Sari la conținut
Forum Roportal
gaby_4u2000

BLOCK

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sall all .Am si eu p intrebare Am scanat toate fisierele cu avira si mia luat toti virusii .Atunci de ce se blocheaza calculatorul cateodata si nu mai merge dekt dak ii dau restart sau il scot din priza .

De la ce poate fii ?

De la procesor sau de la culer sau de la ce ????????

Va rog sami raspundeti fiindca eu sunt cam boboc

PLLLLLLLLLLLLLLZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sall all .Am si eu p intrebare Am scanat toate fisierele cu avira si mia luat toti virusii .Atunci de ce se blocheaza calculatorul cateodata si nu mai merge dekt dak ii dau restart sau il scot din priza .

De la ce poate fii ?

De la procesor sau de la culer sau de la ce ????????

Va rog sami raspundeti fiindca eu sunt cam boboc

PLLLLLLLLLLLLLLZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!

 

 

1 ) In TaskBar , uita-te la processes si ce aplicatie vezi tu "mai dubioasa" ii dai End Procces si ai terminat cu galagia

(asta in caz ca ai virusi)

2 ) Daca nu-ti cunosti calculatorul bine (ce configuratie , hdd , ram , procesor) fa un test cu CPU-Z (dai search pe google

pt el , e free) si iti va arata pana si sigla la procesor si cu cata viteza merge (in majoritatea cazuriilor daca ai XP si-l

rulezi cu 64 ram , asta e deja moft sa nu ti se blocheze sau sa mearga taras ) . Sau pur si simplu da click dreapta

pe my computer si iti va aparea sumar ce sistem ai / daca nu asta e problema vezi la 1 )

3) O descriere mai detaliata a problemei si cateva informatii despre pc-ul tau , erau de folos in a primi un raspuns clar

si cert

Editat de seby2193

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am 1 gb de ram placa video de 128 mb(mio schimb in curand) si hard de 160 GB si cred k este de ajuns k sa nu se blocheze

.PCul il am de 3 ani iar singurul lucru pe care lam schimbat a fost placuta deRAM.

sar putea sa fie de la culer sau de la ce ??????????????????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×