Sari la conținut
Forum Roportal
Rami

Frumusetea vine din suflet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hope de ce trebuie sa purtam haine? Pentru a da o anumita conduita .

Purtam haine ca sa ner aparam de intemperii. Daca ele nu existau nu am fi avut nevoie de haine. :airkiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Purtam haine ca sa ner aparam de intemperii. Daca ele nu existau nu am fi avut nevoie de haine. :)

 

Intoarce te in istorie si ai sa vezi ca nu s au purtat haine dintotdeauna si tot existau intemperii :lol2: eu stiu ca ai o placere enorma sa ma contrazici :airkiss: dar nu as vrea sa practicam acest sport amandoi :lol2:

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intoarce te in istorie si ai sa vezi ca nu s au purtat haine dintotdeauna si tot existau intemperii :) eu stiu ca ai o placere enorma sa ma contrazici :lol2:

:lol2:

Serios ? :airkiss:

Cam pana unde sa ma intorc ?

Cate mii de ani ?

Ca si in epoca de piatra tot purtau piei de animale pe ei.

 

Si contrazic pe oricine spune prostii. Chiar si pe Harald.

Asta cand greseste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol2:

Serios ? :airkiss:

Cam pana unde sa ma intorc ?

Cate mii de ani ?

Ca si in epoca de piatra tot purtau piei de animale pe ei.

 

Si contrazic pe oricine spune prostii. Chiar si pe Harald.

Asta cand greseste.

 

asa si pana la urma acei oameni cu piei de animale erau frumosi? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa si pana la urma acei oameni cu piei de animale erau frumosi? :airkiss:

Pentru cei din acea vreme ,da . Erau ! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, frumusetea vine din suflet, dar pana ajungi la suflet, ambalajul vinde marfa si prima impresie conteaza. De asta ne machiem, ne stradui sa slabim, sa ne imbracam dragut. Aspectul fizic frumos e un atu in plus in relatiile cu ceilalti.

 

Ideal este ca in spatele ambalajului stralucitor sa fie o marfa pe masura, caci oricum ambalajul ajunge la gunoi si marfa ramane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se zice ca al nostru chip e oglinda sufletului....Sa fie oare chipul nostru CIOARA VOPSITA?Sau sufletul?Care din ele?

 

Daca iti corectezi unele greseli (pentru ca nici actritele nu sunt perfecte nemachiate, desi in filme/reviste asa par...) nu inseamna ca iti maschezi personalitatea. Machiajul e contributia ta artistica la imaginea pe care o oferi celorlalti. E foarte important pentru ca arata si imaginea ta despre tine. Un machiaj strident si unul natural dau lookuri diferite aceleiasi persoane si...prime impresii la fel de diferite.

 

Doar iubitul, mama, catelul, fratele te stiu cum arati nemachiata dimineata, trezita din somn cu parul ciufulit, cum arati cand dormi... In lume (in special la servici) trebuie sa arati un pic mai professional pentru a avea credibilitate. Zici ca nu te machiezi, dar sunt convinsa ca te ARANJEZI si nu iesi din casa cu unghii murdare, par slinos, neepilata sau fara sa fi facut dus... :airkiss:

 

Eu ma simt bine si imbracata la 4 ace, si cu un tricou si o pereche de blugi, si machiata si nemachiata. Ma simt aceeasi, oricum as arata. Doar ca ma simt considerabil mai bine cand stiu ca arat perfect, adica "at my best", nu raportat la alte femei. Nu ma compar niciodata cu nimeni, sunt cu siguranta femei care arata mai bine ca mine si unele care arata mai rau. Dar "frumusetea e in ochii privitorului". :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×