Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Tratamente naturiste pentru cancer

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Onante , eu inteleg ca faci reclama la un produs, insa a afirma ca nu ai nevoie de regim alimentar in cazuri de cancer... este aiurea. Produsul tau poate fi cat se poate de bun, daca nu este acompaniat de un regim alimentar strict vegan. Si asta pentru ca (virgula) cancerul se hraneste cu proteine animale. Imunomodulatoare sunt multe, ganoderma cu catina de asemenea este un imunomodulator bun. Nu contest insa produsul tau.

Editat de Cristinick
scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Produsele naturiste pentru bolile grave cum e cancerul, sunt o pierdere de timp pretios care nu ajuta la nimic, inafara de faptul ca iti mareste moralul crezand ca tu ai gasit un leac, chiar daca el defapt e inutil. Ca deja la cate marturii si "retete naturiste magice" gasesti pe net, ajungi sa te si miri cum de mai moare lumea de cancer. Dar adevarul nu il zice nici un vanzator de produse naturiste. Adevarul e ca nici macar o singura persoana nu s-a vindecat doar cu produse naturiste si sa existe dovezi stiintifice in acest sens. Exista persoana care s-au vindecat de cancer luand produse naturiste, dar acele persoane uita sa specifice ca ei foloseau in paralel si alte tratamente medicale impotriva cancerului. Si procentul persoanelor care s-au vindecat cu produse naturiste + tratament medical este egal cu cel al persoanelor care folosesc doar tratamentul medical. Va rog sa imi aratati un singur caz in care o persoana s-a vindecat doar cu tratament naturist si a fost urmarit de medici pe intreaga perioada a asa zisului tratament. Si va rog fara "marturii" de genul: "Am avut metastaze in tot organismul, dar am baut ceai de aloe vera si acum sunt vindecata complet", ca fazele astea sunt chiar penibile, dar trist e unii (din cauza disperarii) chiar le cred.

 

Daca vreti sa supravietuiti cancerului trebuie sa faceti 2 lucruri elementare. In primul rand sa va faceti controale periodice, ca daca apare cancerul sa fie depistat in faze incipiente. Si al 2-lea lucru pe care trebuie sa-l faceti e sa luati contactul cu un medic bun. Ca tratamentul ideal poate diferi in functie de persoana si sunt multi medici care habar nu au 2 lucruri despre cancer si ei trateaza astfel de pacienti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Produsele naturiste pentru bolile grave cum e cancerul, sunt o pierdere de timp pretios care nu ajuta la nimic, inafara de faptul ca iti mareste moralul crezand ca tu ai gasit un leac, chiar daca el defapt e inutil. Ca deja la cate marturii si "retete naturiste magice" gasesti pe net, ajungi sa te si miri cum de mai moare lumea de cancer. Dar adevarul nu il zice nici un vanzator de produse naturiste. Adevarul e ca nici macar o singura persoana nu s-a vindecat doar cu produse naturiste si sa existe dovezi stiintifice in acest sens. Exista persoana care s-au vindecat de cancer luand produse naturiste, dar acele persoane uita sa specifice ca ei foloseau in paralel si alte tratamente medicale impotriva cancerului. Si procentul persoanelor care s-au vindecat cu produse naturiste + tratament medical este egal cu cel al persoanelor care folosesc doar tratamentul medical. Va rog sa imi aratati un singur caz in care o persoana s-a vindecat doar cu tratament naturist si a fost urmarit de medici pe intreaga perioada a asa zisului tratament. Si va rog fara "marturii" de genul: "Am avut metastaze in tot organismul, dar am baut ceai de aloe vera si acum sunt vindecata complet", ca fazele astea sunt chiar penibile, dar trist e unii (din cauza disperarii) chiar le cred.

 

Daca vreti sa supravietuiti cancerului trebuie sa faceti 2 lucruri elementare. In primul rand sa va faceti controale periodice, ca daca apare cancerul sa fie depistat in faze incipiente. Si al 2-lea lucru pe care trebuie sa-l faceti e sa luati contactul cu un medic bun. Ca tratamentul ideal poate diferi in functie de persoana si sunt multi medici care habar nu au 2 lucruri despre cancer si ei trateaza astfel de pacienti.

Mda!

Produsele naturale sunt inutile?E ca si cand ai spune:nu manca,ai sa mori sau mananci degeaba.

