Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna

 

Intentionez sa achizitionez un laptop dar nu stiu exact care piese sunt mai bune( amd turion 64x2 vs. intel dual core vs. intel core 2 duo vs. centrino dual core )

 

Am 5 variante:

 

1. Notebook Toshiba Satellite L300-11G Pentium T2370 1.73GHz (intel dual core 1730 mhz ), 1GB, 200GB la 1700ron

 

2. Notebook HP 530 T5200 ( intel core 2 duo 1600 mhz ), 1GB, 160GB la 1600ron

 

3. Notebook Toshiba Satellite L300-17L Pentium T2390(intel dual core 1860mhz ), 2GB, 250GB la 1800ron

 

4. Notebook HP 6715s AMD Turion64 X2 TL-62 ( 2100 mhz), 2GB, 160GB, FreeDOS la 1800ron

 

5. Notebook Toshiba Satellite L300-11G T2370( centrino dual core 1730mhz) 200GB 2GB la 1700ron

 

A-ti putea sa imi spuneti care ar fi avantajele si dezavantajele?

 

Multumesc mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intel core 2 dou e ultimul si cel mai tare procesor

 

 

din lista aia a ta eu recomand l300-17l (am cumparat si eu unul de o luna si merge impecabil .... vezi ca e o oferta interesanta la emag pt laptopul ala

 

 

avantaje: garantie 2 ani, hdd f mare bun pt muzica, bateria ma tine 3h 15 min (fara sa stinga ecranul sau sa intre in standby)

 

dezavantaje: nu are SO si nu vine cu cd de drivere trebuie sa le iei de la toshiba de pe site (toshiba nu da cd de drivere)

Editat de TZEP

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

omule ai mai postat si pe softpedia...bine ca aici n-ai deschis 2 topicuri...nu fi taran frate...asteapta pe un singur forum...nu ceri aceleasi chestiuni pe 2 forumuri dif...nu-ti ajunge ce-i pe softpedia?offf....doamne.... :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce treaba are softpedia cu roportal e problema lui daca vrea mai multe pareri...a facut un singur topic la sectiuea corecta...care e problema?

 

si sunt de acord cu TZEP Notebook Toshiba Satellite L300-17L e cea ai buna alegere dar core 2 duo nu e cel mai tare procesor INTEL a scos pe piata si Quad core care e de 2 ori mai puternic decat core 2 duo (bun e adevarat costa 800 RON doar procesorul) dar din lista aia da core 2 duo e cel mai bun :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce treaba are softpedia cu roportal e problema lui daca vrea mai multe pareri...a facut un singur topic la sectiuea corecta...care e problema?

 

si sunt de acord cu TZEP Notebook Toshiba Satellite L300-17L e cea ai buna alegere dar core 2 duo nu e cel mai tare procesor INTEL a scos pe piata si Quad core care e de 2 ori mai puternic decat core 2 duo (bun e adevarat costa 800 RON doar procesorul) dar din lista aia da core 2 duo e cel mai bun :doh:

 

eu am zis ca de cel mai tare procesor din alea pe care le-a insirat el acolo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
intel core 2 dou e ultimul si cel mai tare procesor

 

 

din lista aia a ta eu recomand l300-17l (am cumparat si eu unul de o luna si merge impecabil .... vezi ca e o oferta interesanta la emag pt laptopul ala

 

 

avantaje: garantie 2 ani, hdd f mare bun pt muzica, bateria ma tine 3h 15 min (fara sa stinga ecranul sau sa intre in standby)

 

dezavantaje: nu are SO si nu vine cu cd de drivere trebuie sa le iei de la toshiba de pe site (toshiba nu da cd de drivere)

 

TZEP te rog mult da un semn la 0765188608 sau la id : liciucosmin88 ca am si eu o problema cu laptopu si il am ca al tau ...ms mult...apropo ma poate ajuta cineva.... nu imi merge power saverul, imi da eroare la instalare

Editat de cosminaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×