Sari la conținut
Forum Roportal
flavia_renciu

Ce am fost in viata anterioara?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Habar nu avem ce am fost intr-o alta viata pana am descoperit niste linkuri care m-au lamurit.

Acum depinde de fiecare daca crede sau nu....

Merita vazut oricum!!!

 

http://www.dsclex.ro/astrolog/viataanterioara.htm

http://www.flu.ro/test/47/0/Ceaifostinviataanterioara.html

http://www.prieteni.ro/tentatii/teste/test...rioara-131.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Analiza ultimei vieti anterioare:

Cred ca ai fost... femeie in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Vestul Australiei in jurul anului 1750.

Meseria ta a fost de: Marinar, Pantofar sau Croitor.

Cum ai fost:

O persoana foarte curioasa din fire. Ti-a placut sa mergi pana in esenta lucrurilor. Talent pentru drama si reale abilitati actoricesti. Ai avut prieteni devotati; cativa dintre acestia fiindu-ti si acum alaturi, poate chiar printre membrii familiei.

Ce trebuie sa corectezi in viata actuala :

Trebuie sa inveti lectia credintei, sa descoperi care este rolul acelei conexiuni invizibile care-l leaga pe om de divinitate.

Am reusit sa iti aduc aminte ?

 

Foarte adevarat ce scrie la mine. Si imi plac si pantofii, dar si marea...asta apropo de meserii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facut unul din teste! si mi a spus ca am fost Cleopatra! :think:

 

 

Pe dreaq. Ai fost Caesar Augustus :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai fost... femeie in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Sudul Australiei in jurul anului 1850.

Meseria ta a fost de: Gropar, Miner.Cum ai fost:

Persoana cu o imensa energie, bun in planificare si supervizare. Chiar daca ai fost gunoier, cel putin ai fost un sef intre cei ca tine.Ce trebuie sa corectezi in viata actuala :

Trebuie sa inveti onestitatea si sa crezi ca exista puteri mai presus de legile scrise ale oamenilor. Familia trebuie sa fie interesul tau prioritar. Am reusit sa iti aduc aminte ?

 

:think: ..femeia gropar sau femeia miner ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai fost... femeie in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Tailanda in jurul anului 900.

Meseria ta a fost de: Calugar, Calugarita sau Pusnic.

--------------------------------------------------------------------------------

Cum ai fost:

O persoana foarte curioasa din fire. Ti-a placut sa mergi pana in esenta lucrurilor. Talent pentru drama si reale abilitati actoricesti. Ai avut prieteni devotati; cativa dintre acestia fiindu-ti si acum alaturi, poate chiar printre membrii familiei.

--------------------------------------------------------------------------------

Ce trebuie sa corectezi in viata actuala :

Lectia ta este aceea de a invata discretia si moderatia si apoi, sa-i inveti si pe ceilalti acelasi lucru. Viata ta va fi mai fericita daca vei renunta la toate gandurile negative.

--------------------------------------------------------------------------------

Am reusit sa iti aduc aminte ?

 

Ahaaa, abia acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa aia .. am obtinut 25 de puncte , deci : 21 - 29 puncte = Explorator

Cineva trebuie sa faca primul pas pe taramuri neumblate si tu poti fi aceea. De la navigat prin ape repezi pana la urcat pe varfuri de munte si explorarea padurii tropicale, ai calitatile necesare, un spirit puternic si o inima indrazneata. Nicio provocare nu reuseste sa te sperie, iti place sa-ti depasesti mereu limitele. Curajoasa si aventuroasa, totul tine de incercari si de traitul vietii la maxim. Cu asemenea atitudine, vei reusi in oricare dintre vieti!

 

Foarte adevarat ce scrie la mine. Si imi plac si pantofii, dar si marea...asta apropo de meserii.

eu nu pot sa ma imaginez pe mine gropar , miner , gunoier .. prostii :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ai fost... barbat in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Nordul Chinei in jurul anului 1075.

Meseria ta a fost de: Pastor, Crescator de vite sau Fermier.Cum ai fost:

Tipul revolutionar. Ai inspirat schimbari in toate domeniile in care ai activat - politica, afaceri, religie si in problemele casnice. S-ar putea sa fi fost un liderCe trebuie sa corectezi in viata actuala :

Trebuie sa inveti onestitatea si sa crezi ca exista puteri mai presus de legile scrise ale oamenilor. Familia trebuie sa fie interesul tau prioritar. Am reusit sa iti aduc aminte ?

 

 

Cineva trebuie sa faca primul pas pe taramuri neumblate si tu poti fi aceea. De la navigat prin ape repezi pana la urcat pe varfuri de munte si explorarea padurii tropicale, ai calitatile necesare, un spirit puternic si o inima indrazneata. Nicio provocare nu reuseste sa te sperie, iti place sa-ti depasesti mereu limitele. Curajoasa si aventuroasa, totul tine de incercari si de traitul vietii la maxim. Cu asemenea atitudine, vei reusi in oricare dintre vieti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ai fost... femeie in ultima ta viata.

Te-ai nascut: undeva in teritoriul modern din Sudul Australiei in jurul anului 1850.

Meseria ta a fost de: Gropar, Miner.Cum ai fost:

Persoana cu o imensa energie, bun in planificare si supervizare. Chiar daca ai fost gunoier, cel putin ai fost un sef intre cei ca tine.Ce trebuie sa corectezi in viata actuala :

Trebuie sa inveti onestitatea si sa crezi ca exista puteri mai presus de legile scrise ale oamenilor. Familia trebuie sa fie interesul tau prioritar. Am reusit sa iti aduc aminte ?

 

;) ..femeia gropar sau femeia miner ..

asa mia zis si mie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×