Te inseli vis a vis de vindecare,e vorba de stagnarea cancerului ceea ce inseamna enorm pentru o persoana operata si stabilizata.

Nu exista tratamente medicale,vezi cate cazuri s-au vindecat,niciunul,medicatia le-a grabit evolutia bolii.

Daca vrei sa vezi evolutia unei persoane operate de cancer la colon,pot sa-ti ofer posibilitatea sa constati cu proprii ochi asa cum a constatat si medicul oncolog de la Fundeni,fara medictatie dupa un an de la operatie ,tumora este aproape inexistenta,se poate dovedi cu acte ceea ce spun.

In rest ,nu pot comenta un mesaj al unui om care ridica bariere intre oameni.Probabil ca vorbesti din prisma unui om sanatos.Sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

petreflp

Nu exista tratamente medicale,vezi cate cazuri s-au vindecat,niciunul,medicatia le-a grabit evolutia bolii.

 

Total gresit

Cunosc persoane vindecate de cancer. Si crede-ma, nu le-a trecut cu salata de varza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
petreflp

Nu exista tratamente medicale,vezi cate cazuri s-au vindecat,niciunul,medicatia le-a grabit evolutia bolii.

 

Total gresit

Cunosc persoane vindecate de cancer. Si crede-ma, nu le-a trecut cu salata de varza

total gresit?de unde ideea ca varza sau salata de varza este un supliment alimentar?Nu exista vindecare in aczul bolilor ocologice,iluzii,in niciun caz boala a stagnat datorita medicatiei,pentru ca nu exista decat terabii ucigatoaremchimioterapie,radioterapie,etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am spus ca eu cunosc cazuri de CANCER VINDECAT

Insira-ti prostiile altcuiva, pana la urma nu am nevoie sa te conving pe tine, dar cei interesati trebuie sa aiba la indemana toate informatiile corecte ca sa lupte impotriva acestei boli.

Nu mai spune ca CANCERUL nu se vindeca prin metode traditionale, este total gresit. CE spui tu cu stagnarea sunt povesti atata timp cat persoana are o viata sanatoasa, fara formatiune tumorala, fara sechele, etc si au trecut mai bine de 5 ani de la depistarea initiala

 

Pe toti scrie pana la urma "valabil pana la............" . Suntem plini de virusi si bacterii adormite , dar asta nu inseamna ca ne aflam intr-un stadiu "de stagnare" a unei boli

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am spus ca eu cunosc cazuri de CANCER VINDECAT

Insira-ti prostiile altcuiva, pana la urma nu am nevoie sa te conving pe tine, dar cei interesati trebuie sa aiba la indemana toate informatiile corecte ca sa lupte impotriva acestei boli.

Nu mai spune ca CANCERUL nu se vindeca prin metode traditionale, este total gresit. CE spui tu cu stagnarea sunt povesti atata timp cat persoana are o viata sanatoasa, fara formatiune tumorala, fara sechele, etc si au trecut mai bine de 5 ani de la depistarea initiala

 

Pe toti scrie pana la urma "valabil pana la............" . Suntem plini de virusi si bacterii adormite , dar asta nu inseamna ca ne aflam intr-un stadiu "de stagnare" a unei boli

ai spus tu. ;) cancerul NU SE VINDECA prin metode traditionale - chimio , etc. el stagneaza pe o perioada si apoi vine mai puternic inapoi. asadar cei pe care ii cunosti ar fi bine sa se uite la asta si sa sa ia masuri . Cancerul nu se vindeca decat odata cu schimbarea modului de viata, cu tot ceea ce implica. Si eu cunosc persoane care au crezut ca s-au vindecat iar dupa chiar 10 ani a revenit mai rau...

Asta pentru ca medicina traditionala habar nu are cum sa rezolve cauza cancerului.

 

http://www.viddler.com/explore/drw3/videos/11/

 

http://www.viddler.com/explore/drw3/videos/12/2422.047/

 

Pentru cine are rabdare sa se uite ...merita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ai spus tu. :cry: cancerul NU SE VINDECA prin metode traditionale - chimio , etc. el stagneaza pe o perioada si apoi vine mai puternic inapoi. asadar cei pe care ii cunosti ar fi bine sa se uite la asta si sa sa ia masuri . Cancerul nu se vindeca decat odata cu schimbarea modului de viata, cu tot ceea ce implica. Si eu cunosc persoane care au crezut ca s-au vindecat iar dupa chiar 10 ani a revenit mai rau...

