Sari la conținut
Forum Roportal
alkatraz

Arborele genealogic.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa stiu cum pot sa-mi aflu arborele genealogic?

Voi stiti ce nati sunteti la origine?

As vrea sa spuneti si voi ce nati sunteti pentru. ca ma intereseaza subiectul asta!

:booca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am mai deschis si eu un topic...tot asa..dar nu a raspuns nimeni

[snapbacca]65188[/snapbacca]

 

nu ti sa-a rapsuns pentru ca nu multi sunt cei car estiu sa faca acest "arbore genealogic".

Nici eu nu stiu sa-la fac, adica am o vaga banuiala cam cum ar trebuie facut, dar nu am fazut nici unul pana acum. Asa ca daca cumva stii modul de "formare" pls let me canow. thx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

arborele genealogic se face destul de greu.acest lucru nu se poate explica pe internet,ci doar fata in fata.eu stiu in mare parte cum se face acest arbore,dar ptr asta ar trebui sa-ti cunosti stramosii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am facut arbolele genealogic si mie si sotului, dar mai departe de str-strabunici nu am trecut pentru ca m-am bazat doar pe memoria parintitlor si bunicilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand imi fac arborele genealogic se pleaca de la mine si se tot imparte? si in cazul in care am frate, fratele meu e pe acelasi nivel ca si mine?

eu vad arborele asta ca o organigrama.:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu si fratele sunteti la nivelul 1. La nivelul doi sunt parintii vostri, fiecare cu fratii si surorile. La nivelul 3 deasupra tatalui (cu fratii) se afla bunicii, fiecare dintre ei cu fratii, surorile, si tot asa si deasupra mamei. si continui asa cu cate nivele stii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi cunosc familia pana la stra-stra-bunici cu tot cu desfacerea lui in lateral (frati, surori, sotii(le) lor si starmosii acestora) dar e foarte complicat de pus pe hartie (sau pe monitor)! Stie cineva un program care sa faca arborele genealogic atunci cand iti cunosti rudele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu imi cunosc familia pana la stra-stra-bunici cu tot cu desfacerea lui in lateral (frati, surori, sotii(le) lor si starmosii acestora) dar e foarte complicat de pus pe hartie (sau pe monitor)! Stie cineva un program care sa faca arborele genealogic atunci cand iti cunosti rudele?

eu am gasit un anunt mai demult al unei persoana ca ofere asa servici, iti face arborele G, dar costa nu mai putin de 200$.....acum deci trebuie sa fie mai scump cred, si ti-l face pina la 300 de ani in urma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×