Sari la conținut
Forum Roportal
snip3r-xp

VISUAL BASIC 2008 EXPRESS EDITION CUM FAC UN PROGRAM?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

1) snip3r-xp, mai omule, programarea inseamna structuri de date, algoritmica, oop si asa mai departe. aia se face si se invata pe foaie!limbajul, framework-ul e altceva.

 

2) pana la butoane si mesaje si alte minuni ar trebui sa incepi cu bazele. invata ce inseamna programarea, ce e un sistem de operare si asa mai departe. si dupa aia ne apucam sa ne jucam cu butoane, mesaje, baze de date si asa mai departe.

 

3) gandeste-te bine daca sigur vrei asta. e foarte mult de munca si e foarte greu

Da sunt pregatit si deja stiu html putin,oricum am auzit ca e o afacere profitabila.Cel putin pana mai cresc 8) Vreau doar sa invat programare oricat ai fi de mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce ma mira pe mine este ca spuneai la inceput ca "Am reusit sa fac un browser web simplu" si acum vii cu intrebari cum sa pui doua butoane si un MsgBox.. Dupa "un browser simplu" ar trebui sa stii suficienta programare incat sa pui 2 butoane si sa tratezi OnClick

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ma mira pe mine este ca spuneai la inceput ca "Am reusit sa fac un browser web simplu" si acum vii cu intrebari cum sa pui doua butoane si un MsgBox.. Dupa "un browser simplu" ar trebui sa stii suficienta programare incat sa pui 2 butoane si sa tratezi OnClick

pai da,dar cu un tutorial in fata eu vreau sa invat cum sa fac ceva creeat de mine.Spre exemplu vreau sa fac un trainer pentru san andreas...Sa zicem vreau sa il fac dupa ideile mele nu cu un tutorial in fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci ma invata cineva codurile acelea din vb 2008 express edition???Eu stiu doar "label1 = Time fo day " :) :o:.

Cand mi se pune pata vreau sa fac un trainer pentru un joc si asa ceva,un skin de ceas...De la lucruri simple la lucruri mai complexe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci ma invata cineva codurile acelea din vb 2008 express edition???Eu stiu doar "label1 = Time fo day " :airkiss: :stars:.

Cand mi se pune pata vreau sa fac un trainer pentru un joc si asa ceva,un skin de ceas...De la lucruri simple la lucruri mai complexe

 

Un trainer pentru joc implica sa stii mai mult decat cateva instructiuni. Limbajul e doar un detaliu, explica-ne tu in pseudocod cum faci trainerul si apoi iti zicem noi in VB

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×