Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Tratamente naturiste pentru cancer

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

despre Bio Bran:

totusi, de ce ai impresia ca un medicament ca asta, bazat pe taratze, totusi, costa 4 milioane cutia ? ti se pare normal, firesc si etic, din moment ce el nu a demonstrat imbunatatirea supravietuirii dpdv statistic nici macar cu O zi la nici un bolnav de, sa zicem cancer, ca tot suntem pe threadul asta ?

 

 

 

in cazul in care nu ai nici o pregatire medicala, sunt foarte fericit sa constat ca exista pe aici un om care gandeste atat de clar cum faci tu! sincer, imi da un optimism proaspat, fiindca ai perfecta dreptate si nu te lasi furat de peisaj, de reclame mincinoase si de profeti falsi care propun vindecarea cancerului prin chestii de genul ceaiuri, salata de cucuruz, bioenergie, credinta, margele magice, apa miraculoasa si alte baliverne din astea!

cancerul este o boala serioasa si o problema sociala a intregii umanitati, care afecteaza oameni FARA DISCRIMINARE si ingrijoreaza pe toata lumea la fel. de aceea se fac aceste investitii majore in metode de diagnostic si tratament si de aceea il contrazic total pe pippo si pe ceilalti cand zic ca in materie de tratament al cancerului in ultimii 10 ani s-au facut niste progrese uimitoare. exista medicamente care prelungesc viata in unele (din ce in ce mai multe) tipuri de cancer de la doar cateva luni la ani si poate chiar zeci de ani. un exemplu la indemana este un tratament foarte nou cu un inhibitor de tirozin kinaza (practic o pastilutza pe zi) care poate face exact ce am zis adineaori cu o boala teribila numita leucemie granulocitara cronica. toata lumea stie ce inseamna leucemie. e nevoie sa spun mai mult ?

Nu ,era necesar sa nu minti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ,era necesar sa nu minti.

 

ia zi-mi, amice, unde am mintit ? te roade adevarul ? iti stric afacerea ? :doh: e amuzant ca imi zici ca mint dar nici macar nu te-ai obosit sa spui unde si cu ce. nu mint ca nu am nici un interes, spre deosebire de tine care vinzi extract de taratze cu 450 de RON cutia sau asa ceva.

hai, zi-mi acuma, unde am mintit ? si apoi de ce as face-o ? poate ca te referi la ce am spus despre LGC si tratamentul ei, ca vad ca ai subliniat frumos :blink: dar tu nici nu stii cu ce se mananca aia si asa ca nici prin cap nu-ti trece sa ma combati ca nu stii cum, nu inainte sa dai search pe google la "lgc", nu ? te invit sa ma contrazici si sa contraargumentezi, exact pe subiectul asta ! si sa-mi zici ce frunze si diete minunate de sau de tufa ai tu care sunt atat de mult mai bune decat chair si cel mai amarat si toxic citostatic folosit in boala asta ? cum actioneaza si ce beneficii are si pentru cat timp ? daca nu cumva e ambrozie pura si ridica oamenii si din mormant, atunci ai rezolvat totul! te rog mult, spune-ne, convinge-ne !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
despre Bio Bran:

totusi, de ce ai impresia ca un medicament ca asta, bazat pe taratze, totusi, costa 4 milioane cutia ? ti se pare normal, firesc si etic, din moment ce el nu a demonstrat imbunatatirea supravietuirii dpdv statistic nici macar cu O zi la nici un bolnav de, sa zicem cancer, ca tot suntem pe threadul asta ?

 

 

 

in cazul in care nu ai nici o pregatire medicala, sunt foarte fericit sa constat ca exista pe aici un om care gandeste atat de clar cum faci tu! sincer, imi da un optimism proaspat, fiindca ai perfecta dreptate si nu te lasi furat de peisaj, de reclame mincinoase si de profeti falsi care propun vindecarea cancerului prin chestii de genul ceaiuri, salata de cucuruz, bioenergie, credinta, margele magice, apa miraculoasa si alte baliverne din astea!

cancerul este o boala serioasa si o problema sociala a intregii umanitati, care afecteaza oameni FARA DISCRIMINARE si ingrijoreaza pe toata lumea la fel. de aceea se fac aceste investitii majore in metode de diagnostic si tratament si de aceea il contrazic total pe pippo si pe ceilalti cand zic ca in materie de tratament al cancerului in ultimii 10 ani s-au facut niste progrese uimitoare. exista medicamente care prelungesc viata in unele (din ce in ce mai multe) tipuri de cancer de la doar cateva luni la ani si poate chiar zeci de ani. un exemplu la indemana este un tratament foarte nou cu un inhibitor de tirozin kinaza (practic o pastilutza pe zi) care poate face exact ce am zis adineaori cu o boala teribila numita leucemie granulocitara cronica. toata lumea stie ce inseamna leucemie. e nevoie sa spun mai mult ?

