Sari la conținut
Forum Roportal
Kahila

Necronomicon

Postări Recomandate

Nu inteleg ce va agitati atata 8) stiinta cu paranormalul/religia nu se vor impaca niciodata

ba da se impaca doar orgoliile sunt mari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da se impaca doar orgoliile sunt mari

 

da? aici chiar mi esti dator cu o mare explicatie . Nu cred ca se explica stiintific reincarnarea nicaieri . Cred ca peste milenii se va face vreo descoperire interesanta . Acum fiecare sta in bancuta lui pentru ca asa trebuie

 

Eu nu am vazut om de stiinta sa ateste paranormalul ca fiind concret si dovedit

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa si poti demonstra ca nu am scris-o eu in alta viata?

Alo? Daca ai scris-o, unde e? De ce nu a vazut-o nimeni, nu a citit-o nimeni, si nici macar nu a mentionat-o nimeni, pana sa nu o pomeneasca Lovecraft? Care a spus ca e inventia lui.

 

Enki nu crede in aceste lucruri 8)

Ba da.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alo? Daca ai scris-o, unde e? De ce nu a vazut-o nimeni, nu a citit-o nimeni, si nici macar nu a mentionat-o nimeni, pana sa nu o pomeneasca Lovecraft? Care a spus ca e inventia lui.

 

 

Ba da.

 

se lauda si el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
The Astral Necronomicon

Kenneth Grant, the British occultist, disciple of Aleister Crowley, and head of the Typhonian Ordo Templi Orientis suggested in his book The Magical Revival (1972) that there was an unconscious connection between Crowley and Lovecraft. He thought they both drew on the same occult forces; Crowley via his magic and Lovecraft through the dreams which inspired his stories and the Necronomicon. Grant claimed that the Necronomicon existed as an astral book as part of the Akashic records and could be accessed through ritual magic or in dreams. Grant's ideas on Lovecraft were featured heavily in the introduction to the Simon Necronomicon and also have been backed by Donald Tyson; but Lovecraft, a strict materialist, would likely have been outraged. Like any claim based purely on supernatural evidence Grant's ideas cannot be proved or disproved and have added further confusion to the issue. [15]

Of course. ;) Atata doar ca Lovecraft spune ca e inventia lui. Probabiol ca nenea Grant asta, mare ocultist, si nici Crowley, daca tot e implicat, nu stiau de marturisirea lui Lovecraft despre minciunica cu necronomiconul. Si s-au lipit ca fraierii de idee, ca le-a placut si ca dadea bine. 8) Maaari ocultisti erau domne! ;)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Of course. ;) Atata doar ca Lovecraft spune ca e inventia lui. Probabiol ca nenea Grant asta, mare ocultist, si nici Crowley, daca tot e implicat, nu stiau de marturisirea lui Lovecraft despre minciunica cu necronomiconul. Si s-au lipit ca fraierii de idee, ca le-a placut si ca dadea bine. 8) Maaari ocultisti erau domne! ;)

acu imi pare rau sa te anunt ca crowley chiar a fost un mare ocultist.

si intre crowley si lovecraft aleg sa il cred pe crowley.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se lauda si el

Pai inseamna ca nu prea stie sa se laude. Dintre doua minciuni, care e mai tare si care te lasa cu gura mai cascata: 1) am inventat exista o carte super despre secrete mistere, etc, sau: 2) mi s-au revelat cunostinte dintre-o carte veche super despre secrete, mistere, etc. 8) daca as vrea sa ma dau mare si importanta, eu as spune-o pe a doua. ;)

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine a facut din ocultism o mare propaganda si au incercat sa demonStreze celor care nu cred in asta un anume ADEVAR.. si au sapat groapa vali si stii bine asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acu imi pare rau sa te anunt ca crowley chiar a fost un mare ocultist.

si intre crowley si lovecraft aleg sa il cred pe crowley.

Iar daca a fost in stare sa puna botul la minciuna lui lovecraft, atunci chiar nu era asa mare ocultist. 8)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai inseamna ca nu prea stie sa se laude. Dintre doua minciuni, care e mai tare si care te lasa cu gura mai cascata: 1) am inventat exista o carte super despre secrete mistere, etc, sau: 2) mi s-au revelat cunostinte dintre-o carte veche super despre secrete, mistere, etc. 8) daca as vrea sa ma dau mare si importanta, eu as spune-o pe a doua. ;)

te-ai gandit ca l-au pus baietii sa retracteze tot?

 

Iar daca a fost in stare sa puna botul la minciuna lui lovecraft, atunci chiar nu era asa mare ocultist. ;)

 

sorry dar lovecraft-ul tau nu se compara cu crowley .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×