Sari la conținut
Forum Roportal
harald

Deontologie de moderator

Postări Recomandate

nu neaparat de tine... tu macar zici tare parerile. Ci la alti multi useri, nu neaparat de pe acest topic, dar useri vechi, care orice mod de a modera s'a aplicat pe forum ei au avut ceva de comentat... :brunette:

da's offtopic. Ma retrag. Scuze.

 

Saharian, Nesimtescu... :wizard:

 

Pup la tine - tu ok :spiteful:

 

:haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am recunoscut ca am gresit :wizard:

 

:spiteful:

 

Eu muncesc, nu gandesc :yes:

 

:brunette:

 

:haha:

Cu totii gresim... insa nu cu totii avem bunul simt sa admitem asa ceva. Si eu am gresit si acum imi pare rau... chiar daca nu ma gandeam ca asa ceva se va intampla.

Editat de Nesimtescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu neaparat de tine... tu macar zici tare parerile. Ci la alti multi useri, nu neaparat de pe acest topic, dar useri vechi, care orice mod de a modera s'a aplicat pe forum ei au avut ceva de comentat... :spiteful:

da's offtopic. Ma retrag. Scuze.

 

Saharian, Nesimtescu... :brunette:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
P.S. Saha esti subiectiv.

 

Mult mai putin decat crezi tu ....si a propos,cel putin de data asta eram de aceiasi parte a argumentatiei :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar nu observati ca la fiecare schimbare calitatea noilor veniti e mai slaba decat a celor inlocuiti ????

 

Cu tristete ma duce gandul la vorba aia : Schimbarea guvernului, bucuria nebunilor :spiteful:

 

 

Sa ma simt sau si de data asta vorbesti la gramada?!

 

Am vrut sa ma abtin pe topicul asta, dar deja unii dintre voi abereaza.

Niciodata nu sunteti multumiti, nici un moderator nu e destul de bun pentru restul userilor. Toti userii sunt inteligenti, mai putin moderatorii. E interesant cum un user simplu poate gandi singur, pana devine moderator si atunci devine brusc PROST.

 

In ciuda celor scrise mai sus, sunt de acord cu Harald si consider, nu ca Arcangelo a fost sanctionat pe nedrept, ci ca nu au fost sanctionati toti cei care erau offtopic. Asta a facut-o pe Laughlin sa para subiectiva si de partea lui Cleric. Cu toate astea, problema trebuia rezolvata intre cei doi, nu sa aducem in discutie povesti demult apuse, cum ar fi cea dintre Heidy si Harald.

 

Nu sunt aici sa isi bata joc altii de mine. Sau, ma rog, de Darianna (care de altfel, e una si aceeasi persoana, dar majoritatea, mai ales cei noi, nu au de unde sa stie asta). Incerc sa fac treaba atat cat pot eu de bine, fara sa favorizez pe unul sau pe altul, fara sa fiu sau sa par subiectiva. Si peste ce dau? Peste rosii si oua aruncate in capul meu, ca sunt asa si pe dincolo. Tac, inghit si merg mai departe. Nu zic ca nu am gresit. Am facut-o si am fost sanctionata. Mi-am recunoscut vina si mi-am cerut scuze. Dar ati vazut asta?! Nu, pentru ca am rezolvat problema cu userul defavorizat (Gelupanda), cat de discret posibil, fara sa incingem spiritele pe roportal. Nu reporosez nimic nimanui, poate v-ati saturat si voi, dar nu aveti de unde sa intelegeti prin ce trebuie sa treaca un moderator ca sa impace si capra si varza. Si o sa ziceti aici ca noi am ales, sa nu ne mai plangem. Da, noi am ales, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne si convina faptul ca voi ne denigrati pe toti, ne bagati in aceeasi oala pe TOTI, atunci cand unul greseste.

 

Daca a gresit sau nu cu adevarat Laughlin nu e cazul sa zic eu. Cel mai probabil, Irina va analiza problema in detaliu.

 

P.S. Saha esti subiectiv.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dariana,intra pe ce topic vrei tu,care are cateva pagini,macar,si ai sa gasesti nu una,ci nenumarate postari off topic.

Cat despre simpatiile lui Laughlin pentru Cleric Preston,cred ca le stim -poate nu toti -dar multi.

Pe mine nu ma deranjaza asta...toti avem simpatii...dar unii sunt sanctionati si altii nu,doar pe criteriul simpatiilor si antipatiilor.Asta nu mi se mai pare ok.

Daca tot se dau sanctiuni pentru off topic(chiar de catre moderatoarea care m-a invitat sa continuam discutia...)cred ca putem da sanctiuni la intreg forumul,ca postari off topic sunt nu destule,ci omniprezente...si nu mai face nimeni caz de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dariana,intra pe ce topic vrei tu,care are cateva pagini,macar,si ai sa gasesti nu una,ci nenumarate postari off topic.

Cat despre simpatiile lui Laughlin pentru Cleric Preston,cred ca le stim -poate nu toti -dar multi.

Pe mine nu ma deranjaza asta...toti avem simpatii...dar unii sunt sanctionati si altii nu,doar pe criteriul simpatiilor si antipatiilor.Asta nu mi se mai pare ok.

Daca tot se dau sanctiuni pentru off topic(chiar de catre moderatoarea care m-a invitat sa continuam discutia...)cred ca putem da sanctiuni la intreg forumul,ca postari off topic sunt nu destule,ci omniprezente...si nu mai face nimeni caz de ele.

 

 

Nu stiu cum procedeaza alti moderatori, insa eu sanctionez offtopicul NUMAI atunci cand se repeta si tinde sa afecteze tema initiala sau sa ingreuneze citirea acesteia. Am facut asta pe topicul cu intalnirea, dar m-au aratat cu degetul si acolo, ca as fi fost subiectiva, ca de ce nu au luat toti warn. I-am sanctionat pe cei avertizati in seara cand am decis ca asta trebuie sa fac, nu puteam sa dau warn retroactiv. Dar in fine, oricum le va fi sters si ala.

Oricum, altul e subiectul discutiei acum. Iti dadeam doar un exemplu de cum procedez eu si tot nu e bine. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cum procedeaza alti moderatori, insa eu sanctionez offtopicul NUMAI atunci cand se repeta si tinde sa afecteze tema initiala sau sa ingreuneze citirea acesteia. Am facut asta pe topicul cu intalnirea, dar m-au aratat cu degetul si acolo, ca as fi fost subiectiva, ca de ce nu au luat toti warn. I-am sanctionat pe cei avertizati in seara cand am decis ca asta trebuie sa fac, nu puteam sa dau warn retroactiv. Dar in fine, oricum le va fi sters si ala.

Oricum, altul e subiectul discutiei acum. Iti dadeam doar un exemplu de cum procedez eu si tot nu e bine. :spiteful:

ar trebui sanctionat userul nu topicul. Daca 40 de useri posteaza concret si vine unul doi care fac macel de offtopic ce faci in acest caz ??? Inchizi topicul??? Evident mai ales cand cei care fac off sunt oarecum... mai vechi. Nu este corect sincer

1!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu cred că un moderator are nevoie de o minimă deontologie.

Dacă moderezi aria Psihologie, modereaz-o. Dacă vrei să evaluezi psihologic interlocutorii, renunţă la moderare.

P

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×