Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Vacanta noastra virtuala la munte

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe Kaprun

Ein zwei drei...polizei, lume muulta, park, mai bine la hotel dar noi, urcam, urcam, urcam, ne insurubam in azur...

 

Hmm... ce-ar fi sa facem un traseu si sa vizitam toate punctele turistice? :airkiss:

Pana una-alta, eu ma bag in suba, ca e friiiiigggg.

Dar avem munti si la noi aici munti mai mici (,,buturugi", in jargon de ,,blugi") buturuga mica te rastoarna pe spate cand o urci, mai frate, cu fata la carul mare si tot mai urci...pana la ziua. De aceea trebuie un echipament montan adecvat si fara bani. Hai in Bucegi, bulevard alpin acolo avem de toate pentru toti.

(Dar mi-e dor, mi-e dor de munte, de izvoare de cabane... Hai cu totii sus in munti ! In muntele virtual al roportaliei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar avem munti si la noi aici munti mai mici (,,buturugi", in jargon de ,,blugi") buturuga mica te rastoarna pe spate cand o urci, mai frate, cu fata la carul mare si tot mai urci...pana la ziua. De aceea trebuie un echipament montan adecvat si fara bani. Hai in Bucegi, bulevard alpin acolo avem de toate pentru toti.

(Dar mi-e dor, mi-e dor de munte, de izvoare de cabane... Hai cu totii sus in munti ! In muntele virtual al roportaliei!

Pai eu ce zic? Facem circuit turistic la noi in tara. Vizitam toate masivele. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trrrrr. Asteapta, nu te grabi. Am spus ca le vizitam pe toate, deci nu vom sta prea mult. :doh:

Pai oricum, eu vreau sa vii tu la mine. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teapa, ca nu voi veni la tine. Voi veni la munte, in vacanta noastra virtuala. :roll:

 

Bine, distractie placuta. Care-i emoticonu' cu care poti sa bei vin fiert cu scortisoara si care-i tasta cu care poti arunca bulgari?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bine, distractie placuta. Care-i emoticonu' cu care poti sa bei vin fiert cu scortisoara si care-i tasta cu care poti arunca bulgari?

Nu stiu, da' vin fiert am si io. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu in ceahlau am fost, vreau in retezat!

 

Bine, distractie placuta. Care-i emoticonu' cu care poti sa bei vin fiert cu scortisoara si care-i tasta cu care poti arunca bulgari?

 

e tasta P de la pulgari

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Priveam fara de tinta-n sus, intr-o salbatica splendoare, priveam Ceahlaul la apus, un urias cu fruntea -n soare, de straja tarii noastre, pus...

 

Baga in marsarier, ca urca mai bine ! Aerul curat moldovenesc, carburant austriac... Aici ramanem ! Cine coboara, s-o impingem spre cabana? Ceahlau e rau !... Dar aerul e curat... Ambreiaj uscat... Ia nu va mai mozoliti in autobuz. Nesimtescu-le ! Du-te, te rog si striga la baba Dochia sa ne dea o bere de-a dura pe panta pana aici ca fetele n-au putere sa-mpinga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×