Sari la conținut
Forum Roportal
harald

Deontologie de moderator

Postări Recomandate

Mai important este ca Harald nu poate fi offtopic pe vreun topic serios,

Ameninţarea

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu tu ai ameninţat că ai să consideri off-topic toate postările şi ai să i le ştergi?

Nu. Asta e ceea ce interpretezi tu in furia pe care o ai. Eu am zis ca toate postarile facute in stilul ala, le voi considera off topic si le voi sterge.

Cand postezi o conversatie trunchiata, desprinsa din context, ea poate fi manevrata asa cum vrei tu sa se inteleag, nu cum este de fapt. Asa cum as putea posta si eu niste vorbe ale tale, genul: "ai o capacitate de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred că prima regulă asta ar trebui să fie. Un moderator nu participă la dezbateri pe aria pe care moderează

Nu cred ca-i fair. Un moderator nu este altceva decat un simplu user cu un X nr de ''butoane-jucarie'' in plus.

Faptul ca un moderator o ia pe ''aratura'' si nu reuseste sa-si expuna punctul de vedere (accepta/dezbate/combate) ca un simplu user, dar reuseste sa taie si sa spanzure (aici interveneau butoanele jucarie) doar pentru ca nu e de acord cu ideile celor fara ''butoane-jucarie'', nu ar trebui sa duca la asemenea regula. In momentul cand ai decis sa spui DA pt a scrie sub nick-name-ul tau moderator, ai facut-o pentru ca esti interesat de respectivele arii unde ti s-a propus sa moderezi. Mi se pare stupid sa nu ma implic in discutii care ma intereseaza, sa nu debat teme care ma pasioneaza etc etc, doar pentru ca un X moderator nu stie sa-si faca treaba. E mai fair sa se discute despre respectivul moderator, sa se constate daca face exces de zel si daca se ajunge la concluzia ca a luat-o pe ''aratura'' sa i se ia dreptul de a modera. Scurt si la obiect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faptul ca un moderator o ia pe ''aratura'' (...) nu ar trebui sa duca la asemenea regula.

(...) E mai fair sa se discute despre respectivul moderator, sa se constate daca face exces de zel si daca se ajunge la concluzia ca a luat-o pe ''aratura'' sa i se ia dreptul de a modera.

Şi asta e o opţiune. Şi poate chiar una mai bună, fiind mai liberală.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si userii care instiga si manevreaza pe altii contra moderatorilor, ce fel de deontolgie ar trebui sa aplice?

Ma indoiesc ca iti pasa tie de Arcangelo. Si sti foarte bine ca Arcangelo s-a legat in public de mine, pe tema unor conversatii pe care eu le-am avut in privat cu alta persoana. De aceea i s-a atras atentia ca este off topic. Insa tu, te-ai folosit de pretextul asta ca sa atati spiritele pe aici. In scopul asta ai folosit cuvinte trunchiate din context, astfel incat sa prezinti o fateta falsa a situatiei. Si numai pentru a avea satisfactia unei razbunari. Dovada este faptul ca nu ai uitat sa amintesti la topicul asta nici de Heidy, care nu are nici in clin nici in maneca cu asta. Iar alta dovada ca te-ai exprimat intentionat confuz, este faptul ca toti au priceput ca tu ai fost atentionat pentru off topic...lucru total neadevarat.

Si ai manipulat in continuare, facand din postarile lui Arcangelo o drama personala( din care insa nu ai uitat sa o amintesti printr-o nevinovata comparatie nici pe Heidy...nu de alta, insa tot ce ai postat acum este rezultatul unei frustrari teribile ce o tii in tine).Tinand cont de metodele la care ai ajuns sa recurgi pentru a-ti peria orgoliul, mi se face mila de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si userii care instiga si manevreaza pe altii contra moderatorilor, ce fel de deontolgie ar trebui sa aplice?

Ma indoiesc ca iti pasa tie de Arcangelo. Si sti foarte bine ca Arcangelo s-a legat in public de mine, pe tema unor conversatii pe care eu le-am avut in privat cu alta persoana. De aceea i s-a atras atentia ca este off topic. Insa tu, te-ai folosit de pretextul asta ca sa atati spiritele pe aici. In scopul asta ai folosit cuvinte trunchiate din context, astfel incat sa prezinti o fateta falsa a situatiei. Si numai pentru a avea satisfactia unei razbunari. Dovada este faptul ca nu ai uitat sa amintesti la topicul asta nici de Heidy, care nu are nici in clin nici in maneca cu asta. Iar alta dovada ca te-ai exprimat intentionat confuz, este faptul ca toti au priceput ca tu ai fost atentionat pentru off topic...lucru total neadevarat.

Si ai manipulat in continuare, facand din postarile lui Arcangelo o drama personala( din care insa nu ai uitat sa o amintesti printr-o nevinovata comparatie nici pe Heidy...nu de alta, insa tot ce ai postat acum este rezultatul unei frustrari teribile ce o tii in tine).Tinand cont de metodele la care ai ajuns sa recurgi pentru a-ti peria orgoliul, mi se face mila de tine.

Aha...deci cine a manevrat pe cine...ca eu nu stiu.

De unde cunosc eu continutul discutiilor tale private cu o alta persoana?!

Off topic ai fost si tu...si nu ai primit warn.

Satisfactia unei razbunari,este exact ceea ce ai urmarit,atunci cand,aseara m-ai invitat sa continuam discutia astazi,pentru ca,dupa o postare sa imi dai warn...asta numesc viclenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Harald, ai vreo problema cu mine? :spiteful:

Nu cu TINE, ci cu modalitatea TA de a modera.

Cred ca ar trebui facuta diferenta, si sa nu mai luati totul at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×