Sari la conținut
Forum Roportal
Rugbyy

Probleme de urinare la barbati..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi este greu sa urinez....mai ales in alt loc decat acasa.....in locuri straine ma inhib.....imi dau lacrimile cand urinez(imi dau aiurea... nu simt ca ma doare nimic......)..si trebuie sa ma "fortez" mult sa iasa primul jet,iar apoi urinez.....daca "imi este mare"(erectie nu cred ca merge...imi cer scuze de exprimare), nu pot sa urinez....deseori ma aplec pentru ca daca orientez in jos nu pot face .....

(am 15 ani)

Oare ce am!? :haha:

Multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi este greu sa urinez....mai ales in alt loc decat acasa.....in locuri straine ma inhib.....imi dau lacrimile cand urinez(imi dau aiurea... nu simt ca ma doare nimic......)..si trebuie sa ma "fortez" mult sa iasa primul jet,iar apoi urinez.....daca "imi este mare"(erectie nu cred ca merge...imi cer scuze de exprimare), nu pot sa urinez....deseori ma aplec pentru ca daca orientez in jos nu pot face .....

(am 15 ani)

Oare ce am!? :roll:

Multumesc mult!

ai o semi-erectie...

cand ai asa ceva nu poti urina asa cum vrei tu...si este normal ca atunci o apleci in jos sa nu mai poti deloc..

ea ( adica penisul ) fiind semierect ( adica putin mai tare ) apasa pe tractul urinar cand o apesi in jos si il strangulezi...

 

dar pe unde umbli tu de stai cu ea asa mereu in semierectie....?

nu de alta, dar poate ne facem drum prin zona :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil....dar si cand "e mica" , ma cert putin cu o forta care nu permite sa iasa de bunavoie....trebuie sa ma chinui sa iasa si dupa aia iese de la sine! Mai ales in alte locuri decat acasa!(daca aud zgomote..se blocheaza mai mult!!!),nu inteleg de ce imi dau lacrimile! De multe ori, tebuie sa tin pana cand fac cea de-a doua functie fiziologica(nu urinarea), ca nu ma pot forta! :blink: :roll: :huggles:

Chiar crezi ca asta e cauza?

 

(apropo...nu o aplec asa de mult..foarte putin)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi este greu sa urinez....mai ales in alt loc decat acasa.....in locuri straine ma inhib.....imi dau lacrimile cand urinez(imi dau aiurea... nu simt ca ma doare nimic......)..si trebuie sa ma "fortez" mult sa iasa primul jet,iar apoi urinez.....daca "imi este mare"(erectie nu cred ca merge...imi cer scuze de exprimare), nu pot sa urinez....deseori ma aplec pentru ca daca orientez in jos nu pot face .....

(am 15 ani)

Oare ce am!? :flowers:

Multumesc mult!

 

 

si eu am o problema asemanatoare. si nu stiu c este

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi postareaRugbyy, la Sep 16 2008, 10:39 PM, a spus:

Imi este greu sa urinez....mai ales in alt loc decat acasa.....in locuri straine ma inhib.....imi dau lacrimile cand urinez(imi dau aiurea... nu simt ca ma doare nimic......)..si trebuie sa ma "fortez" mult sa iasa primul jet,iar apoi urinez.....daca "imi este mare"(erectie nu cred ca merge...imi cer scuze de exprimare), nu pot sa urinez....deseori ma aplec pentru ca daca orientez in jos nu pot face .....

(am 15 ani)

Oare ce am!? :roll:

Multumesc mult!

 

 

 

Am aceeasi problema si as vrea sa stiu daca ati aflat ce ar putea fi si cum se poate remedia situatia.multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut...am si eu aceiasi problema sad.png( vreo rezolvare?

 

Si tu ai aceias problema ? Si tu ai 15 ani?

 

Cand la urinare, la barbati , se desvaluiesc ceva greutati, in cele mai multe cazuri asta se datoreste unei inflamari a glandei Prostata.

Aceasta glanda este plasata in josul basicii urinii si "imbratiseaza " ureterul (teava care iese din basica urinii pana lafara din corp.) si in caz ca se inflameaza cronic,cam preseaza ureterul si in asa caz,urina trece cu mai mut sau mai putina greutate. In cazuri grave opreste complect urina.

De multe ori aceasta inflamare este precedesoarea (asa se zice?) cancerului la prostata.

In prostata se face lichidul care permite spermei sa fie lichida deajuns ca sa poata implini scopul spermei .

 

In cazuri mai usoare se da tratament medical. In cazuri mai serioase se face operatii ca sa se permita urinii sa treaca si uneori nu este alta solutie decat operatie in care se scoate 90% din prostata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×