Sari la conținut
Forum Roportal
scumpica18

bac 2009

Postări Recomandate

Buna tuturor! Am o dilema...sunt la profilul stiinte sociale si nu stiu la ce voi da proba F. Sportul iese din discutie,cu matematica,fizica,chimia nu le am. Insa am vazut ca se poate da la o limba straina. Am vazut ca este obligatoriu ENGLEZA scris si oral, si parca la inca o proba mi-am ales franceza. Ce imi ramane pt F? Se poate da scris la F si limba italiana,insa nu am studiat-o la clasa-ma lasa oare? Voi ce imi recomandati? Multumesc-Radu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu la proba F poti alege intre matematica, chimie, biologie, istorie, geografie, logica si argumentare, psihologie, economie, filosofie, educatie antreprenoriala, sport .... limba straina se da la proba E.... o sa incerc sa ma interesez...

 

Tu hotarasti ce limba dai oral si scris.... poti da orice limba studiata, (in afara de romana si de proba D - istorie/ geografie; matematica/ informatica- restul probelor ti le poti alege) ... doar ca nu poti da aceeasi limba si la scris si la oral

Editat de scumpica18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor! Am o dilema...sunt la profilul stiinte sociale si nu stiu la ce voi da proba F. Sportul iese din discutie,cu matematica,fizica,chimia nu le am. Insa am vazut ca se poate da la o limba straina. Am vazut ca este obligatoriu ENGLEZA scris si oral, si parca la inca o proba mi-am ales franceza. Ce imi ramane pt F? Se poate da scris la F si limba italiana,insa nu am studiat-o la clasa-ma lasa oare? Voi ce imi recomandati? Multumesc-Radu

 

eu stiu ca nu te lasa sa dai examen dintr-o limba pe care nu ai facut-o ca si materie la scoala, asa ca italiana iese din discutie. parca trebuie sa ai doi ani studiati in liceu ca sa poti da din aceea limba. incearca sa vorbesti cu dirigintele/diriginta sa se intereseze... asa e cel mai sigur :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt cei care sunt din liceele din iasi si nu au timp sa faca lucrarea de atestat, sau referate la diferite materii ii pot ajuta eu. fac lucrarile si in word, dar si in power point. id: romeo_apetrei@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×