Sari la conținut
Forum Roportal
delia*123

Ce credeti despre Pamuk?

Postări Recomandate

Hello!

M-am apucat sa citesc "The naw life" de Orhan Pamuk si dupa cateva pagini eram deja dezamagita... nu atat de carte in sine cat de stangacia cu care era folosita limba engleza. Pe langa foarte multe neologisme, la fel de multe repetitii absolut suparatoare. Ok, am cautat pe net si am descoperit ca a fost scrisa in limba turca... Pfiuu, deci era doar o problema de traducere! Atunci hai sa ii dau o sansa.

Voiam totusi sa va cer parerea... ce credeti despre Pamuk? Este doar un nou Coelho? Adica un nou scriitor dragut si usor de digerat? Sau este ceva mai mult decat o moda?

 

 

Have a nice day!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este laureat al Premiului Nobel pentru Literatură. Citeşte Mă numesc Roşu. :roll:

Editat de Insolit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este laureat al Premiului Nobel pentru Literatură. Citeşte Mă numesc Roşu. :roll:

 

Stiu ca este laureat al premiului Nobel pt literatura! dar un premiu nu este neaparat o garantie :o: Sunt multi laureati ai premiului Nobel despre care nu s-a auzit pe scara larga si nu stiam care a fost motivul pentru care Pamuk a fost asa mediatizat.

Multumesc de sugestie! voi termina cartea deja inceputa apoi citesc "ma numesc rosu"... daca imi place stilul :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×