Sari la conținut
Forum Roportal
Moonchild'

De ce ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ceva timp ma intreb : De ce te-ar tortura Satan in infern daca esti unul de-al lui ? Pur si simplu , e lipsit de logica ... :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te tortureaza nimeni, alea-s povesti. Ideea de iad nu inseamna durere fizica, ci tortura sufletului, constientizarea lipsei lui Dumnezeu si pareri de rau pentru felul in care ti-ai trait viata pe pamant. Ceva de genul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alt topic maret . Propria ta constiinta te tortureaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ceva timp ma intreb : De ce te-ar tortura Satan in infern daca esti unul de-al lui ? Pur si simplu , e lipsit de logica ... :lol:

 

Nu cred ca este cineva "de-al lui satan". Toti suntem copii lui dumnezeu ... fara exceptie. Ca in viata asta alegi sa fi ... "satanist" sau mai stiu eu ce ciudatenie nu inseamna ca esti a lui satan ... inseamna doar ca ai avut o copilarie ... diferita sa spunem ... si/sau ai intrat intr-un anturaj mai nefericit.

Chiar si asa treaba cu infernul si toturile sunt indoielnice. Parerea mea este ca astea sunt doar nascoceli ale popilor/preotilor ca sa tina in frau prostimea. Un om relativ inteligent care a citit biblia ar vedea ca nu "sta in picioare" teoria ... "iadului si a torturii".

Concluzia...NU exista Iad si/sau torturi dupa moarte. Ai dreptate in ultimele cuvinte: e lipsit de logica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ceva timp ma intreb : De ce te-ar tortura Satan in infern daca esti unul de-al lui ? Pur si simplu , e lipsit de logica ... :lol:

 

 

Iadul e un loc unde eşti veşnic singur, fără Dumnezeu. Acela e singurul "loc" unde nimeni nu mai are nicio speranţă, unde Dumnezeu nu mai răspunde rugăciunilor omului. Şi de ce face asta Satan ? Pentru că el e tatăl minciunii, al amăgirilor, al

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
După cum vezi, nu toţi oamenii sunt copiii lui Dumnezeu. Chiar El spune asta !

si daca tu ajungi in rai si copilul tau ajunge in iad...ce-o sa faci? o sa-ti dai singur citate spre linistirea sufletului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ceva timp ma intreb : De ce te-ar tortura Satan in infern daca esti unul de-al lui ? Pur si simplu , e lipsit de logica ... :lol:

Ti-ai dat singurul raspunsul.

Mi amintesc de mine, mi se parea mai atragator sa cred in Dracu, dar am evoluat sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca tu ajungi in rai si copilul tau ajunge in iad...ce-o sa faci? o sa-ti dai singur citate spre linistirea sufletului?

 

Aminteşte-ţi despre ce spune Dumnezeu referitor la urmaşi : va fi cu cei care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×