Sari la conținut
Forum Roportal
tudorel666

Drumul credintei - drumul nebuniei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

[

/quote tudorel666)

 

Pai, ce dovada mai mare de nebunie poate fi decat sa vrei sa-l urmezi pe Hristos si sa-ti pui 666 la nickname?!

 

Hmm...adik esti cu ambele tabere? Tipic romanului as zice :doh:

Esti ca un avocat care pledeaza pentru propria nebunie...dar.....acel avocat s-ar putea juca cu mintile noastre,nu-i asa? Sau n-o faci?

 

Imi cer iertare, dar nu pot sa vreau sa ma joc cu mintile celorlalti si tot nebun sa fiu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma Tudorele in ultimul timp aprobi pe oricine, cu orice.

 

Ce e cu tine? Esti in Campanie Electorala?

Noi iti zicem asa ca esti nebun, dar nu chiar atat de nebun incat sa ajungi in Parlament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma Tudorele in ultimul timp aprobi pe oricine, cu orice.

 

Ce e cu tine? Esti in Campanie Electorala?

Noi iti zicem asa ca esti nebun, dar nu chiar atat de nebun incat sa ajungi in Parlament.

 

Cobor incet in apa cea neagra. Curand voi patrunde definitiv in ea. Am intrat cu capul sub ea si totul s-a intunecat, iar eu respir...moarte. E liniste si pace. Toti au dreptate, toti sunt deasupra mea...eu...ma duc la locul meu...E mormantul meu sau trecerea spre alta lume? Nu stiu...dar vreau sa aflu...curand...

Nu-mi omor trupul, nu va temeti...doar sufletul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iti trece. Ai sa vezi ca Dumnezeu e doar o iluzie, toata greutatea e pe umerii tai, nu iti ia Gizas crucea.

Ti-o ingreuneaza doar.

 

Multumesc! Esti un om bun!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta inseamna ca Dumnezeul tau e cam dus cu pluta pe Bistrita.

 

Un nebun nu va face de ras filozofia ci doar Creatia lui Dumnezeu ...omul care a inebunit!

Un lucru slab nu face de rusine pe cele tari, ci face de rusine pe creatorul lor ...tot asa si cu religia crestina ...care il face de ras pe dumnezeu lor!

Toti oamenii filozofi,de stiinta,invatatii lumii cred ca detin adevarul,ca stiu cum stau lucrurile in realitate,se dau mari si tari,insa ei resping adevarul biblic,(o nebunie) dar oamenii simpli si umili accepta acest adevar si ei sunt mai intelepti decat toti acestia!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce face Adevarul tau sa fie verosimil? Ai cumva vreo demonstratie pentru el? Poti sa o sustii cu argumente stiintifice sau vorbesti prostii fara limita?

 

 

Folland, ce este Adevarul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ce face Adevarul tau sa fie verosimil? Ai cumva vreo demonstratie pentru el? Poti sa o sustii cu argumente stiintifice sau vorbesti prostii fara limita?

 

Adevarul meu e verosimil si palpabil. Este de ajuns sa deschid gura si toti il stiu. Este de ajuns sa-mi arat chipul incadrat de plete si toti il stiu: SUNT NEBUN!

Nu am nevoie de argumente stiintifice pentru el, nu am nevoie de nimic, doar sa-l strig din toate puterile: doar, doar ajung sa-l cred si eu!!!

Fie-ti mila Doamne si ajuta-ma sa-mi vad si mai clar nebunia! Nu ma lasa sa pier crezand ca am mers sanatos prin asta viata. Ajuta-ma sa-mi vad nimicnicia si prostia si rautatea. Ajuta-ma sa am curajul sa fiu nebun intr-o lume de sanatosi!

Amin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×