Asta pentru ca medicina traditionala habar nu are cum sa rezolve cauza cancerului.

Am spus ca nu se vindeca NUMAI prin asta. Nu imi rastalmaci vorbele.

Nu am spus ca nu se vindeca si punct......capisci?

Cunosc o persoana care a trecut cu zeci de ani de cancerul la rinichi. Cunosc o alta care a trecut cu vreo 12 de cel la san si ultimele teste au iesit bine.

Si mai cunosc una care n-afumat in veci si a papat sanatos.......ca sa moara la 60 de o tumora maligna la gat. S-a curatat in 3luni.

 

Asa ca nu mai poza tu in atotstiutoare cand e vorba de multipplicarea celulelor, patrunjei si carne. Natura are legile ei. Sunt convinsa ca fiecare persoana cu un dram de constiinta simte in momentele de rascruce ce are de facut. Numai ca unii urmeaza calea care trebuie si altora le e frica si se lasa influentati......de oameni care uita ca fiecare organism este diferit si nu va reactiona identic nici la aspirina, nici la citostatice si nici la fumul de tigara

 

Cat despre medicina naturista - stai linistita - din pacate nici ea nu stie cum se vindeca aceasta boala. Dumnezeu cu mila. Si omul cu credinta

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre Bio Bran:

totusi, de ce ai impresia ca un medicament ca asta, bazat pe taratze, totusi, costa 4 milioane cutia ? ti se pare normal, firesc si etic, din moment ce el nu a demonstrat imbunatatirea supravietuirii dpdv statistic nici macar cu O zi la nici un bolnav de, sa zicem cancer, ca tot suntem pe threadul asta ?

 

Am spus ca nu se vindeca NUMAI prin asta. Nu imi rastalmaci vorbele.

Nu am spus ca nu se vindeca si punct......capisci?

Cunosc o persoana care a trecut cu zeci de ani de cancerul la rinichi. Cunosc o alta care a trecut cu vreo 12 de cel la san si ultimele teste au iesit bine.

Si mai cunosc una care n-afumat in veci si a papat sanatos.......ca sa moara la 60 de o tumora maligna la gat. S-a curatat in 3luni.

 

Asa ca nu mai poza tu in atotstiutoare cand e vorba de multipplicarea celulelor, patrunjei si carne. Natura are legile ei. Sunt convinsa ca fiecare persoana cu un dram de constiinta simte in momentele de rascruce ce are de facut. Numai ca unii urmeaza calea care trebuie si altora le e frica si se lasa influentati......de oameni care uita ca fiecare organism este diferit si nu va reactiona identic nici la aspirina, nici la citostatice si nici la fumul de tigara

 

Cat despre medicina naturista - stai linistita - din pacate nici ea nu stie cum se vindeca aceasta boala. Dumnezeu cu mila. Si omul cu credinta

 

in cazul in care nu ai nici o pregatire medicala, sunt foarte fericit sa constat ca exista pe aici un om care gandeste atat de clar cum faci tu! sincer, imi da un optimism proaspat, fiindca ai perfecta dreptate si nu te lasi furat de peisaj, de reclame mincinoase si de profeti falsi care propun vindecarea cancerului prin chestii de genul ceaiuri, salata de cucuruz, bioenergie, credinta, margele magice, apa miraculoasa si alte baliverne din astea!

cancerul este o boala serioasa si o problema sociala a intregii umanitati, care afecteaza oameni FARA DISCRIMINARE si ingrijoreaza pe toata lumea la fel. de aceea se fac aceste investitii majore in metode de diagnostic si tratament si de aceea il contrazic total pe pippo si pe ceilalti cand zic ca in materie de tratament al cancerului in ultimii 10 ani s-au facut niste progrese uimitoare. exista medicamente care prelungesc viata in unele (din ce in ce mai multe) tipuri de cancer de la doar cateva luni la ani si poate chiar zeci de ani. un exemplu la indemana este un tratament foarte nou cu un inhibitor de tirozin kinaza (practic o pastilutza pe zi) care poate face exact ce am zis adineaori cu o boala teribila numita leucemie granulocitara cronica. toata lumea stie ce inseamna leucemie. e nevoie sa spun mai mult ?

Editat de RaulDuke

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×