Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Franturi de ganduri

Postări Recomandate

Scrieti ce simtiti, o mica proza

Sa incep eu

 

Cum e Iuliana pentru mine, o fata nu prea zambareata, tot timpul se uita in gol, fatza ii e uscata, ochii mici intunecati. E putin imbatranita, buzele sunt pale si cauta sa vorbeasca, dar intotdeauna se opresc... Incearca sa zica ce o doare .. dar niciodata nu zice ... Mainile ii sunt paralizate ... se simte moarta ... nu mai poate sa se miste ... Picioarele sunt rupte ... incearca sa alerge !!! dar nu poate ... Pieptul ii plat ... voluptatea ii pierduta ... nu simte nimic atragator in ea... ce mai poate sa ofere ???!!!

Uratenia ridurilor sale ... o face si pe ea ... sa se respinga... Ar dori sa dea o mana ... dar nu o simte ...ce sa ofere ??? daca nu simte... Parul negru si slios ... arata... nepasarea ei ... fata de ea ... fata de lume... Ar dori sa le dea mai mult ... dar nu-i pasa ... e inraita ... nu stie cum sa le dea... E prea mica...

Ar vrea sa iubeasca ... dar nu mai are loc ... inima ei s-a infundat ... A incercat odata sa o desfunda ... dar ...a esuat.

A iubit si ea .... O data .... Poate de doua ori ... De fiecare data o cicatrice s-a asternut ... amintindu-i de sentimentele ... sentimentele neimplinite ... Fatza nu ii zambeste ... desi are riduri ... Cred ca de la ras ???!!! de la rasul nevrotic ce o inconjoara ...

Se uita la mine ... Si ma intreaba !!!

De ce nu stergi ??? nu vezi ca aceasta schita zambitoare a ta ... e prost realizata ...

Si ma uit la Iuliana... ti se pare ca acest om imbatranit ... nu simte nimic ... dar se uita la mine .!!! si vrea ceva !!! Ochii ii se lumineaza ... se uita ciudat la mine ... mi-e frica ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Don't give me advices regarding my life until your own life is not an example to follow. When your life becomes an example to follow, I will come to you for your advice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×