Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am inceput sa caut usi si nu ma pricep deloc. Care sunt mai bune? MDF sau HDF? Cu furnir natural e bine?

 

Daca le-as pune nuanta nuc, ar trebui sa pun parchetul deschis la culoare, cum ar fi artar?

 

Si mobila ce culoare ar trebui sa aiba? Eu as vrea sa decorez camerele in culori diferite. De ex., daca intr-o camera pun mobila cires merge cu usa nuc?

 

 

 

Eu mi-am luat usi din lemn stratificat de la Carp-Company. Le am de 3 ani si nu am nicio problema cu ele. Recomand cu incredere. Au showroom si in Bucuresti, la complexul Sphera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

Vreau sa-mi schimb usa de intrare in apartament si nu stiu ce este mai indicat; o usa metalica sau usa termopan (cum mi-a recomandat cineva).

 

Ma puteti lamuri si ajuta sa ma decid?

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cred ca nu ai dat detaliile... unde e apartamentul?

la bloc? = usa metalica...

 

la vila? = usa de lemn masiv...

 

la casa la curte?

usa de lemn masiv...

 

uita usa de termopan, ca nu esti taran...

sau... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am usile de interior din lemn dar nu mai arata bine s-au scorojit si nu as vrea sa le vopsesc sau sa le schimb. Am cautat o gramada de solutii si pana la urma am gasit una care mi se pare bestiala. Mi se pare ca asa voi crea foarte multa profunzime in camere! Dar sunt destul de scumpe. Credeti ca pot gasi asa ceva in Romania? Mai convenabil?

post-107058-1288697680_thumb.jpg

post-107058-1288697689_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o soluţie ar fi să contactezi un student la Arte şi să-l rogi să-ţi picteze uşile sau pereţii

sora mea aşa s-a făcut cu desenul dorit pe perete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveti idee unde pot gasi o usa cu geamul asemanator ca al celei din imagine?

 

2_5953.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aveti idee unde pot gasi o usa cu geamul asemanator ca al celei din imagine?

 

Usi din astea am mai vazut, nu insa cu imaginile pictate pe ele. Dar probabil ca alea te intereseaza. Tipele alea mi se pare ca se uita cam urat una la alta :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Usi din astea am mai vazut, nu insa cu imaginile pictate pe ele. Dar probabil ca alea te intereseaza. Tipele alea mi se pare ca se uita cam urat una la alta :o:

 

Nu usa ma intereseaza, doar geamul. Il vreau la o usa simpla, alba. Eu n-am vazut pe niciunde, asa cu tipa, si mi s-a pus pata pe asta. Pe site-ul lor zice ca usa e fara geam deci cred ca nu il au.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu usa ma intereseaza, doar geamul. Il vreau la o usa simpla, alba. Eu n-am vazut pe niciunde, asa cu tipa, si mi s-a pus pata pe asta. Pe site-ul lor zice ca usa e fara geam deci cred ca nu il au.

 

Poate nici nu e geam. Oricum, daca nu gasesti geamul gata pictat, trebuie sa cauti o firma care face serigrafie pe suprafete mari. Na, daca-ti trebuie ceva, sa cauti. :- Ti-am dat niste informatii foarte pretioase ... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×