu am deloc experienta ...

Multumesc anticipat. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ma mai bag si aici ca cine stie ce mai scot din gura!. [sfinte paraschivoaice!. :emoticon.baba.care.se.inchina.:]

ignore me.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ignora-l orice ar fi!!

Nu ii mai da apa la moara si daca vrea sa se sinucida sa fii constienta ca e numai si numai problema lui.

NU esti vinovata..fiecare are dreptul sa plece atunci cand vrea, unde vrea,

Ignora-l..nu-i mai da deloc apa la moara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc pentru sfat , stupid_me , insa asta tot fac de aproximativ doua saptamani si ... tot nu vrea sa inceteze ... Ma cauta prin intermediul prietenilor , imi trimite mesaje ... Stiu ca nu se va sinucide , insa povestea este ca baiatu' asta pur si simplu nu se da batut !

Si pentru mine si pentru el este un an important (eu am examen , el are BAC) , dar el zice ca nu ii pasa , el vrea nota mare la BAC numai pentru mine , pentru ca este convins ca eu nu as iesi cu un baiat fara liceu ... Am incercat sa ii explic [,] ca nu trebuie sa ia BAC-ul pentru mine ci pentru el , dar ... Uneori situatia asta ajunge sa ma streseze foarte tare si nu vreau sa ajung sa nu ma pot concentra la scoala din cauza lui ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci..nu mai vorbi cu el, da-i ignore la mess, spune-le prietenilor tai sa nu iti zica ce iti transmite el..nu raspunde la telefon daca e nr el sau daca e numar ascuns..trebuie sa fii tare altfel te va afecta din ce in ce mai tare, chiar fara sa ti-o cauti cu lamanarea.

Deci nu-i mai lasa usa deschisa pe nici o parte..nici ca amica..nici ca nimic.

Ignora-l..se poate..daca crezi ca nu se poate, zi mie si iti dau solutia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l sa-ti trimita,sa te caute si tot asa... ca pana la urma o sa se sature si va renunta,dar am si eu o intrebare,nu puteti sa fiti doar prieteni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×