Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

Istoria evreilor in Antichitate (V.T.)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce jigniri, da-mi un exemplu concret , sa ma lamuresc si eu

 

Pina acum ce-ai facut?

Oare nu am scris clar? Trebuie sa repet? Ia citeste mata inca odata tot ce s-a postat in acest topic pina acum.

Editat de Cristinick
offtopic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pina acum ce-ai facut?

Oare nu am scris clar? Trebuie sa repet? Ia citeste mata inca odata tot ce s-a postat in acest topic pina acum.

Eu am scris asta: "Prima chestiune care trebuie lamurita este noutatea adusa de Vechiul Testament in ceea ce priveste gandirea religioasa."

 

Tu ai spus asta : "Unde neiba l-ai gasit pe acest "AL. Diaconescu" ? Adica inainte nu era gindire religioasa? Smecherul asta e un neobrazat. A auzit el de TALMUD? De Maleahi?, ultimul profet De Ezra si Nehemia? Omul nu a studiat suficient si trebuie instruit."

.. ceea ce dovedeste ca nu ai inteles ce am spus. Eu vorbeam de inovatia pe care a adus-o Vechiul Testament (nu Noul Testament, cum ai inteles tu) gandirii religioase, si nu am afirmat ca inainte nu exista gandire religioasa, cum ai inteles tu

 

si nu ai semnalat exact ce e gresit si de ce ..cu argumente concrete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am afirmat ca pot scrie ce vreau am zis din punct de vedere istoric dar in limita regulamentului de

Daca tot veni vorba de Isus stie cineva de viata acestuia cat a fost ascuns adica de copilaria acestuia

Un lucru nu inteleg ce are toata lumea cu evreii dar si evreii cu evreii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am afirmat ca pot scrie ce vreau am zis din punct de vedere istoric dar in limita regulamentului de

Daca tot veni vorba de Isus stie cineva de viata acestuia cat a fost ascuns adica de copilaria acestuia

Un lucru nu inteleg ce are toata lumea cu evreii dar si evreii cu evreii

Practic viaţa lui Isus este descrisă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

On topic va rog!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×