UITE MAI PUISOR,AICI AI MINTIT CU NERUSINARE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este niciun deranj,si ma rog despre ce vrei sa-ti vorbesc si ce argumente sa-ti aduc eu tie?

 

Argumente si statistici la bolnavi vindecati de cancer cu produse pe baza de aloe vera.Asta vreau.

Editat de Cristinick
refacut citat invizibilizat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Argumente si statistici la bolnavi vindecati de cancer cu produse pe baza de aloe vera.Asta vreau.

Nu am afirmat niciodata ca aloe vera trateaza cancerul,insa e adevarat ca sunt cel putin doua persoane care in urma analizelor s-a stabilit ca tumorile care au fost operate nu au recidivat ,dar aceste rezultate sunt si datorate consumului de suplimente alimentare,daca cineva doreste sa vada aceste rezultate nu-i nicio problema.Nu m-am laudat niciodata cu aceste rezultate,au facut acest gest persoanele care au consumat aceste suplimente,sunt cele mai indicate sa vorbeasca despre aceasta experienta.

Editat de Cristinick
scos raspuns la post invizibilizat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am afirmat niciodata ca aloe vera trateaza cancerul,insa e adevarat ca sunt cel putin doua persoane care in urma analizelor s-a stabilit ca tumorile care au fost operate nu au recidivat ,dar aceste rezultate sunt si datorate consumului de suplimente alimentare,daca cineva doreste sa vada aceste rezultate nu-i nicio problema.Nu m-am laudat niciodata cu aceste rezultate,au facut acest gest persoanele care au consumat aceste suplimente,sunt cele mai indicate sa vorbeasca despre aceasta experienta.

 

 

Asa ne intelegem.

Atunci nu-i cazul sa arunci cu noroi in medici si medicamente asa cum ai facut pe alte topice.

Eu cunosc foarte multi medici care ,concomitent cu terapiile si medicamentele pe care le administreaza in boli cronice sau cancere,recomanda si folosirea unor suplimente alimentare care au proprietati antioxidante,antitumorale si pentru intarirea sistemului imunitar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ne intelegem.

Atunci nu-i cazul sa arunci cu noroi in medici si medicamente asa cum ai facut pe alte topice.

Eu cunosc foarte multi medici care ,concomitent cu terapiile si medicamentele pe care le administreaza in boli cronice sau cancere,recomanda si folosirea unor suplimente alimentare care au proprietati antioxidante,antitumorale si pentru intarirea sistemului imunitar.

Am o stima pentru o categorie de medici si anume chirurgii,restul sunt afaceristi pe carca oamenilor fara vreun interes de a vindeca pe cineva.Astia sunt cei care sunt mizerabili,iar produsele farmaceutice de sinteza nu sunt altceva decat uneltele care le hranesc buzunarele.Ceea ce spui tu sunt raritati si cunosc si eu astfel de medici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Sunt interzise: atacul la persoana, jignirea sub orice forma a membrilor forumului, folosirea de cuvinte obscene, amenintatoare, abuzive sau indecente, comportament nepotrivit sau ofensator, hartuirea si mesajele menite sa provoace ceilalti useri. Un comportament civilizat impune combaterea ideilor exprimate anterior si nu a persoanelor care le-au postat.

 

24 de ore interdictie de postare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de aceea se fac aceste investitii majore in metode de diagnostic si tratament si de aceea il contrazic total pe pippo si pe ceilalti cand zic ca in materie de tratament al cancerului in ultimii 10 ani s-au facut niste progrese uimitoare. exista medicamente care prelungesc viata in unele (din ce in ce mai multe) tipuri de cancer de la doar cateva luni la ani si poate chiar zeci de ani. un exemplu la indemana este un tratament foarte nou cu un inhibitor de tirozin kinaza (practic o pastilutza pe zi) care poate face exact ce am zis adineaori cu o boala teribila numita leucemie granulocitara cronica. toata lumea stie ce inseamna leucemie. e nevoie sa spun mai mult ?

Nu multumesc, nu vreau prelungirea vietii cu x ani, ci VINDECARE (sper ca realizezi diferenta dintre "prelungirea vietii" si "vindecare"). Iar pentru vindecare e suficient sa mananci "salata verde" (e o metafora), o viata moderata lipsita de stres si nu in ultimul rand rugaciunea la Domane Doamne (sau forta infinita a universului, oricum ai dori sa numesti evidenta inteligenta care e in spatele creatiei universului).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da-mi voie sa rad de abordarea ta de militian cu autoritate si sa-i iau apararea lui raulduck, pentru ca nimic din ce a zis el nu este 100% amendabil in ceea ce ai zis tu.

Mai departe nu am citit si nici nu am de gand.

Exista cateva mesaje jignitoare care au fost invizibilizate si pot fi citite doar de moderatori... acelea au fost motivul sanctiunii.

 

Ai face bine sa citesti si regulamentul pe langa posturile mele de avertizare.. ca asta citeste un membru nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×